Quantcast
Channel: Elhaym Blogja
Viewing all 1232 articles
Browse latest View live

Julia Quinn: És boldogan éltek

$
0
0

A Bridgerton család 9.

boldoganeltekEgyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy történelmi romantikus regényeket jegyző írónő, aki megalkotott egy családot…

Illetve nem csak egy családot. Nyolc testvért, számos sógort, sógornőt, vőt, menyet, fiút, lányt, unokahúgokat, unokanővéreket, unokaöcsöket, unokabátyokat (nem is szólva egy túlsúlyos corgi kutyáról), plusz egy ellenállhatatlan matriarchát, aki mindannyiukkal felér… Ők a Bridgerton család: nem is család, inkább elemi erő. Az olvasók nyolc könyvön át nevettek, sírtak, szerették őket. De többet akartak.

Ezért az olvasók azt kérdezték a szerzőtől: Mi történt azután? Simon elolvassa apja leveleit? Francescának és Michaelnek végre lesz gyermeke? Ki nyeri a Pall Mall-visszavágót?

A “vége” tényleg a történet végét jelenti?

Ebben a kötetben Julia Quinn nyolc érdekes, mulatságos, szívmelengető „második epilógust” írt, és egy bónusz történetet nem másról, mint magáról a bölcs és szellemes matriarcháról, Violet Bridgertonról. Ismerjék meg újra a Bridgerton család tagjait… Mi történt velük?

Véleményem:

Akik nem olvasták a Bridgerton regényeket, azok talán nem sok értelmet találnak ebben a könyvben, de a rajongók élvezni fogják, én is imádtam. Kedves, meghitt, megható rövid történetek, tele drámával és humorral, nem tudtam őket nem szeretni.

Engem mindig foglalkoztatott az, hogy egy regény vége óta vajon, hogyan folytatódhat a kedvenc szereplőim élete, ezért nagyon örültem, hogy a Bridgerton családdal újra találkozhattam, még ha rövid időre is. 8 pár akik évekkel később is ugyanazzal a szeretettel, szenvedéllyel szeretik egymást, mint fiatal korukban. Hol nevettem, hol sírtam, hol olvadoztam, egy fantasztikus gyönyörű történet részese lehettem, ami engem lelkileg nagyon megérintett.

A herceg és én
Vajon mit tartalmaznak azok a levelek, amiket Simon nem akart elolvasni, és mi az az ok, amiért Simon mégis úgy dönt, hogy ideje felbontani őket? Simon és Daphne, hogy én mennyire kedvelem őket. Már 21 éve házasok, 4 felnőtt gyermekük van, amikor Daphnét váratlan, de örömteli, csodálatos hír éri. Eleinte alig akarja elhinni, hogy ez megtörténhet, de mégis megtörtént. Majd betoppan Colin és Penelopé is, akiknek van egy nagy gondjuk és Daphne segíteni akar nekik. Úgy olvastam volna tovább még ezt a történetet, annyira rövid volt és egy picit lezáratlan is.

A vikomt, aki engem szeretett
Anthony, Colin és Daphne, mint egy nagy gyerek. Mindenre képesek, hogy megszerezzék a fekete ütőt, idén ők akarják megnyerni a Pall Mall játékot. Könnyesre nevettem magam, Anthony annyira-annyira imádnivalóan gonosz tud lenni.

Tisztességes ajánlat
Az aranyszívű, kedves, bájos, mellőzött Posy, akit egy rosszindulatú, szívtelen, gátlástalan anyával áldott meg a sors. Sophie szeretné, hogy az ő élete is boldog véget érjen, ezért mindent megtesz, hogy férjen találjon a számára. Aranyos történet volt, de ez tetszett a legkevésbé, nem vagyok az ilyen gyors szerelem híve.

Mr. Bridgerton csábítása
Itt az ideje végre, hogy Eloise is megtudja, hogy ki valójában Lady Whistledown és ez az alkalom pont Eloise és Phillip esküvőjének a napján jön el. Hyacinth egy kis boszorkány, Colin meg annyira gyerekes és imádja a feleségét szekírozni, de én így szeretem őket. Arra az ördögi mosolyra is csak Colin képes.

Sir Phillipnek, szeretettel
Amanda Crane gondolatait olvashattam E/1-ben, amit egy kicsit bántam, mert szívesebben olvastam volna Phillip gondolatait. De amikor leül a lányával beszélgetni és sok mindent szóba hoznak már nem maradt hiányérzetem. Phillip furcsa, de én mégis hamar a szívembe zártam.

Rossz kor
Még mindig úgy gondolom, hogy a Rossz kor a sorozat legjobb része és a novellák között és ez fogott meg a legjobban. Michael megint levett a lábamról, megint belé szerettem. Michael arra vágyik a legjobban, hogy Francescát boldoggá tegye, de amit a lány a legjobban akar, amire a legjobban vágyik nem tudja neki megadni. Francesca még mindig nem esett teherbe. Francesca csendes, visszahúzódó, nem szeret fájdalmas dolgokról beszélni, emiatt nagyon hasonlít rám, A bánatát is nagyon át tudtam érezni.

Csókja megmondja
Szegény Hyacinth, akinek pontosan olyan fondorlatos lánya van, mint amilyen ő volt. De  15 év után végre megtalálja azokat a fránya gyémántokat.

Esküvő lesz
9 gyerek, akiknek a neve eddig rejtély volt. Lucy utoljára szül és bár tudtam, hogy happy end lesz a történet vége, ugyanúgy aggódtam Gregoryval együtt. Borzalmas volt olvasni azt, amin neki és Lucynek át kellett mennie.

Virágzó Violet
Életképek Violet életéből.
8 éves cuki kislányként láthattam először, aki meg volt győződve, hogy gyűlöli Edmund Bridgertont.
17 éves amikor ő és Edmund egymásba szeret. Edmundnak is Violet az első nő az életében, én meg ennek nagyon örültem, olyan ritkán találni szűz férfit a könyvekben. Nagyon nagy szerelem az övéké, számomra meg fájdalmas, mert tudtam, hogy ez a boldogság számukra nem örökké tart.
37 éves amikor megtörténik a tragédia. Szegény Violet. Nem csoda, hogy én is félelmetesnek tartom a méheket.
50 éves amikor Eloise a második, Francesca az első szezonját kezdi. Nem ment újra férjhez, nem szeretett bele másba – ennek én nagyon örültem -, de az életet élvezi. Csodálatos egy anya, akinek az az életcélja, hogy mind a 8 gyermeke megtalálja a helyét az életben és boldog legyen.
75 évesen 8 gyereke, 33 unokája, 5 dédunokája mellett láthattam utoljára és a beszélgetése Daphnéval engem nagyon meghatott. Mindenkinek ilyen anyát kívánnék, mint amilyen Violet Bridgerton.

Ha Bridgerton rajongó vagy, ki ne hagyd ezt a 9 csodálatos novellát.

10/10

<3

A könyv adatai

Kiadó: Gabo
Eredeti cím: Happily Ever After
Műfaj: történelmi romantikus
Oldalak száma: 360
Borító: puha fedeles
Fordító: Bozai Ágota
Teljes ára: 2290 Ft
Megjelent: angolul 2013, magyarul  2014
Más vélemények: Moly Goodreads

Julia Quinn könyvei

  • Bridgerton család

1. The Duke and I – Herceg és én 9/10
2. The Viscount Who Loved Me – A vikomt, aki engem szeretett 9/10
3. An Offer from a Gentleman – Tisztességes ajánlat 10/10
4. Romancing Mr. Bridgerton – Mr. Bridgerton csábítása 8/10
5. To Sir Philip,with Love – Sir Phillipnek szeretettel 9/10
6. When He Was Wicked – Rossz kor 10/10
7. It’s in His Kiss – Csókja megmondja 8/10
8. On the Way to the Wedding – Esküvő lesz 8/10
9. Happily Ever After – És boldogan éltek 10/10

  • Smythe – Smith Quartet (Bridgerton spin-off)

1. Just Like Heaven – Mint a mennyben 9/10
2. A Night Like This – Micsoda éjszaka 10/10
3. The Sum of All Kisses – Egy csók…és minden más 7/10

  • Bevelstoke

1. The Secret Diaries of Miss Miranda Cheever – Miss Miranda Cheever titkos naplója 9/10
2. What Happens in London – Ami Londonban történt 10/10
3. Ten Things I Love About You – Tíz dolog amit utálok magában 8/10

  • Blydon

1. Splendid – Csudajó 9/10
2. Dancing at Midnight – Ma éjjel táncolnék 7/10
3. Minx – Lent délen, édes… 9/10



Helyzetjelentés!

$
0
0

Nem indult el a Windows, szóval ha eltűnnék pár napra, akkor az ez miatt lesz. :(


Premier: X- Faktor 1. élő adás

$
0
0

Az énekesekről bővebb vélemény majd az élő adás után várható.

A tisztalaposok közül remélem Gwen jut be az élő adásba, ő nagyon tehetséges és már a neve is egyedi.
Benji is jó, de neki még van mit fejlődnie.
A Rosewood remélem nem jut tovább. Aranyosak, de nagyon gyengék.
Krisztiánért nem tudom miért vannak oda sokan. Csak sajnáltatja magát, közben teljesen átlag, még kisugárzása sincsen.

Lányok

Ilyés Jenifer 2608
Jakab-Péter Izabella 3554
Krizsma Gwendolin 3778
Tóth Andi 6287

25 év felettiek

Horváth Krisztián 1339
Horányi Juli 2016
Jonathan Andelic 2976
Kállai-Kiss Zsófi 3084

Fiúk

Borbély Richárd 2748
Szabó Richárd 3130
Benji 3876
Nagy Richárd 9571

Csapatok

Pálinka Republik 1881
Rosewood 2884
Spoon 5562
Tha Shudras 7399

x1x2x3x4


Celeb vagyok, ments ki innen 3. évad

$
0
0

celeb

Először nem akartam egy részt sem megnézni belőle. Haragudtam a műsorra, mert miatta az egyik kedvenc sorozatomat pont egy nagy függővégnél kell 6 hétig nélkülöznöm. Aztán győzött a kíváncsiság és mégis belenéztem, majd rájöttem, hogy nem is olyan szörnyű, mint hittem. Miért?

A 10 játékos között nem volt olyan Celeb, akit ha meglátok azonnal kapcsolok is el, mert annyira nem bírom őket. Nálam ilyen pl. Berki, Győzike, Benkő és társai. A játékosok többsége ráadásul nem is Celeb, hanem szerethető sportolók, blogger, táncos vagy énekes. Megakartam őket ismerni és volt akiben szerencsére pozitívan csalódtam. Itt szerencsére nem kitalált szerepet játszottak, mint az Édes élet féle szennyben, amiből 5 percnél többet nem is láttam, hanem valóban magukat adták. Érdekes volt látni, hogy kiből mit hoz ki egy új környezet és egy zárt közösség. A szereplőkön smink sincsen, ami szerintem amúgy is felesleges, sőt időpocsékolás is. Sokkal hasznosabb dolgokat is lehet a fürdőszobai cicomázás helyett csinálni.

A műsor másik nagy erőssége a kincsvadászat. Ötletes ügyességi feladatok, fejtörők, rejtvények. Én ezt már könyvekben is imádom és itt is jól sikerültek, sőt jót lehetett rajtuk szórakozni is. Nem láttam minden adást a sorozataim miatt, de a kincsvadászatokról egyszer sem maradtam le.

A bátorságpróbák többségével sem volt bajom, köztük is akadtak viccesek, izgalmasak, de az egyik negatívum is hozzájuk kapcsolódik. A gyomorforgató feladatokat utálom, ilyesmiket én egyáltalán nem tennék a műsorba.

A másik negatívum Balázs és Vadon Jani. Néha valóban lehet rajtuk nevetni, de sokszor már nagyon sok, amit csináltak. Amikor ők szerepeltek sokszor inkább olvastam, eleinte a Smaragdvihart, majd a Kincsvadászokat. Annak azért örülök,  hogy hiába próbálták befolyásolni a nézőket, nem az nyert, akit ők akartak.

A szereplőkről kiesés sorrendjében:

10. Novák Angéla: Róla a műsor előtt csak annyit tudtam, hogy férfi volt és a BK-ban is feltűnt egyszer. A műsor alatt sem lehetett róla többet megtudni, nem sokat szerepelt, még bátorságpróbán sem volt, szóval nem lepett meg, hogy hamar kiesett.

9. Dudás Miklós: kajakozó. A maradj talponban találkoztam vele először és ott egy vicces, okos, szerethető fiúként ismertem meg. Itt viszont nem tudta megmutatni milyen is valójában, szinte meg sem szólalt, sokáig észre sem lehetett venni, hogy a műsorban van. Emiatt várható volt, hogy hamar távoznia kell.

8. Gáspár Bea: őt mindenki ismeri és nekem sem volt róla jó véleményem, de aztán kiderült, hogy őt a férje nélkül azért el lehet viselni. Nem volt idegesítő. Igaz sokat ő sem szerepelt.

7. Krasznai Tünde: Én már őt küldtem volna haza elsőnek is. Az X-faktorban sem kedveltem, de itt is csak a negatív oldalát mutatta. Szörnyű ez a nő. Nem akart semmiben részt venni, állandóan nyafogott, veszekedéseket generált és azzal, hogy szegény Zét is kellemetlen helyzetbe hozta végleg betette nálam a kaput.

6. Fördős Zé: gasztroblogger. Őt már a Konyhafőnökben is kedveltem, de szerettem volna más oldaláról is megismerni és ezért is néztem bele ebbe a műsorba. Nem csalódtam benne, csak pozitív dolgok derültek ki róla. Ügyes, kedves, vicces, szóval nagyon-nagyon kedvelhető. Nagyot csalódtam, hogy kiesett, a dobogón lett volna a helye. De mivel alig ismert, ezért ez várható volt. Ő nem celeb és nem is akar az lenni. Amikor zavarban volt, akkor volt a legaranyosabb.

5. Szabó Zsófi: Nem nézem a Jóban rosszbant, de mivel képes volt lefeküdni Berkivel, ezért nem volt valami jó véleményem róla. A műsorban sem szerettem meg. A feladatokat szépen teljesítette, nem egy gyenge lány, de nagyon rosszindulatú, irigy és zsarnok is tudott lenni. Lelkileg sem nagyon bírta a műsort.

4. Gáspár Laci: ő aztán nagyon megosztó volt a számomra. valamikor bírtam, valamikor viszont nagyon nem. Néha szórakoztatott és meglepett, hogy sokat emlegette a Dragon ballt , de volt amikor nem lehetett érteni miket mond, sőt lusta és gyáva is. Azt még megértettem, hogy fél a mély víztől, a magasságtól, a bezártságtól, de amikor egy könnyű feladat alól is kiakarta húzni magát, azt már nem tudtam.

3. Bódi Sylvi: nem gondoltam róla, hogy ennyire bevállalós és vagány. Minden feladatot megcsinált, de túlságosan magamutogató, ezért nem kedveltem. Sőt most is ki van akadva, hogy az RTL megmutatta meztelenül. Aláírt egy szerződést, hogy egész nap kamera veszi, majd levetkőzik, ezek után ne csodálkozzon, hogy azok a képek a netre is felkerülnek majd. Nem bírom az ilyen álszent embereket.

2. VV Aurelio: nagyképű, közönséges, magamutogató, állandóan ő akart lenni a középpontban, sokszor egy adás 70%-a csak róla szólt. De legalább párszor megszívatták és jó volt látni azt is, hogy a cél előtt bukott el. De legalább itt nem volt annyira hisztis kisfiú és a bátorságpróbák alól sem bújt ki, mert nem bírt volna veszteni.

1. Erdei Zsolt: megérdemelten nyert. Példaértékűen viselkedett, mindenki felé tiszteletet mutatott, mindenben lehetett rá számítani, ha kellett ő vigasztalt mindenkit. Családszerető, alázatos, becsületes, kedves, barátságos. Egyszer-kétszer még a humorát is megcsillogtatta. Az ő győzelme megnyugtatott, mert ez azt bizonyítja, hogy a nézők többségének fontos, hogy ki, hogyan viselkedik. Tőle meg rosszat nem lehetne tanulni.

A következő széria játékosai:
Aleska Diamond: nem olyan idegesítő, mint amire számítottam.
Baukó Éva: közönséges, gonosz, irigy, hataloméhes. Egy zsarnok, aki orvosi eset is egyben.
Bárdos András: túlságosan magának való, állatokért sincs oda, csak az unott arcát látni sem valami jó.
Bunyós Pityu: eleinte szórakoztatónak tűnt, de aztán becsicskult és buta is.
Cooky: nagyon vicces, dobogón lenne a helye. Konfliktus gyűlölő.
Hevesi Krisztina: unalmas karakter
Molnár Andrea: kedvenc, kedves, nagyon drukkolok neki.
Nyertes Zsuzsa: eleinte sokat nyafogott, aztán összeszedte magát.
Pars Krisztián: csak ül szótlanul és nevetgél.
Puskás Peti: Andi és Cooky mellett ő a harmadik normális szereplő. Neki is nagyon drukkolok.
Pákó: őt miért kellett beküldeni az 5. részben? Nagyot esett a színvonal , sőt az összetartó társaság is szétesett miatta. A normálisabb, intelligensebb karaktereknek ő túl sok, úgy mint nekem is. Nem értem mi a szórakoztató benne, engem csak idegesíteni tud. Sőt elszomorít, hogy sokan neki és Évának drukkolnak, pedig pont nélkülük lenne igazán jó a műsor. Ők ketten azok, akikből árad a rossz példa.

Szóval jó lenne ez a sorozat, ha mellőznék az idegesítő, megosztó celebeket belőle és inkább az intelligensebb értelmes karakterekre helyeznék a hangsúlyt. Velük is lehetne szórakoztató műsort csinálni. Engem legalábbis csak ők tartanak a képernyő előtt.

Kedvcsináló videók:

Hegymászás

Egy kincsvadászat

Egy bátorságpróba

Ugrás a mélybe

7/10

Azért, mert Madár nyert.


Új minőségi kosztümös sorozat a TV-ben!

$
0
0

Igaz nem koreai, de ugyanolyan minőségi kosztümös történelmi sorozatról van szó, amit érdemes lesz nézni.

Outlander – Az idegen

outlander

1945-öt írunk. A világháborút követően a Randall házaspár Inverness környékére utazik nyaralni. Claire a harcok alatt hadiápolónőként dolgozott, férje, Frank hírszerző volt, így a háború hosszú évei alatt, alig látták egymást. A házaspár nyaralása alatt megtekinti a környék egyik különlegességét, az ősi, misztikus állóköveket, ahol a helyiek egy druida szertartást is előadnak a nézőknek. Másnap Claire a rituálé helyszínén furcsa hangokat hall kiszűrődni az egyik kőből, és kíváncsian megérinti a követ. A következő pillanatban a földön fekve ébred, puskaropogás közepette. Rá kell döbbennie, hogy ismeretlen erők a múltba sodorták, 1743-ba, a háború dúlta Skóciába. Hamarosan megismerkedik, és beleszeret egy ifjú skót harcosba, Jamie Fraserbe, és Fraser klánjának oldalán részt vesz az angolok elleni harcokban. Mindeközben azonban sem múltját, sem férjét nem felejti el, és folyamatosan őrlődik a szívében támadt új szenvedély és férje iránt érzett hűsége között.

A sorozat Diana Gabaldon azonos című nagy sikerű regénysorozatán alapszik, amely nemcsak a New York Times bestsellere lett, de a kritikusok elismerését is elnyerte.

1
AXN White november 14. 20:40, november 15. 22:55

2
AXN White november 14. 21:50, november 15. 0:05

magyar hangok

Claire Randall szerepében Caitriona Balfe, Götz Anna
Frank Randall szerepében Tobias Menzies, Pusztaszeri Kornél
Jamie Fraser szerepében Sam Heughan, Czető Roland
Dougal MacKenzie szerepében Graham McTavish, Fazekas István
Colum MacKenzie szerepében Gary Lewis,Barbinek Péter
Geillis Duncan szerepében Lotte Verbeek, Mezei Kitty
Murtagh Fraser szerepében Duncan Lacroix, Gubányi György
Angus Mhor szerepében Stephen Walters, Koncz István
Rupert MacKenzie szerepében Grant O’Rourke, Szokol Péter
Mrs. Fitzgibbons szerepében Annette Badland, Bókai Mária

szinkronrendező Orosz Ildikó


2014 legjobb könyvei – szavazás végeredménye 1.

$
0
0

20-nál több szavazatot kapott könyvek jutottak tovább a 2. fordulóba.

8618 szavazat érkezett. 622-ből 124 jutott tovább.

Lássuk mely könyvek voltak  a legnépszerűbbek és melyeknek van esélye, hogy bekerüljenek majd 2014.  100 legjobb könyve közé:

2. fordulóba jutott

Könyvmolyképző: 31
Gabo: 18
Ulpius 15
Maxim: 8
Fumax: 7
Harlequin 7
Athenaeum: 6
Ciceró: 6
General Press 4
Mangafan 3
Victoria: 3
Agave: 3
Pioneer Books: 2
Alexandra 2
Libri 2
Manó könyvek 1
Jaffa 1
Európa 1
Álomgyár 1
Kossuth 1
Főnix Könyvműhely, 1
Gold Book 1

Fülszövegek itt.

Kiera Cass: Az igazi – A párválasztó 3. 131  
Colleen Hoover: Hopeless – Reménytelen 121  
Veronica Roth: A beavatott 118  
John Green: Csillagainkban a hiba 108  
Kiera Cass: Párválasztó történetek A herceg – A palotaőr 103  
Jamie McGuire: Gyönyörű esküvő 102  
Katja Millay: The Sea of Tranquility – Nyugalom tengere 97  
Dan Wells: Ruins – Romok 96  
Rachel Hawkins : Hex Hall 95  
tephanie Perkins: Lola és a szomszéd srác 92  
Veronica Roth: A hűséges 90  
Jennifer E. Smith: Létezik térkép a szerelemhez? 88  
J. A. Redmerski :Az örökké határa 87  
Richelle Mead: Vámpírakadémia 86  
J. R. Ward (Jessica Bird): Egy ellenállhatatlan agglegény 82  
Kresley Cole: Az álmok sötét harcosa 80  
Monica Murphy: Second Chance Boyfriend – Második esély pasi 77  
J R. Ward: Bűvölet 76  
Rebecca Donovan: Visszafojtott lélegzet 75  
Wendy Higgins: Angyali szövetség 75  
Leigh Bardugo: Shadow and Bone – Árnyék és csont 74  
Abbi Glines: Ha esélyt adnál 73  
Jamie McGuire: A jóslat 73  
Katy Evans: REAL – Valós 66  
Kiersten White: Paranormalcy – Természetfölötti 64  
Maggie Stiefvater : A Skorpió Vágta 64  
Julie James: Az a gyanúm, szerelem 63  
Cassandra Clare : Bane krónikák 3. Vámpírok, pogácsák és Edmund Herondale 62  
Cassandra Clare: Bane krónikák 4. Éjféli örökös 61  
Cassandra Clare: Bane krónikák 5. A Dumort Hotel tündöklése 61  
Julia Quinn: Egy csók… és minden más 60  
Cassandra Clare: Bane krónikák 6. Raphael Santiago megmentése 60  
Julia Quinn: És boldogan éltek – A Bridgerton család 59  
Markus Zusak: A könyvtolvaj 59  
Tarryn Fisher: The Opportunist – Kihasznált alkalom 58  
Dan Wells: Nem akarlak megölni 57  
Julia Quinn:Lent délen, édes… 57  
Beth Revis : Túl a végtelenen 56  
Rachel Vincent: SHIFT – Változás 56  
Debora Geary: Modern boszorkány 56  
Gayle Forman : Csak egy nap 56  
John Green: Alaska nyomában 55  
Kevin Hearne: Hammered – Elkalapálva 55  
Leiner Laura:Akkor szakítsunk 54  
Jay Kristoff: Stormdancer – Vihartáncos 53  
Kami Garcia: Unbreakable – Törhetetlen 53  
Moira Young :Vérvörös út 52  
Charlotte Brontë: Jane Eyre 51  
Katie Ashley: A javaslat 50  
Emma Chase: Behálózva 49  
Joss Stirling: Storm és Stone 48  
Shannon Hale: Austenland – Vakáció Mr. Darcyval 48  
M., Marie: Hancúrcica társra talál 47  
Susan Elizabeth Phillips: A nagy menekülés 47  
Kristin Cashore : Keserkék 47  
Julie Garwood:A nagymenő 45  
Christina Dodd: A sötétség lángjai – A sötétség örökösei 4. 44  
Anthony Ryan: A vér éneke 44  
Johanna Lindsey:Az én bukott angyalom 44  
Loretta Chase: Egy majdnem hölgy 44  
Colleen Houck : A tigris utazása 43  
Rebecca Maizel: Infinite Days – Végtelen napok 43  
John Green: Katherine a köbön 42  
Jennifer Probst: Elhibázott házasság 42  
Johanna Lindsey: Rád talál a szerelem 41  
Kleinheincz Csilla: Ólomerdő 40  
Marie-Aude Murail: Oh, boy 40  
Jennifer Probst: Eltervezett házasság 40  
Amy Kathleen Ryan: Szikra 38  
Lora Leigh: Buja szándékok 37  
S. C. Stephens: Meggondolatlan 37  
Courtney Summers: This is Not a Test – Éles helyzet 36  
Laurell K. Hamilton: Tigrisvadászat 36  
Darynda Jones:Második sírhant 36  
Oliver Bowden:Assassin’s Creed: Fekete lobogó 35  
Bella André : A Sullivan család 35  
Michael J. Sullivan: A Smaragdvihar 34  
Rick Riordan : Az elveszett hős 34  
Amanda Stevens: A próféta 34  
Kathy Reichs: Végzetes utazás 33  
Marc Levy: Ha lenne még egy esély 31  
Bella André : Menekülés a szerelemtől 31  
Jenny Han : A nyár, amikor megszépültem 30  
Brenda Joyce: Félelem és szenvedély 30  
Nicole Jordan: A csábítás művésze 30  
Ben Aaronovitch: London folyói 29  
Hugh Howey:A Siló 4. A megoldás 29  
Georgia Cates: A fájdalom szépsége 29  
Brenda Joyce: Halálos esküvések 29  
Sylvain Reynard : Pokoli gyönyör 29  
Hugh Howey: A Siló 5. A hajótörött 28  
Jodi Ellen Malpas: A férfi alatt 28  
Daniel Keyes : Virágot Algernonnak 28  
Lauren Weisberger: Az ördög Pradát visel 27  
Lisa Jane Smith: Titkos Kör 1. – A beavatás 27  
Scott Westerfeld: Góliát 27  
Brenda Joyce: Vándor szívek 27  
Yazawa Ai: Nana 15. 26  
Rachel Vincent: Lélekőrzők 26  
Nora Roberts: Az Oromház rejtélye 25  
Jodi Picoult: Sorsfordítók 25  
Margaret Mitchell: Elfújta a szél 25  
Jennifer Ashley:Szabadító szerelem 25  
Robert Galbraith:Kakukkszó 24  
Cecelia Ahern: Bennem élsz 24  
Eloisa James :Szelíd szépség 24  
Nora Roberts: Tűznél forróbb 24  
Hino Matsuri: Vampire Knight 8. 24  
Hino Matsuri: Vampire Knight 9. 24  
Celeste Bradley: A szélhámos 24  
Lisa Jane Smith : Titkos Kör 2. – A fogoly 23  
Neil Gaiman: Szerencsére a tej 23  
Elizabeth Hoyt : Botrányos vágyak 23  
Monica McCarty :A Harcos 23  
David Benioff :Tolvajok tele 22  
Julie Kenner : Örök rabság 22  
Sabrina Jeffries: Felejthetetlen csók 22  
Nora Roberts: Acélos rózsa 22  
Susan Mallery: Egy csepp méz 22  
Meg Cabot : Ébredés 21  
Szabó Tünde: Balla Adrienn 1. Az alibi 21  
Susan Mallery: Egy falat csokoládé 21  
Victoria Schwab: Felszabadulás 21  
J. D. Robb (Nora Roberts): Halálos hálátlanság 21  

 


Az Animagazin 19. 20. és 21. száma

$
0
0

Ani19

Weboldal: http://anipalace.hu/
Facebook profil: http://www.facebook.com/AniPalace

19. szám

Outlaw Star és 20th Century Boys ismertető, Ashiyo Fansub interjú, kjúdó klub riport, bemutató a japán nemzeti parkokról, D, a vámpír vadász univerzumáról és a nyári anime szezonról, Mondocon és PlayIT beszámoló, fangirl&fanboy rovat a tavaszi szezon pár animéjéről, ecchi ajánló és rengeteg más szuper cikk várja olvasóit az ingyenes online AniMagazin legújabb számában!Május 21-én megjelent a magazin 19. száma. Olvassátok, véleményezzétek, jó szórakozást hozzá!

Tartalom

Anime Ismertető

Legend of the Galactic Heroes – Catrin
Outlaw Star – pintergreg
Tasogare Otome x Amnesia – Hirotaka

Manga Ismertető

20th Century Boys – Strayer8

Fansub Riport

Ashiyo Fansub – AniMagazin

Riport

Kjúdó – japán íjászat egy magyar szemével – Dóri

Rendezvények/Programajánló

PlayIT beszámoló – Lady Marilyn
Tavaszi Mondocon beszámoló – Daisetsu, Hirotaka

Szigetországi napló

Hírek – AniMagazin
Nyári szezonajánló – AniMagazin

Ázsia Titkai

Japán nemzeti parkok II. – Hirotaka

Könyvtár

A sógun ágyasa – Catrin

Fanfiction

Turbina pokémon mester naplója 4 – Turbina

Olvasói Gondolatok

Ecchi animék a korhatár alatt 2. – ajánló fiúknak – Daisetsu
Miket néz egy fanboy az aktuális animékből? 4. – NewPlayer
Miket néz egy fangirl az aktuális animékből? 8. – Catrin

Nuihari Műhely

Cosplay gyorstalpaló XII. – Lady Marilyn

Otaku Tutorial

Vampire Hunter D – Iskariotes

Kínai kütyük

CS918s tv box – NewPlayer

Házunk Táján

Kérdés a szerkesztőkhöz 14. – AniMagazin

Letöltés

20. szám

Valkyria Chronicles és Elf wo Karu Monotachi ismertető, interjú Luggerianóval a Magyar AMV Rettenetről, Japán az I. világháborúban, Mondocon beszámoló, fangirl&fanboy rovat a nyári szezon pár animéjéről, Enjouji Maki erotikus josei mangái és rengeteg más szuper cikk várja olvasóit az ingyenes online AniMagazin legújabb számában!

Július 22-én megjelent a magazin 20. száma. Olvassátok, véleményezzétek, jó szórakozást hozzá!

Tartalom

Anime Ismertető

Free! – Catrin
Elf wo Karu Monotachi – pintergreg
Gallian Chronicles – Hirotaka

Manga Ismertető

Bania – Iskariotes
Bleach – Edina Holmes

Riport

A Magyar AMV Rettenet – Daisetsu

Rendezvények/Programajánló

Nyári Mondocon – Hirotaka

Szigetországi napló

Hirek – AniMagazin
Nyári szezonajánló – AniMagazin

Ázsia Titkai

Japan Nemzeti Parkjai III. – Hirotaka
Meneteles a halalba – Japán az I. világháborúban – Iskariotes

Fanfiction

Turbina Pokémon mester naplója 5. – Turbina

Olvasói Gondolatok

Miket néz egy fanboy az aktuális animékből? 5. – NewPlayer
Miket néz egy fangirl az aktuális animékből? 9. – Catrin

Nuihari Műhely

Cosplay Gyorstalpaló XIII – Lady Marilyn

Otaku Tutorial

Enjouji Maki mangak 1. – Erotikus joseire vagyoknak – Catrin

Kínai kütyük

JXD S7800B – NewPlayer

Házunk Táján

Körkérdés a szerkesztőkhöz 15. – AniMagazin

Letöltés

21. szám

Yamato akkor és most, Ai, a videólány és Minamoto-kun Monogatari ismertető, fangirl&fanboy rovat a nyári szezon pár animéjéről és az őszi tervekről, valamint Enjouji Maki erotikus josei mangáinak befejező cikke az ingyenes online AniMagazin legújabb számában!
Szeptember 23-án megjelent a magazin 21. száma. Olvassátok, véleményezzétek, jó szórakozást hozzá!

Tartalom

Anime Ismertető

Gintama: Shinyaku Benizakura-hen – Daisetsu
Rail Wars – Ryosuke-kun
Space Battleship Yamato 2199 – pintergreg

Manga Ismertető

Ai, a videólány – Iskariotes
Minamoto-kun Monogatari – Daisetsu

Szigetországi napló

Hírek – AniMagazin
Őszi szezonajánló – AniMagazin

Ázsia Titkai

Japán könyvtártípusok – Sak

Moziterem

A Holnap Hatara – Hikaru

Fanfiction

TURBINA Pokémon mester naplója 6. – Turbina

Olvasói Gondolatok

Miket néz egy fanboy az aktuális animékből? 6. – NewPlayer
Miket néz egy fangirl az aktuális animékből? 10. – Catrin

Nuihari Műhely

Cosplay Gyorstalpaló XIV – Így tárold a kész cosplayt! – Lady Marilyn

Otaku Tutorial

BLEACH – Edina Holmes
Enjouji Maki mangak 2. – Catrin

Kínai kütyük

SADES SA-901 – NewPlayer

Letöltés

Dan Wells: Ruins – Romok

$
0
0

Részlegesek  3.

Ruins-borito.inddA legjobb döntést a legnehezebb meghozni.

Ahogy a Részlegesek végső lejárati ideje vészesen közeledik, a túlélők sorsát eldöntő háború immár elkerülhetetlennek látszik. Mindkét fél elszánta magát a végső pusztításra, abban a biztos tudatban, hogy birtokában van a fegyver, amellyel megsemmisítheti a másikat.
Samm és Kira Walker a két háborúban álló fél között ragadt, egymástól ezer mérföldnyi távolságra. Samm a kontinens túlsó végén az amerikai közép-nyugat hatalmas mérgező pusztaságain túl, Kira pedig dr. Morgan markában, akinek eltökélt szándéka megmenteni a még megmaradt Részlegeseket, akár Kira élete árán is. Ekkor egy rejtélyes lény bukkan fel, sem ember, sem Részleges, és komoran figyelmezteti a harcoló feleket egy újabb apokalipszisre.
Kirának egyetlen esélye van, hogy megmentse mindkét fajt és velük együtt a világot. De lehet, hogy ez az életébe kerül…

A Részlegesek sorozat befejező része epikus izgalmakat ígér, amelyben a bolygó utolsó megmaradt értelmes lényei összecsapnak egymással, hogy meghatározzák a jövőt.

Véleményem:

“- A biológia szintjén akartad eltörölni a rasszizmust, egyszer s mindenkorra.
- Szerinted mi fog történni, ha véget ér a világ? A világ végének nevezzük, de valójában csak nekünk lesz végünk. A világ forog tovább, a bolygó megmarad az élettel együtt. A folyók nem állnak le, a nap és a hold továbbra is felkel és lenyugszik, az indák továbbra is áttörik a betont, befonják az autókat. Enyhe esők jönnek majd. A világ elfejeti, hogy valaha is léteztünk. Az emberi gondolat – ötmilliárd évnyi evolúció diadalmas csúcsa – gyertyaként alszik ki, mindörökre. Nem azért, mert eljött az idő, nem azért, mert túllépett rajtunk a világ, hanem azért, mert mi, emberek bolondok voltunk. Túlságosan is önzők ahhoz, hogy békében éljünk egymással, túlságosan büszkék, hogy abbahagyjuk a háborúinkat, amikor pedig már régen értelmüket vesztették. “

Ezt a trilógiát kötelező olvasmánnyá tenném. Nagyon tanulságos, intő példa lenne mindenki számára. A könyv azt a világot mutatja be, ami felé mi is rohamosan haladunk és ha nem kapunk észbe, nem változtatunk a gondolkodás módunkon, ha nem fogadjuk el egymást, ha nem törekszünk a békére, akkor az emberiség előbb-utóbb elpusztítja magát. Elszomorító a jelenlegi helyzet. Túl sok a kegyetlenség, a rosszindulat, a mocskolódás, a gyűlölet. Az emberek többsége a rosszat keresi mindenben, nem tudja elfogadni más véleményét sem. Elég megnézni néha milyen kommentek születnek egy ártatlan szórakoztató műsor kapcsán is. Ahelyett, hogy az emberek olyan műsort, vagy tevékenységet választanának, ami boldoggá teszi őket, inkább árad belőlük a rossz példa, a negatív dolgok. Attól szerintem nem lesz valaki rossz ember, ha részt vesz egy műsorban, vagy megnéz egy olyat, amit a másik éppen borzalmasnak talál. És ezt már könyves közösségben is tapasztaltam, ott is volt már példa lázadásra, támadásra, gyűlölködésre. Miért leszek amiatt rossz, mert pl. kevés pontra értékelek egy olyan könyvet, amit sokan szeretnek? Mások vagyunk, mást szeretünk. Mindenkit más szórakoztat. Én pl. el tudom fogadni, ha valakinek nem jön be, amit szeretek, főleg akkor, ha normális hangnemben megindokolja miért nem tetszett.

Ha valami nem tetszik nem a támadás a helyes lépés, hanem az összefogás, békére törekvés. Minden gondot, problémát meglehetne oldani, ha a felek hajlandóak lennének meghallgatni, elfogadni egymást és kompromisszumokat kötni. Ha ezek már ilyen apró helyzetekben sem sikerülnek, akkor a komolyabbakban főleg nem fog, és ezt egyre inkább tapasztaljuk. A megoldást a harcban, pusztításban keresik, a következményekre, az ártatlanokra meg egyáltalán nem gondolnak. Szomorú, nagyon szomorú.

“Ha nincs más alternatíva, mint a faj kipusztulása, rettenetes szörnyűségek is elfogadhatóvá válnak.”

“A túlélés az egyetlen, amit tehetünk. Ha végünk lesz, hát végünk lesz, de amíg csak életben vagyunk, még mindig van rá egy esély, ha soványka is, hogy eljön a következő nap, meg az azutáni, és így tovább. Lehet, hogy a világ megöl minket, és lehet, hogy nem, de ha feladjuk, az olyan, mintha önkezünkkel vetnénk véget az életünknek.”

“Ha a kihalás az egyetlen alternatíva, akkor az lesz az egyetlen morálisan elfogadható döntés, amit egyébként sosem lennél hajlandó vállalni. A rabszolgaság pokol, de nem megsemmisülés. Onnan még mindig van visszaút. Néha rossz választási lehetőség is jó lehet, de néha egyszerűen csak rossz.”

Az embereket és a Részlegeseket is a kihalás fenyegeti, a fennmaradás érdekében mindkét faj a másikat szeretné elpusztítani és a legdurvább eszközöktől sem riadnak vissza. Egyre kiélezettebb, életveszélyesebb a helyzet, a kilátások is egyre sötétebbek. A szereplők mindennapjait a harc, menekülés és a rejtőzés tölti ki, sőt több újabb problémák közepette próbálják túlélni a napokat. Egy új rejtélyes betegség üti fel a fejét, megjelenik a színen egy pszichopata őrült is, akitől engem teljesen kirázott a hideg. Sőt 30 év után visszatér a hó is, ami faggyal és élelem hiánnyal jár együtt.

A történet nagyon kiszámíthatatlan. Olyan szereplőktől kellett elbúcsúznom, akiknél biztosra vettem, hogy életben fognak maradni, de életben maradtak olyanok, akiknél viszont azt hittem, hogy nem fognak.

A cselekmény sok szálon fut. Ez engem a The Walking Deadre emlékeztetett. A szereplők itt sem tudják, hogy látják-e valaha a szerettüket. Aztán amikor a szálak összefutnak és eljön a találkozás nagy pillanata, akkor a szem nem marad szárazon. Engem nagyon meghatott.

A karakterek közül szinte mindenki a szívemhez nőtt. A határozott, eltökélt, elszánt Kira, aki képes lenne eldobni az életét is, ha azzal segíthet másokon. Nagy példakép, mert még a legreménytelenebb helyzetben sem adja fel, hanem még akkor is a megoldáson töri a fejét. A laza Marcus, aki még ebben a komor világban is rengetegszer megtudja csillogtatni a humorát és ezzel mindig mosolyt csalt az arcomra. A visszahúzódó, csöndes Samm, aki többször meglepett ebben a könyvben. A kiismerhetetlen Heron, akit most már én is meg tudtam érteni. Vinci, Green, Calix, Isolde, Vale, Haru is több emlékezetes pillanatot okozott nekem. Egyiküket sem fogom elfelejteni.

A könyv végéről először nagyon hiányoltam egy epilógust, szerettem volna tudni, hogy élnek az életben maradt szereplők évekkel később, de aztán rájöttem, hogy jobb így. Egy olyan világ, ahol békésen él mindenki egymás mellett, ahol mindenki szereti egymást nem létezik. Előbb-utóbb mindig feltűnik valaki, aki megint a hatalomra törekszik. Az egyik ember újra a másik fölé akar kerekedni, idővel ismét kitör a harc és kezdődik minden elölről. Wells bemutathatott volna egy olyan világot, ahol mindenki boldog, de ez nagyon giccses, nyálas, valóság hűtlen lett volna. Ha meg azt látjuk, hogy minden hiábavaló volt, semmi nincs rendben, az sem lett volna jó. Így viszont, hogy a képzeletünkre van bízva a jövő teljesen elégedettek lehetünk.

A Részlegesek trilógia a legjobb poszt-apokaliptikus disztópia regény, amivel eddig találkoztam. Fordulatokban gazdag, a világ tökéletesen kidolgozott, a karakterek összetettek, az események megrázóak, fájdalmasak, kegyetlenek. A morális dilemmák és etikai kérdések miatt meg nagyon tanulságos. Imádtam.

“A szerelem azt jelenti, hogy rátalálsz valami annyira nagyszerűre, annyira… szükségesre, hogy az fontosabbá válik, mint a saját céljaid, mint a saját életed. Nem azért, mert anélkül nincs értelme az életednek, hanem mert egy olyan értelmet ad az életednek, amellyel az nem bírt addig.”

10/10

Ebben  a könyvben nem lehet csalódni. <3

A könyvet köszönöm a Fumax kiadónak!

Könyv adatai

Kiadó: Fumax
Eredeti cím: Ruins
Műfaj: disztópia
Oldalak száma: 437
Borító: puha fedeles
Fordító: Bayer Antal
Teljes ára: 3495 Ft
Megjelent: angolul 2014, magyarul  2014
Más vélemények: MolyGoodreads

MEGRENDELHETŐ: ITT

RÉSZLET A KÖNYVBŐL: ITT

Dan Wells könyvei

  • John Cleaver

1. I Am Not A Serial Killer – Nem vagyok sorozatgyilkos 8/10
2. Mr. Monster – Szörnyeteg úr  10/10
3. I Don’t Want to Kill You – Nem akarlak megölni 9/10
3,5 Next of Kin
4. The Devil s Only Friend

  • Részlegesek

0,5 Isolation
1. Partials – Részben ember 10/10
2. Fragments – Töredékek 10/10
3. Ruins – Romok 10/10



Kathy Reichs: Kincsvadászok

$
0
0

Fertőzöttek 2.

Kv-borito_Kv-fedel.qxdTory és barátai még hozzá sem szoktak a félresikerült orvosi kísérlet nyomán kialakult rendkívüli képességeikhez, amikor arról értesülnek, hogy be akarják zárni szüleik munkahelyét, a Loggerhead szigeten működő LIRI intézetet. Ez azt jelentené, hogy a Fertőzötteknek életük legkeményebb kihívásával kellene szembenézniük: az elválással. Amikor Tory tudomást szerez Anne Bonny, a híres kalóznő évszázadok óta elveszett kincséről, a falka kockázatos tervet sző. Útjuk váratlan akadályokhoz, ördögi csapdákhoz, és rémisztő földalatti alagutakhoz vezet. Csakhogy kiderül, mások is kutatnak a kincs után, ezért a hajsza könnyen végzetessé válhat. De hőseink jól tudják: az elveszett kincs megtalálásához, az intézmény és barátságuk megmentéséhez dörzsölt, erős és összeszokott falkára van szükség!

A Dr Csont – regényeivel világhírűvé vált írónő a Virals- Fertőzöttek sorozat második kötetében sem takarékoskodik az izgalmakkal, amelyeket szokása szerint fanyar humorával fűszerez. A kalózok szerelmeseinek is ajánlott regény, önmagában, kerek egészként is olvasható.

Véleményem:

“Összesen négyen alkotjuk a Fertőzötteket. Én. Ben. Hi. Shelton. És a farkaskutyám, Ordas, természetesen. Elvégre ő volt a nulladik páciens.
A dolog lényege, hogy mi, Fertőzöttek a farkasok fizikai erejével rendelkezünk. De nem akkor, amikor akarjuk. Néha abszolút váratlanul törnek ránk a változások.
Őszintén szólva, fogalmunk sincs, hogy pontosan mi történt velünk, vagy hogy mit tehetnénk ellene. Vagy hogy mi történik ezután.
Egyvalami biztos: mások vagyunk. Furcsák. Különlegesek.
És egyedül vagyunk.”

Továbbra sem szeretem az ifjúsági regényeket, ennek ellenére ez a sorozat mégis nagyon beszippantott engem. Az első részt is szerettem, a 2. viszont még inkább elnyerte a tetszésemet. Az egész történet olyan volt a számomra, mintha egy új Uncharted epizód lett volna, vagy éppen a Fekete lobogó folytatása.

4 gyerek Tory, Ben, Hi, Shelton a nyári szünidő nagy részét szobafogságban tölti, de ez sem akadályozza meg őket, hogy újabb veszélyes kalandba keveredjenek. Miközben új különleges képességeiket próbálják megérteni, sokkoló hír éri őket. A szüleiknek hamarosan új állás után kell nézniük a kontinens különböző pontjain, ezzel meg a fertőzöttek végleg szétszakadnának, sőt a kitöréseikkel is egyedül kellene boldogulniuk. Ez nagyon rémisztő a számukra. Milliókra lenne szükségük nagyon gyorsan, csak így tudnák megakadályozni a sziget eladását és az ott élő állatok is csak így menekülhetnének meg. Amikor már kezdene minden széthullani, akkor hallanak először Anne Bonny kincséről, amit eddig még senki sem talált meg. Ha azt megtalálnák minden gondjuk megoldódna.

Nyomozásba kezdenek, egyre több mindent tudnak meg Anne Bonnyról és Mary Readről, ami viszont ezek után vár rájuk ők sem számítottak. Rejtvények, fejtörők, csapdákkal teli szűk, sötét hátborzongató alagutak, sőt pénzéhes pszichopata alakok is loholnak a nyomukban, akik a gyerekek megölésétől sem riadnak vissza. Nagyon izgalmasnak találtam ezeket a jeleneteket és végig az járt a fejemben, hogy ebből milyen jó filmet lehetne készíteni.

A gyerekek felelőtlenek, meggondolatlanok, hisz az életüket kockáztatják, de az az összetartás, az erős baráti kötelék ami köztük van, engem mindig lenyűgöz és még a kedvenc sorozatom a Kalandos nyár is eszembe jutott róluk.

A Lost utalás megmosolyogtatott, azt a sorozatot is milyen jó lenne újra látni. Kitnek meg feltenném azt a kérdést, hogy mit szeret azon a szörnyen idegesítő buta libán. Furcsa, hogy ezt Tory még nem kérdezte meg tőle, én már rég kidobtam volna a lakásból.

Ha hozzám hasonlóan imádjátok a kincskeresős, rejtvényekkel teli könyveket, akkor nem fogtok csalódni benne.

9/10

Izgalmas és letehetetlen.

A könyvet köszönöm a Fumax kiadónak!

Könyv adatai

Kiadó: Fumax
Eredeti cím: Seizure
Műfaj: ifjúsági kalandregény
Oldalak száma: 415
Borító: puha fedeles
Fordító: Markwarth Zsófia
Teljes ára: 3095 Ft
Megjelent: angolul 2011, magyarul  2014
Más vélemények: Moly , Goodreads

MEGRENDELHETŐ: ITT

RÉSZLET A KÖNYVBŐL: ITT

Kathy Reichs könyvei

  • Fertőzöttek

1. Virals – Fertőzöttek 9/10
2. Seizure – Kincsvadászok 9/10
2,5 Shift
3. Code
3,5 Swipe
4. Exposure
5. Terminal


Michael J. Sullivan: A smaragdvihar

$
0
0

A Riyria krónikák 4.

Rk-Sv_borito.inddEGY FONTOS ÜZENET ROSSZ KEZEKBE KERÜL. SÖTÉT TERV LÉP MŰKÖDÉSBE. ÁM A KÉT TOLVAJ MOST IS A CSELSZÖVŐK ÚTJÁBAN ÁLL.

A Riyria egyik fele, Hadrian Blackwater Novron elveszett örökösének felkutatására indul. Egykori társa életét féltve, Royce Melborn ismét csatlakozik hozzá egy utolsó küldetésre, így együtt szállnak tengerre. A sikerre egyetlen esélyük, ha szembeszállnak a kíméletlen Merrick Mariusszal, a mesterbűnözővel, aki barátból Royce legádázabb ellenségévé vált. Útjuk csapdák és árulás ingoványos vidékén át vezet, és Hadrian arra kényszerül, hogy szembenézzen rég eltemetett múltjával.

A Smaragdvihar a magával ragadó Riyria-krónikák negyedik kötete. A hatkötetes sorozatot írója egyetlen, eposzi magaslatokra törő történetként alkotta meg, amit külön epizódokra bontott. A cselekményszálak egybefonódnak, de minden egyes kötet a saját történetét meséli el, és külön, kerek egészként is élvezhető. Az eredetileg magánkiadásban megjelent sorozatra felfigyelt egy nagy kiadó is, és az új kiadás révén az utóbbi évek legsikeresebb új fantasyjévé vált.

Véleményem:

” – Itt történt?- kérdezte Royce, azzal megállt a torony alatt, és körülnézett.
- Honnan tudjam -felelte a társa, és végigfuttatta a szemét a déli torony egész hosszán. Közelről az épület elzárta a kilátást. A torony egybefüggő, fekete falként emelkedett a hold fényében.
-Sosem értettem, hogy ezek az apró népek miért építettek ilyen hatalmas dolgokat.
-Talán éppen kicsinységüket akarták ellensúlyozni -Royce ledobta a válláról a köteleket.
- A fenébe is, Royce. Nyolc éve, hogy megcsináltuk ezt a munkát. Akkor fiatalabban jobb formában voltam, és ha jól emlékszem, megfogadtam, hogy soha többé nem teszek ilyet.
- Na, ezért nem kell fogadkozni, amint fogadalmat teszel, a sors összeesküszik ellened, és lenyomja a torkodon az esküdet.”

Hogy lehet így kezdeni egy könyvet? Erre a fordulatra, ilyen váratlanul nagyon nem számítottam. Engem sokkolt és percekig döbbenten ültem a könyv felett. Nem akartam elhinni, hogy ez megtörténhet, de sajnos megtörtént. Már ekkor tudtam, hogy ez a rész is tele lesz meglepetésekkel és végig izgulhatok majd a szereplőkért, mert itt aztán senki nincs biztonságban.

A cselekmény három szálon fut és én mindet izgalmasnak és érdekesnek találtam.

Az első szál Roycé és Hadriané, akik fényt szeretnének deríteni Merrick Marius és a birodalom terveire. Sok új akadály, sok új veszély vár rájuk és még az ellenséggel is kénytelenek együttműködni. Az első útjuk a Smaragdvihar nevű hajóra vezet, ahol hamar rádöbbenek, hogy a fedélzeti élet nem egyszerű. Tengeri betegség, rejtélyek, cselszövés, ármánykodás, összeesküvés, életveszélyes helyzetek közepette próbálnak életben maradni és ekkor még nem is sejtik, hogy ezek a megpróbáltatások még semmiségek ahhoz képest, ami később a hátborzongató dzsungelben vár rájuk.

A második szál Aristáé, akire ebben a könyvben nagyon fontos feladatok hárulnak.

A harmadik szál Modináé és a birodalomé. Már nagyon várom, hogy a birodalom összes aljas tagja megfizessen mindenért. Politikai intrikáikat, terveiket hallgatva csak szörnyülködni lehet.

Ebben a részben a főbb szereplőkről újabb titkokat tudhattam meg, az új karakterek többsége meg nagyon hamar a szívemhez nőtt. Nagyszerű, becsületes emberek, akik megérdemelnék a jobb és boldog életet. de sajnos nem mindenki számára adatik meg, hogy megélje a regény végét.

Hadrian és Royce továbbra is egy imádnivaló páros. Royce romantikus és szadista énjét is nagyon bírom. Hadrian meg annyira jólelkű és kedves. Olyan jó lenne, ha Aristával egymásba szeretnének és végre ő is átélné azt a nagy szerelmet, amiben Roycenak már régóta része van.

A rejtélyes, titokzatos jóslat továbbra is aggaszt. Fájdalommal teli jövő, bánat, halál, nagy kínok. Nem csak a szereplőket rémiszti meg, hanem engem is.

Thracet olyan csapás érte, ami a legtöbb embert megsemmisítette volna. Amiliának köszönhetően kezd egyre jobban talpra állni, de félek, hogy a Birodalom az újabb szörnyű tervével összefogja roppantani az ő törékeny kis lelkét.

Arista erős és egyre jobb varázsló, de az élet már őt is meggyötörte. Megváltozott, már nem az a lány, akit eddig ismertem. A lelki sebek nagyon mély nyomot hagytak rajta.

Merrick Marius és Saldur püspök, a hátam borsódzik tőlük. Nem könnyű ellenfelek, okosak, ravaszak, nagy manipulátorok, akiknek az eszén nem könnyű túljárni.

A sorozat egyre jobb és jobb. A jellemábrázolás kiváló, a humor és a történet magával ragadó. Imádtam. Nem sikerült rájönnöm ki a beépített ember, a vérszomjas, embertelenségekről híres goblinok elborzasztottak, a váratlan fordulatoktól összeszorult a szívem. Sírtam, nevettem olvasás közben és nagyon bízom abban, hogy az lesz az örökös, akire én gondolok. Nem lehet más, csakis ő. A borító meg továbbra is csodaszép.

10/10

Royce, Hadrian <3

A könyvet köszönöm a Fumax kiadónak!

Könyv adatai

Kiadó: Fumax
Eredeti cím: The Emerald Storm
Műfaj: fantasy
Oldalak száma: 416
Borító: puha fedeles
Fordító: Matolcsy Kálmán
Teljes ára: 3095 Ft
Megjelent: angolul 2010, magyarul  2014
Más vélemények: Moly, Goodreads

MEGRENDELHETŐ: ITT

RÉSZLET A KÖNYVBŐL: ITT

Michael J. Sullivan könyvei

  • The First Empire (Riyria világának előzmény története)

1. Rhune
2. Dherg
3. Fhrey

  • Riyria krónikák (előzmény történet)

1. The Crown Tower
1,5. The Viscount and the Witch
2. The Rose and the Thorn

  • Riyria krónikák

1. The Crown Conspiracy – Trónbitorlók 10/10
2. Avempartha – Az elfek tornya 10/10
3. Nyphron Rising – Birodalom születik 10/10
4. The Emerald Storm – Smaragdvihar 10/10
5. Wintertide
6. Percepliquis


Kívánságlista 1. – Oliver Bowden: Assassin’s Creed: Egység

$
0
0

AC-E_fedel.inddVárható megjelenés: Február első fele

Történet:
A kötet elsősorban Élise szemszögéből naplószerűen meséli el a történetet, de időről időre Arno naplójába is bepillanthatunk egy érdekes narrációs csavar folytán, ugyanis Arno olvassa Élise naplóját, ahogy azt már a múlt héten itt beidézett első bekezdésből kitalálhattátok.

„Megvertek és elárultak, megölték az apámat. Bosszút állok – bármi áron”

1789. Párizs varázslatos városában felvirrad a Francia Forradalom hajnala .  Az utcakövek vértől vöröslenek, ahogy a  nép fellázad az elnyomó arisztokrácia ellen. De a forradalmi igazságszolgáltatásért komoly árat kell fizetnie minden embernek…

Miközben a gazdagok és a szegények közötti választóvonal minden korábbinál szélesebbre nyílik, és egy nemzet önmagát tépi szét, két fiatalember, egy férfi és egy nő, bosszút akar állni mindazért, amit elveszített.

Arno és Élise hamarosan az Orgyilkosok és a Templomosok évszázados küzdelme kellős közepén találja magát – egy olyan világban, amelynek halálos veszedelmei minden képzeletet felülmúlnak.

Előrendelhető 34 % kedvezménnyel ITT

 


2014 legjobb könyvei – szavazás 5.

$
0
0

1. forduló

Melyeket olvastad, vagy szeretnéd elolvasni?

Amik sok szavazatot kapnak bekerülnek a 2. fordulóba, ahol már arra lehet szavazni, hogy mely könyvek tetszettek a legjobban. Ott derül majd ki az is, hogy melyek 2014 legjobb könyvei.

Itt a Ciceró, Erawan, Gabo, General Press, Harlequin
kiadó könyveire lehet most szavazni február 15.-ig.  (76 könyv)

Kékkel jelölöm azokat, amikre szavaztam.

Fülszövegek elolvashatóak itt.

Ciceró
Federico Moccia: A felhők fölött 3 méterrel
Gayle Forman: Ha maradnék
Gayle Forman: Csak egy év
Katie Cotugno: Hogyan szeress?
Lauren Oliver: Pánik
Meg Cabot: A menyasszony egy bombázó
P. G. Wodehouse: Kéjgáz
Szabó Tünde: Balla Adrienn 2. – Dopping
Veronica Roth: Négyes

Erawan
Allison Brennan: Sötét titkok
Cat Lavoie: Váratlan nyaralás
Fejős Éva: November lánya
Liliana Hart: Go-go girl nyomoz
Victoria Connelly:: Szökevény színésznő

Gabo
Ann Leckie: Mellékes igazság
Barbara Kyle: A királynő játszmája
Ben Aaronovitch: Soho felett a Hold
Bernard Minier: Testvériség
Dani Atkins: Összetörve
Fiona Paul: Belladonna
Franck Thilliez: E-szindróma
Ian McDonald: Síkvándor
Isaac Asimov: A csillagok, akár a por
Isaac Asimov: Kavics az égben
Isaac Asimov: Az űr áramlatai
Ken Follett: Az örökkévalóság küszöbén
Kleinheincz Csilla: Üveghegy
Lauren Beukes: Tündöklő lányok
Leiner Laura: Késtél
María Duenas: Elfelejtett misszió
Marisha Pessl: Éjszakai mozi
Mark Frost: Szövetség
Max Barry: Lexikon
Mitchell Zuckoff: A rejtett völgy
Nick Pizzolatto: Galveston
Patrick Rothfuss: A szél neve
Patrick Rothfuss: A bölcs ember félelme
Paula Daly: Milyen anya az ilyen?
Sue Townsend: A nő, aki egy évig ágyban maradt
Tom Rob Smith: A tanya
Thomas Mann: József és testvérei 1-3.
Thomas Mann: Doktor Faustus

General press
Andrea Schacht: A sólyom éneke
Anna Randol: Titkos csók
Anya Seton: Avalon
Beatriz Williams: Perzselő nyár
Catherine Anderson: Borostyánszín
Debbie Macomber: A szerelem ünnepe
Elizabeth Hoyt: Az álarcos csókja
Helen Bryan: A medál rendje
Iny Lorentz: A remény földjén
John Gilstrap: Intő jel
Julie Klassen: Lány a kapusházban
Juliette Fay: Karjaidban
Karen Hawkins: Kincsvadászok
Lincoln Child: Jégbe zárt félelem
Linwood Barclay: Sötét oldal
Lucinda Riley: A meredély szélén
Madeline Miller: Akhilleusz dala
Madeline Hunter: Gyémántcsillogás
Mary Nichols: Menekülés holdfénynél
Michael Robotham: Fojtott suttogás
Nancy Horan: A csillagos, nagy ég alatt
Nicholas Sparks: Vissza hozzád
Pam Jenoff: A követ lánya
Peter James: Emésztő tűz
Robert Goddard: Leszálló nap
Ronald H. Balson: Valaha testvérek voltunk
Sabrina Jeffries: A csábítás tétje
Sebastian Barry: A tartalékos tiszt
Volker Kutscher: Tisztázatlan bűnügy

Harlequin
Anne Stuart: A rettenthetetlen
Nora Roberts · Day Leclaire: Varázslatos karácsony
Nora Roberts: A Fekete Sólyom
Susan Mallery · Marin Thomas: Fagyöngy és csillagszóró / Angyalszárny suhog
Sylvia Day: Átverve/Átölelve


2014 legjobb könyvei – szavazás 6.

$
0
0

1. forduló

Melyeket olvastad, vagy szeretnéd elolvasni?

Amik sok szavazatot kapnak bekerülnek a 2. fordulóba, ahol már arra lehet szavazni, hogy mely könyvek tetszettek a legjobban. Ott derül majd ki az is, hogy melyek 2014 legjobb könyvei.

Itt a Fumax,  Mangafan, Maxim, Ulpius, Vadvirágok
kiadó könyveire lehet most szavazni február 15.-ig   (88 könyv)

Kékkel jelölöm azokat, amikre szavaztam.

Fülszövegek elolvashatóak itt.

Fumax
Andy Weir: A marsi
Ann Aguirre: Horda
Brian McClellan: Vérrel írt ígéretek
Rob Reger; Jessica Gruner: Emily the Strange: Különös különcségek
James S. A. Corey: Abaddon kapuja
Kathy Reichs: Csupasz csontok
Kathy Reichs: Kincsvadászok
Mark Lawrence: Bolondok hercege
Michael J. Sullivan: Télvíz idején

Mangafan
Aya Nakahara: Love*com 10.
Hino Matsuri: Vampire Knight 10.
Hino Matsuri: Vampire Knight 11.
Kisimoto Maszasi: Naruto 22.
Vacuki Nobuhiro: Ruróni Kensin 15.
Yazawa Ai: Nana 16.
Yazawa Ai: Nana 17.

Maxim Könyvkiadó
Abbi Glines: Te vagy nekem a levegő
Adam Makos; Marcus Brotherton: Az óceán hangjai
Alan Bradley:A titokzatos bábjátékos
Alexandra Bracken: Sötét elmék
Anna Banks: Poszeidón
Carina Bartsch: Cseresznyepiros nyár
Chanda Hahn: Bűbájtalan
Claudia Gabel; Cheryl Klam: Káprázat
David Levithan: Nap nap után
Elizabeth Richards: Főnix
Holly Goldberg Sloan: 7esével
Jamie McGuire: Red Hill
Janet Evanovich; Lee Goldberg: A nagy zsákmány
Jeannette Walls: Az Ezüst Csillag
Jhumpa Lahiri: Mélyföld
Mark Pryor: A kriptatolvaj
Melissa Landers: Elidegenítve
Nina George: Levendulaszoba
Rachel Joyce: Ellopott pillanat
Robin LaFevers: Sötét diadal
Sherry Gammon: Hihetetlen

Ulpius-ház Könyvkiadó
Bella Andre: Most és mindörökké
Carola Dunn: Daisy és a megmérgezett díva
Carole Martinez: Suttogások uradalma
Chris Bradford: A harcos Útja
Chris Carter: A keresztes gyilkos
Elizabeth Adler: Toszkánai nyár
Fábián Janka: Rozmaring
Fábián Janka: Koszorúfonat
Fábián Janka: Kiből lesz a boszorkány?
Fábián Janka: Karácsony a Ligetben
Georgia Cates: A megadás szépsége
J. A. Redmerski: Ének a szentjánosbogarakról
James Lear: A hátsó bejárat
Jéróme Ferrari: Intelem Róma bukásáról
Jessica Beck: Végzetes nyalánkság
Jodi Ellen Malpas: Kell a férfi
J. R. Ward: A király
K. A. Linde: Nincs kötelezettség
K. Bromberg: Szükség
Kármán Irén: Szex és Pest
Katie Ashley: A szív zenéje
Katie Fforde: Tökéletes megoldás
Kelemen Anna: A nép szolgálatában
Keresztes Ildikó; Koronczay Lilla: Keresztes Ildikó
Lakatos Levente: Aktus
Lesley Pearse: Ígéret
Lucy Diamond: A Tengerparti Kávézó
Margaret George: VIII. Henrik önéletrajza I-II.
Márta Alex: Özséb
M. C. Beaton: Hamish Macbeth és a pórul járt mókamester
M. C. Beaton: Hamish Macbeth és a torkos társkereső
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a feddhetetlen feleség
M. C. Beaton: Szesz, szerelem, szemfényvesztés Agatha Raisinnel
M. C. Beaton: A szende Minerva
M. C. Beaton: Miss Pym és a rámenős márki
M. C. Beaton: Miss Pym és a léhűtő lord
Milly Johnson: Fehér Esküvő
Monica Murphy: Három megszegett ígéret
Nyrae Dawn: A játszma
Olivia Cunning: Pengető ujjak
Rebecca Shaw: Ördögi pletyka
Réti László: A kandahári fogoly
Robert Muchamore: Az újonc
Rosamunde Pilcher: Ház a tengerparton
Shayla Black: Kéjes kötelékek
Sid Jacobson ; Ernie Colón: Anne Frank – Képregény
Steve Berry: Királyi fortély
Tasmina Perry:Türkizkék óceán
Vass Virág: Sohanő

Vad Virágok Könyvműhely
Jun Mi-kjong: A vízisten menyasszonya 11. – Képregény
Stan Sakai: Szürke Árnyak (Usagi Yojimbo 13.)


2014 legjobb könyvei – szavazás 7.

$
0
0

1. forduló

Melyeket olvastad, vagy szeretnéd elolvasni?

Amik sok szavazatot kapnak bekerülnek a 2. fordulóba, ahol már arra lehet szavazni, hogy mely könyvek tetszettek a legjobban. Ott derül majd ki az is, hogy melyek 2014 legjobb könyvei.

Itt a Könyvmolyképző kiadó könyveire lehet most szavazni február 15.-ig   (100 könyv)

Kékkel jelölöm azokat, amikre szavaztam.

Fülszövegek elolvashatóak itt.

Könyvmolyképző
Amanda Hocking: Fate – Végzet
A. Meredith Walters:Find You in the Dark – Utánad a sötétbe
Anne-Laure Bondoux: Csodák ideje
Anne Percin: Hogy intézd (el jól) a love storyd
Anthony Bruno: Elkapni a Jegest!
Böszörményi Gyula: Leányrablás Budapesten
Brandon Mull: Titokfölde 4. – A Sárkánytemplom kincsei
Brandon Mull: Titokfölde 5. – A Démonbörtön kulcsai
Bret Witter ; Luis Carlos Montalvan: Új élet Keddtől!
Brigid Kemmerer : Storm – Vihar
Brigid Kemmerer: Spark – Szikra
Cassandra Clare: A szökevény királyné
Cassandra Clare: A mennyei tűz városa
Cassandra Clare ; Maureen Johnson: A Dumort Hotel bukása
Cassandra Clare; Sarah Rees Brennan: Mit vegyünk egy árnyvadásznak, akinek mindene megvan? (és akivel amúgy sem járunk)
Cassandra Clare ; Sarah Rees Brennan; Maureen Johnson:
A New York-i Intézet csatája
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)
C. C. Hunter: Born at Midnight – Született éjfélkor
CJ Roberts: Captive in the Dark – Fogoly a sötétben
Colleen Hoover: Slammed – Szívcsapás
Colleen Hoover: Point of Retreat – Visszavonuló
Debra Driza: Mila 2.0
Denise Jaden : Never Enough – Soha nem elég
Eva Kavian: Nem akartam vele élni
Helena Silence:Ezüsthíd
Holly Black:RED GLOVE – A vörös kesztyű
Holly Black: Black Heart – Fekete szív
Holly Black; Cassandra Clare: The Iron Trial – A vaspróba
Hugh Howey: Első műszak
Hugh Howey: Második műszak
Hugh Howey: Harmadik műszak
James Clavell : A nemes ház
Janette Oke:Ha szólít a szív
Jennifer A. Nielsen: The False Prince – A hamis herceg
Jennifer L. Armentrout : Opál
Jennifer L. Armentrout: Origin – Eredet Luxen 4.
J. Lynn : Várok rád
Jenny Han: It’s Not Summer Without You – Nincs nyár nélküled
Jessica Park: FLAT-OUT MATT – Titkolni bolondulásig
Jessica Sorensen:The Coincidence of Callie & Kayden – Callie, Kayden és a véletlen
Julie Kagawa: The Iron Queen – Vaskirálynő
Jus Accardo: Toxic – Mérgezés
Jus Accardo: Untouched – Érintés nélkül
K.A. Tucker: Ten tiny Breaths – Tíz apró lélegzet
Kae Westa: A démon és a papnő
Katie McGarry: Dare You To – Aki mer, az nyer
Katie McGarry: Pushing the Limits – Feszülő húr
Kelly Creagh: Enshadowed – Árnyék mélyén
Kemese Fanni: A viharszívű Mya Mavis
Kim Harrington: Perception – A hatodik érzék
Kim Harrison: Dead Witch Walking – Boszorkányfutam
Kody Keplinger: The Duff – A pótkerék
Kresley Cole: Poison Princess – Méreghercegnő
Lacey Weatherford: Crush – Bizsergés
Laura Arkanian: Holdezüst, vérarany
Lauren Conrad: L. A. Candy – Cukor és máz
Lauren Kate: Fallen in Love – Szerelemben
Libba Bray: The Diviners – A látók I.
L. J. Smith: Vámpírnaplók 9. – A vadászok: Holdének 2. rész
Lisa Jane Smith:The Secret Circle – A Titkos Kör 3.
Louise Erdrich : The Round House – A körkunyhó
Louise Penny: Holtan, hidegen
M. Leighton: Down to You – Rajtad áll
Maggie Stiefvater: Ballada – A holtak éneke
Marco Caldera: Szin markában
Margaret Stohl:Icons – Ikonok
Marie Lu: Champion – Bajnok
Matthew Quick: Forgive Me, Leonard Peacock – Bocsáss meg, Leonard Peacock!
Meiszner Krisztina: Más valaki problémája
Melanie Marks: Ottalvós Háború
Michael Grant ; Katherine Applegate: Eve & Adam – Éva és Ádám
Mimi O’Connor: A végzet ereklyéi – Csontváros hivatalos illusztrált filmköny
Mimi O’Connor: Árnyvadász-útmutató
Molly McAdams: Taking Chances – Kétesélyes szerelem
Nicole Williams: Crash – Zuhanás
Okváth Anna: Más állapotok
On Sai: Lucy
Rachel Hawkins: Demonglass – Démonüveg
Rachel Renee Russell: Egy Zizi naplója 4.
Rachel Vincent: Alpha – Alfa
Rácz-Stefán Tibor: Fogadj el!
Richard Hooker: MASH
Richard Paul Evans: Michael Vey 2.: Az Elgen felemelkedése
Rick Riordan ; Peter Lerangis; Gordon Korman; Jude Watson:
A 39 kulcs: A Vesperek támadása
Róbert Katalin: Szívből, színből igazán
Samantha Young: London Road
Sarah Addison Allen: A barackfa titka
Sarah Dessen: Along for the ride – Álom két keréken
Sarah Fine: Sanctum
Sarah J. Maas: Crown of Midnight – Éjkorona
Sarah MacLean: A hódítás tíz szabálya
Sophie Jordan: Hidden – Menedék
Sophie Jordan: Vanish – Szökésben
Spirit Bliss: A jelen árnyai
Susannah Cahalan: Lángoló agy
Szurovecz Kitti: Fényemberek 3.
Tammara Webber: A sorok között
Tammara Webber: Törékeny
Tara Sivec: Csábítások és csemegék
Tavi Kata: Ballépések


2014 legjobb könyvei – szavazás 8.

$
0
0

1. forduló

Melyeket olvastad, vagy szeretnéd elolvasni?

Amik sok szavazatot kapnak bekerülnek a 2. fordulóba, ahol már arra lehet szavazni, hogy mely könyvek tetszettek a legjobban. Ott derül majd ki az is, hogy melyek 2014 legjobb könyvei.

Itt az Agave, Alexandra, Animus, Athenaeum, Cartaphilus, Content 2 Connect, Delej, Delta vision kiadó könyveire lehet most szavazni február 22.-ig   (113 könyv)

Kékkel jelölöm azokat, amikre szavaztam.

Fülszövegek elolvashatóak itt.

Agave
Adrian Barnes: Álmatlanok
China Miéville: Patkánykirály
Christopher Moore: A Melankólia-öböl buja bestiája
Csurgó Csaba: Kukoricza
Dan Simmons :Hyperion
Dan Simmons :Endymion
Donald F. Glut : Star Wars: A birodalom visszavág
George Lucas: Csillagok háborúja
Georges Simenon: Maigret és a furcsa idegen
Georges Simenon: A gyilkos
James Kahn : Star Wars: A Jedi visszatér
Jeff VanderMeer: Fantomfény
John Le Carré: Az üldözött
John le Carré: Tükrök háborúja
John Scalzi: Bezárt elmék
Kondor Vilmos: A koronaőr második tévedése
Laurell K. Hamilton: Borzongató fény
Lawrence Block: Sírok között
Neil Gaiman : Anansi fiúk
Philip K. Dick: Palmer Eldritch három stigmája
Pierce Brown: Vörös lázadás
Robert Littell: Legendák
William Gibson: A periféria

Alexandra
Anton Disclafani: Veszélyes vágyak
A. S. A. Harrison: Halálos hallgatás
Bernard Cornwell: 1356
Caroline Kepnes: Te
Christina Baker Kline: Árvák vonata
David R. Gillham: Asszonyok városa
David Carlyle : Skyland – Sziget a szélben
Diane Chamberlain: Kegyes hazugságok
George R. R. Martin: A Hét Királyság lovagja
Gillian Flynn : Holtodiglan
Joyce Maynard: Lány a hegyen
Leif Enger: A folyó dala
Marissa Meyer: Scarlet
Martina Cole: Az Élet
Megan Abbott: Riválisok
Naomi Wood: Mrs. Hemingway
Robin Cook: Nano
Sheila O’Flanagan: Teérted mindent
Szűcs Vanda: Szívzűrök (Egy ikerpár titkos naplója 2.)
Tyll J. Pollman: Farkasok vándorlása

Animus
Arnaldur Indriðason: Hipotermia
Fredrik Backman: Az ember, akit Ovénak hívnak
Göthe Salmander: Legendás állatok és megfigyelésük
Håkan Nesser: A visszatérés
Jo Nesbø: A fiú
John-Henri Holmberg: Valami a tekintetében
Karin Alvtegen: Szégyen
Kristina Ohlsson: Az üveggyerekek
Kristina Ohlsson: Dávidcsillagok
Michael Hjorth · Hans Rosenfeldt: A tanítvány
Mitch Albom: Hívások a mennyből
Tudor Hushpush : A kviddics évszázadai
Yrsa Sigurdardóttir: Emlékszem rád

Athenaeum
Benedikty Béla: Menon Club
Carin Gerhardsen: Mama, papa, gyerekek
Demcsák Zsuzsa: A másik életem
Emma Chase: Fejvesztve
Jodi Picoult: Elrabolt az apám
Jodi Picoult: Szelíd vadak
Jodi Picoult: Találj rám!
J. Kenner: Kínzó vágy
Kimberley Freeman: Aranypor
Kolozsi László: A farkas gyomrában
Louise Walters: Levelek a bőröndből
Nemere István: Halj meg helyettem!
Orbán János Dénes: Alkalmi mesék idegbeteg fölnőtteknek
Paulo Coelho: Házasságtörés
Pataki Éva: …és megint nagymama
Peiker Éva: Csodákkal teli éjszaka
Rachel Van Dyken: Egyetlen
Randall Munroe: Mi lenne, ha?
Salla Simukka: Hófehér
Samuel Bjørk: Magányos utazó
Sara Rattaro: Tökéletlen szerelem
S. J. Watson: Amnézia
Sun-Mi Hwang: Rügy
Viola Szandra: Testreszabás

Cartaphilus
Chuck Palahniuk: Túlélő
Daphne Sheldrick: Szerelem a szavannán
Deborah Harkness: Az éjszaka árnyai
George V. Higgins: Ölni kíméletesen
Helen Simonson: Pettigrew őrnagy utolsó csatája
James Dashner: Az Útvesztő
James Dashner: Tűzpróba
John O’Farrell: A férj, aki elfelejtette a feleségét
Jojo Moyes: Páros, páratlan
Kate Morton: Titkok őrzője
Kazuo Ishiguro: A dombok halvány képe
Laura Hillenbrand: Rendíthetetlen
Michael Ondaatje: Divisadero
Michael Grant : Téboly
Neil Gordon: A hallgatás szabálya
Pittacus Lore: Hetedik bosszúja
Rick Yancey: Az ötödik hullám
Thomas Meehan: Annie

Content 2 Connect
Cora Carmack: Szerepváltás
Ryan Winfield: A szerelem húrjai

Delej
Wilbur Smith: A sivatag istene

Delta vision
Brandon Sanderson: Acélszív
Gaura Ágnes: Embertelen jó
Jo Walton : A király neve
Orson Scott Card: A hetedik fiú
Orson Scott Card: A rézbőrű próféta
Orson Scott Card: A kovácsinas
Peter F. Hamilton: Pandóra csillaga I-II.
Robert E. Howard: Fekete Turlogh és a kelták
Terry Pratchett: Fantasztikus Maurícius és az ő tanult rágcsálói
Terry Pratchett: Csip-csap népek
Terry Pratchett: Őrség! Őrség!
Varga Csaba Béla: Santa és az Éj asszonya



2014 legjobb könyvei – szavazás 9.

$
0
0

1. forduló

Melyeket olvastad, vagy szeretnéd elolvasni?

Amik sok szavazatot kapnak bekerülnek a 2. fordulóba, ahol már arra lehet szavazni, hogy mely könyvek tetszettek a legjobban. Ott derül majd ki az is, hogy melyek 2014 legjobb könyvei.

Itt a Főnix, Geopen, IPC, Kolibri, Libri, Magnolia, Manó, Maecenas, Metropolis media, Móra, Partvonal, Pongrác, Studium Plusz , Underground, Trívium kiadó könyveire lehet most szavazni február 22.-ig   (106 könyv)

Kékkel jelölöm azokat, amikre szavaztam.

Fülszövegek elolvashatóak itt.

Főnix
A. M. Aranth: Cleadur – Dobszó a ködben
Mickey Long: Kócos és a szivárvány
Patrick J. Morrison: A Holló hatalmában
Vivien Holloway: Mesterkulcs
Vivien Holloway: Tolvajbecsület

Geopen
Hélène Grémillon: A bizalmas
John Grisham: Platánsor
Mats Strandberg · Sara B. Elfgren: Kulcs
Murakami Haruki: Köddé vált elefánt
Nicholas Shakespeare: Táncos a házban

IPC
Belinda Alexandra: Ezüst akácia
Cynthia Harrod-Eagles: Fleur
Edward Kelsey Moore: Szikomorfán születtem
Elin Hilderbrand: Mezítláb
Flora Thompson : Candlefordi kisasszonyok
George R. R. Martin: A Tűz és Jég világa – A Trónok harca és Westeros ismeretlen históriája
Katie D. Anderson: Csók és szájfény
Leila Meacham: Somerset
Louise Douglas: Hiányzol
Mary Kay Andrews: Az élet virágos oldala
Natasha Solomons: Mr. Rosenblum listája
Rebecca Ann Collins: Mr. Darcy lánya
Susan Spann: Macskakarmok

Kolibri
Alan Snow: Gatyára fel! (Doboztrollok 1.)
Erin McCahan: Szerelem és más fura szavak
Guus Kuijer: Minden dolgok könyve
Jo Nesbø: A nagy aranyrablás
Jo Nesbo :Idővihar a kádban
Jo Nesbo : Szeleburdi világvége
Mikó Csaba: Veszélyben a Tölgy!
Robert Paul Weston: Szörnyen Titkos Részleg

Libri
Carlo A. Martigli: Az eretnek
Erik Axl Sund: Bomlás
Erik Axl Sund: Éhség
Federica Bosco: Maradj velem, angyal
Graeme Simsion: A Rosie-projekt
Helena S. Paige: Egy lány beállít az esküvőre
James Frey: Endgame – Toborzás
Jaume Cabré: Én vétkem
Julie Orringer : Láthatatlan híd
Khaled Hosseini: Egyezer tündöklő nap
Kőrösi Zoltán: Szívlekvár
Laurence Plazenet: Magányos szerelem
Lawrence Norfolk :A Lempriere-Lexikon
Logan Belle: Féktelen szerelem
Magos Judit: Demény – Most én ugatok
Mikkel Birkegaard: A holttestemen keresztül
Mittelholcz Dóra: Tündérmese kis szépséghibával
Murakami Rjú: Piercing
Náray Tamás: Az utolsó reggel Párizsban
Péterfy-Novák Éva: Egyasszony
Philippa Gregory: A királycsináló lánya
Romain Puértolas: A fakír, aki egy IKEA-szekrényben ragadt
Singer Magdolna: Mindhalálig
Ugron Zsolna: A nádor asszonyai
Xue Yanping: 21 gramm szerelem

Magnolia
Gabrielle Zevin: Egy könyvmoly regényes élete

Manó
Holly Smale: A lány, akit soha senki nem vett észre (Geek girl 1.)
Irene Adler: A katedrális árnyéka
Kalapos Éva: Kéz a kézben (D.A.C. 3.)
Szabó Tibor Benjámin: Az első küldetés (EPIC 1.)

Maecenas Könyvkiadó
Danielle Steel: Hatalmi játszma
Danielle Steel : Színtiszta öröm
Sandra Brown: Halálos

Metropolis media
Charles Maclean: Néma csend
Isaac Asimov: Azazel
Joe Haldeman: Örök béke
Marina Gyacsenko · Szergej Gyacsenko: Andrej és a Föld zarándokai
Robert Charles Wilson: Misztérium
Szergej Lukjanyenko · Vitalij Kaplan: Más Őrség
Valerio Evangelisti: Örökké élj, Inkvízítor!
Vlagyimir Vasziljev: S.T.A.L.K.E.R. – Halálos zóna

Móra
Darren Shan: A végzet szentélye
Marni Bates: Segítség, Youtube-sztár lettem!
Marni Bates: Láthatósági mellény lúzereknek
Marni Bates: Rocksztárt kaptam karácsonyra
Miranda Kenneally: Kivédhetetlen szerelem
Mészöly Ágnes: Darwin-játszma
Shannon Hale: A Mesehősök Végzetkönyve
Turbuly Lilla: Viszlát, kosársuli!

Partvonal
Ahdaf Soueif: Szerelmem, Egyiptom
Borisz Paszternak : Zsivago doktor
Elizabeth Gilbert: A lélek botanikája
Leon Uris: Miła 18
Maurice Druon: Franciaország nőstény farkasa
Maurice Druon: Liliom és oroszlán
Maurice Druon: Az országvesztő
Paul Sussman: Ozirisz labirintusa
Paul Sussman: Kambüszész elveszett hadserege
Paul Sussman : A jeruzsálemi templom titka
Patrick Süskind: A mélység kényszere
Steven Pressfield: Vadászat Rommelre
Tom Clancy: Bűntudat nélkül

Pongrác
Lily Archer: Mérgezett almák

Studium Plusz Kiadó
Ardati Lili: Gyöngyvér és a Vérlázítók
Jim B. Tucker: Vissza az életbe
Leslie L. Lawrence: A Fekete Anya kígyója
Leslie L. Lawrence: A jégbe fagyott sárkány kolostora
Leslie L. Lawrence : Három sötét király I-II.
Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 5.
Szántai Zita: Hűvösvölgyi Gimnázium B épület 2. – Az igazi Bori

Underground
Izolde Johannsen: Anglia (A kárhozat éjjele 2.)
Izolde Johannsen: A titokzatos felcser
Lylia Bloom: Visszaszerzett életek

Trívium
Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán ágyasa
Dolores Redondo: A láthatatlan őrző


2014 legjobb könyvei – szavazás 10.

$
0
0

1. forduló

Melyeket olvastad, vagy szeretnéd elolvasni?

Amik sok szavazatot kapnak bekerülnek a 2. fordulóba, ahol már arra lehet szavazni, hogy mely könyvek tetszettek a legjobban. Ott derül majd ki az is, hogy melyek 2014 legjobb könyvei.

Itt az Ad Astra, Atlantic press, Álomgyár, Central Media, Corvina, Decens Magazin Média, Európa, EX-BB, Fabyen, Gold Book, Grafoman, Harmat, Historium kiadó könyveire lehet most szavazni február 23.-ig.   (75 könyv)

Kékkel jelölöm azokat, amikre szavaztam.

Fülszövegek elolvashatóak itt.

Ad Astra
Hannu Rajaniemi: A kauzalitás angyala
Ramez Naam: Nexus

Atlantic press
Ferenczik Adrienne: Hepi börszdéj
Ram Oren: Gertruda esküje
William G. Winkler: A Holland alagút
William G. Winkler: Zokog a föld

Álomgyár_Kiadó
Borbás Edina: Hullámok csapdája 2.

Central Media
Lorna Byrne: Mennyei szeretet

Corvina
Nyáry Krisztián: Igazi hősök

Decens Magazin Média
A. O. Esther: Gombnyomásra
A. O. Esther:Gombnyomásra 2.
A. O. Esther: Kristályfény (Összetört glóriák 5.)
A. O. Esther: Megbocsátás (Összetört glóriák 6.)
A. O. Esther: Hazatérés (Összetört glóriák 7.)

Európa
Agatha Christie: Miss Marple
Agatha Christie: A karácsonyi puding esete
Agatha Christie: A Greenshore-gloriett
Amin Maalouf: A tévelygők
Andrássy Ilona: Mindennek vége!
Anthony Burgess: Gépnarancs
Barbara Taylor Bradford: Cavendon Hall
Bohumil Hrabal: Gyöngéd barbárok
Colleen McCullough: Mezítelen valóság
David Baldacci: King és Maxwell
David Cronenberg: Konzum
Dimitri Verhulst: Krisztus bevonulása Brüsszelbe
Dmitry Glukhovsky: Futu.re
Douglas Smith: Az orosz arisztokrácia végnapjai
Elif Shafak: A bolhapalota
Fredrik T. Olsson: Az utolsó láncszem
Gerald Durrell: Rokonom, Rosy
George Orwell :1984
Jayne Ann Krentz: Ölelő karok
Jess Walter: Szép romok
Joe Hill: NOS4A2
Jorge Bucay: A boldogság útja
J. R. R. Tolkien :A Hobbit
Justin Torres: Mi, állatok
Michelle Cohen Corasanti: A mandulafa
Primo Levi: Ember ez? Fegyvernyugvás
Scott Spencer: Végtelen szerelem
Sebastian Faulks: Madárdal
Shane Kuhn: Nyírd ki a főnököd
Sylvia Plath : Az üvegbura
Sophie Hannah: A monogramos gyilkosságok
Stephen King: Mr. Mercedes
Stephen King : Varázsló és üveg -A Setét Torony 4.
Szabó Magda: A Danaida
Tina Seskis: Túl messzire mész
Valerij Panyuskin: Luxus orosz módra
Vladimir Nabokov: Egy naplemente részletei

EX-BB
Hedwig Courths-Mahler: A szívedre hallgass!

Fabyen
Vavyan Fable: Nászjelentés 1-2.

Gold Book
Allen Newman: Királyok végnapjai
Bán Mór: Hunyadi – A félhold tündöklése
Bán Mór: Isten katonái – 1456
Bán Mór: A szigetkirály kincse / A Romok Úrnője
Bónizs Róbert: A kőfaragó
Christian Cameron: Városok pörölye
Harry Sidebottom: A Borostyánút
J. D. Robb · Mary Blayney · Patricia Gaffney · Ruth Ryan Langan · Mary Kay McComas: A másik oldal
J. D. Robb: Halálos rejtekhely
Jean-Pierre Montcassen : A halál vámszedője
Marcellus Mihály: A Pannon
Nemere István: Leszek, mint űzött vad
Robert Low: Varjúcsont
Simon Scarrow: A tábornokok
Simon Scarrow: Vérhollók
Urbánszki László: Fegyver csörög
Urbánszki László: Vérszagra gyűl
Tony Park: Elefántcsont

Grafoman_Kiadó
Benyák Zoltán: Csavargók dala

Harmat
Francine Rivers: Az utolsó bűnevő
Francine Rivers:Az ártatlanság gyermeke

Historium_Kiadó
Bíró Szabolcs (szerk.): Fegyvert s vitézt éneklek


2014 legjobb könyvei – szavazás 11.

$
0
0

1. forduló

Melyeket olvastad, vagy szeretnéd elolvasni?

Amik sok szavazatot kapnak bekerülnek a 2. fordulóba, ahol már arra lehet szavazni, hogy mely könyvek tetszettek a legjobban. Ott derül majd ki az is, hogy melyek 2014 legjobb könyvei.

Itt az Illia, Jaffa, Kossuth, K.u.K., Kulinária, Lazi, Magvető, Park, Pozsonyi Pagony, Scolar, Szukits, Unio Mystica, Tarandus, Tericum, Trubadúr, Twister Média, Typotex, Vivandra, XXI. század kiadó könyveire lehet most szavazni február 23.-ig.  (86 könyv)

Kékkel jelölöm azokat, amikre szavaztam.

Fülszövegek elolvashatóak itt.

Illia
Beth Ciotta: Szerelemtornádó
Beth Ciotta: Párban a szerelemmel
Joanne Fluke: Almás levél és gyilkosság

Jaffa
Bear Grylls: A tigris ösvényén
Bear Grylls: Valódi hősök
Elmore Leonard: Született bűnözők
Harlan Coben: Hiányzol
Jeff Abbott: Tégla
Luke Delaney: Hideglelés
Rados Virág: Ádám asszonyai
Richard Stark: Kérdezd a papagájt
Sándor Anikó: Én igen nagy vétkem…

Kossuth
Carmen Posadas : Öt kék légy
Carsten Jensen: Mi, vízbe fúltak
Christian Jungersen: Eltűnsz
Laini Taylor: Vér és csillagfény napjai
Lévai Katalin: Anna Karenina lánya
Marta Sanz : Black, black, black

K.u.K.
Edgar Wallace: A borzalmak kastélya
Isa Schneider: Lángba borult a tenger

Kulinária
Charity Norman : A lányunk férje
Heather Gudenkauf : Utolsó lélegzetig
Jill Mansell: Titkok közt
Kathleen Tessaro: A parfüm titka
Lindsey Kelk: Aki mer, az nyer
Madeleine Reiss : Üzenj, ha élsz!
Simon Kernick : Rossz időben, rossz helyen

Lazi
Elizabeth Gaskell : Édesek és mostohák
Ford Madox Ford: Túl mindenen… (Az utolsó angol úriember 3.)
Kristen Harnisch: A borász lánya

Magvető
Anna Gavalda: Édes életünk
Cormac McCarthy: A síkság városai
Daniel Kehlmann: F
Dragomán György: Máglya
Dragomán György: A fehér király
Lakatos István: Tisztítótűz
Kertész Imre: A végső kocsma
Terézia Mora: A szörnyeteg
Tóth Krisztina: Pillanatragasztó
Totth Benedek: Holtverseny

Park
Alice Munro: Asszonyok, lányok élete
Anne Frank : Mesék és történetek a Hátsó traktusból
Émile Ajar: Salamon király szorong
Grégoire Delacourt: Vágyaim listája
Irvin D. Yalom ; Ginny Elkin: Minden nappal közelebb
Katarina Mazetti: Elváltak és válófélben lévők panaszai
Lawrence Anthony: Elefántsuttogó
Morgan Sportès: Mindent azonnal
Nicolas Barreau: Álmaim asszonya
Roger Crowley: Tengeri birodalmak

Pozsonyi_Pagony
Anna Woltz: Száz óra sötétség
Bódis Kriszta: Carlo Párizsban
Eric Elfman ; Neal Shusterman: Tesla padlása
Jeli Viktória; Tasnádi István; Vészits Andrea: Időfutár 4.A Káosz Temploma

Scolar
Arne Dahl: Rossz vér
Árni Pórarinsson: A boszorkány ideje
Cat Winters: Fekete madarak árnyékában
Kim Leine: A Végtelen-fjord prófétái
Peter Buwalda: Bonita Avenue
Rachel Urquhart: A látnok
Rainbow Rowell: Eleanor és Park
Ungvári Tamás: Hemingway háborúja

Szukits
Joe Schreiber: Maul – Vesztegzár
John Jackson Miller: Kóbor lovag
Karen Traviss: A kripta (Gears of War 5.)
Michael Reaves · Maya Kaathryn Bohnhoff: Árnyjáték
Paul S. Kemp: Star Wars: Áramlatok
Paul S. Kemp: Star Wars: Hullámtörés
Sean Williams: Tomboló Erő II.
Tim Lebbon: Árnyékhajsza

Unio Mystica Kiadó
Orson Scott Card: A Holtak Szószólója
Orson Scott Card: Fajirtás

Tarandus_Kiadó
Curtis Sittenfeld: Sisterland – Ikerország
Patrick Modiano: Éjfű
Tan Twan Eng: Az Esti ködök kertje

Tericum
Emily Giffin: Láthatatlan kötelék
Jackie Bouchard : Megmentőm, Maybe
Maureen Lindley: Keleti Ékkő titkos emlékiratai

Trubadúr Kiadó
Irvine Welsh: Mocsok
Chuck Palahniuk :Halálraítélt

Twister Média Kft.
Christopher Golden : Kemény motorosok Bratva
Piper Kerman: Orange is the new Black – Túlélni a női börtönt

Typotex Kiadó
Afonso Cruz: Kokoschka babája
Ignacy Karpowicz : Csoda

Vivandra
Gwyneth Minte: Emily, hol vagy?

XXI. század
P. D. James: Az ember gyermeke


Premier – A Dal 2015

$
0
0

2014 legjobb könyvei – A második félévben megjelentek

$
0
0

1. forduló

Melyeket olvastad, vagy szeretnéd elolvasni?

Amik sok szavazatot kapnak bekerülnek a 2. fordulóba, ahol már arra lehet szavazni, hogy mely könyvek tetszettek a legjobban. Ott derül majd ki az is, hogy melyek 2014 legjobb könyvei.

Itt a Ciceró, Erawan, Gabo, General Press, Harlequin kiadó könyveire lehet  szavazni február 15.-ig.  (76 könyv)

Itt a Fumax, Mangafan, Maxim, Ulpius, Vadvirágok kiadó könyveire lehet  szavazni február 15.-ig   (88 könyv)

Itt a Könyvmolyképző kiadó könyveire lehet  szavazni február 15.-ig   (100 könyv)

Itt az Agave, Alexandra, Animus, Athenaeum, Cartaphilus, Content 2 Connect, Delej, Delta vision kiadó könyveire lehet  szavazni február 22.-ig   (113 könyv)

Itt a Főnix, Geopen, IPC, Kolibri, Libri, Magnolia, Manó, Maecenas, Metropolis media, Móra, Partvonal, Pongrác, Studium Plusz , Underground, Trívium kiadó könyveire lehet szavazni február 22.-ig   (106 könyv)

Itt az Ad Astra, Atlantic press, Álomgyár, Central Media, Corvina, Decens Magazin Média, Európa, EX-BB, Fabyen, Gold Book, Grafoman, Harmat, Historium kiadó könyveire lehet szavazni február 23.-ig.   (75 könyv)

Itt az Illia, Jaffa, Kossuth, K.u.K., Kulinária, Lazi, Magvető, Park, Pozsonyi Pagony, Scolar, Szukits, Unio Mystica, Tarandus, Tericum, Trubadúr, Twister Média, Typotex, Vivandra, XXI. század kiadó könyveire lehet  szavazni február 23.-ig.  (86 könyv)


Viewing all 1232 articles
Browse latest View live