Quantcast
Channel: Elhaym Blogja
Viewing all 1233 articles
Browse latest View live

Michael J. Sullivan: Télvíz idején

$
0
0

Riyria krónikák 5.

Rk-Ti_borito.inddKÉNYSZERŰ FRIGY KÉSZÜLŐDIK. KETTŐS KIVÉGZÉS A RÁADÁS. ÁM A KÉT TOLVAJNAK MÁS TERVEI VANNAK.

Az Új Birodalom olyan ceremóniával készül megünnepelni a Nemzetelvűek felett aratott győzelmét, ami örökre emlékezetes marad. A Télvíz-ünnepre időzítik a császárnő kézfogóját, no meg Degan Gaunt és a Melengári Boszorkány nyilvános kivégzését. Terveik szerint Modina ezt követően végzetes balesetet szenved majd, így az új császár ülhet a birodalom trónjára. Micsoda gyönyörű nap lesz az! Csak egy a bökkenő: Royce és Hadrian közben megtalálták a rég elveszett örököst.

A Télvíz idején a magával ragadó Riyria-krónikák ötödik kötete. A hatkötetes sorozatot írója egyetlen, eposzi magaslatokra törő történetként alkotta meg, amit külön epizódokra bontott. Az eredetileg magánkiadásban megjelent sorozatra felfigyelt egy nagy kiadó is, és az új kiadás révén az utóbbi évek egyik legsikeresebb új fantasyjévé vált.

Véleményem:

“-Ott ül bíborban és aranyban. Saldur lovagnak akarja beállítani, de még sohasem találkoztam ennyire lovagiatlan emberrel.
-Gonosz?
-A legkevésbé sem. Előzékeny és tisztelettudó, még a szolgákkal szemben is. Kevesebbet panaszkodik, mint egy szerzetes, és bár biztos, hogy ért a kardforgatáshoz, annyira tűnik erőszakosnak, mint egy egér.  Mértékkel iszik, fejedelmi lakomaként tekint egy tál zabkására és hajnalban kel. Nem olyan, mint egy lovag, hanem amilyennek egy lovagnak lennie kellene.”

Riyria krónikák az a sorozat, ahol az újabb résznek mindig sikerül felülmúlnia az előzőt. Sullivan nagyon tud játszani az érzelmeinkkel, a szereplőket továbbra sem kíméli és meg tud lepni váratlan csavarokkal.

A legemlékezetesebb Télvíz ünnepe közeleg. Mindenféle gazdag népek jönnek a városba, hogy megnézzék Modina császárnő kézfogóját, majd a melengári boszorkány és a lázadó vezér kivégzését. A történet első felében az udvari élet, a szerelmi kapcsolatok és az érzelmek kapnak nagyobb szerepet, de végig érződik, hogy ez csak a vihar előtti csend, valami szörnyűség készülődik. Majd felpörögnek az események és a könyv vége nagyon ütős lesz.

A szereplők továbbra is imádnivalóak, a drámai pillanatok megrázóak, a cselszövések, harcok izgalmasak, a humor meg zseniális. Egy könyv engem ritkán tud megnevettetni, de a Riyria krónikáknak megint sikerült.

Arista hetek óta egy borzalmas börtönben sínylődik. A szűk, sötét lukban, legyengülve csak egyetlen dologra képes. Gondolkodni. Rádöbben végre, hogy Hadrian az ő számára több, mint egy barát, szerelmes belé. Én ennek nagyon – nagyon örültem, mert már az első rész óta erre vártam. Nekem van egy olyan érzésem, hogy Hadrian is így érez. Ennek már többször a jelét is mutatta. Sokszor gondol a lányra, aggódik érte, okosnak, rátermettnek tartja, felnéz rá, hisz a lány katonai előképzettség nélkül képes volt elfoglalni egy várost. Az öccsét és a királyságot is megmentette egy trónbitorló összeesküvésétől. Csak nem mer lépni, mert azt hiszi a hercegnő csak egy szolgát lát benne. Ha Arista színt vallana előtte, Hadrian biztos egyből a karjaiba kapná és szenvedélyesen megcsókolná.  <3    Kicsit elkalandoztak a gondolataim. De egyelőre a lány képtelen pozitívan látni a jövőt. A börtön megtörte őt, védtelennek, elveszettnek érzi magát.

Royce a birodalom fővárosába érkezve szörnyű hírt hall, Melengár elesett. Royce azonnal a szerelme keresésére indul. Én nagyon át tudtam érezni a félelmét, aggodalmát, nem lehetett tudni, hogy Gwen életben van e még. Roycet a szerelem nagyon megváltoztatta, ha viszont a lánnyal történne valami, akkor teljesen összetörne és a sötét oldala is visszatérne. Nem is akarok rá gondolni mi lenne akkor.

Hadrian Gaunt megmentése közben Saldur hálójába kerül. Gauntért és Aristáért cserébe meg kellene ölnie Sir Brecktont a lovagi tornán. Tudja, hogy helytelen dolog, de belemegy az alkuba. Lelkiismeret furdalás gyötri, gyűlöli magát azért, amit tenni készül. De úgy érzi inkább egy ember haljon meg, mint kettő. Én végig szörnyen aggódtam érte, mert Hadrian számára nincs jó döntés. Ha nem öli meg Sir Brecktont őt is kivégzik Gaunttal és Aristával együtt, ha meg megteszi és az ő keze által egy becsületes, tisztességes, ártatlan lovag az életét veszti, azt soha nem bírná feldolgozni. Sőt az is egyértelmű, hogy Saldur bolond lenne könnyen elengedni a foglyait, amikor veszélyt jelentenek rá. Hadrian a lovagi torna előtt megkapja Nimbuszt tanítónak, akinek nemesembert kell faragnia belőle, de ez nem könnyű feladat. Az udvari élet egy volt tolvaj számára baromi nehéz. Én viszont nagyon sokat mulattam rajta.

Modina érzi, hogy amint összeházasítják a vén Elhelreddel, ő feleslegessé válik és elfogják tenni láb alól. A lelki sérült lány ezt nem akarja megvárni és végzetes lépésre készül. Amit végül tesz engem nagyon meglepett. Nem gondoltam volna, hogy ilyesmire képes ez a törékeny fiatal lány.

Amilia és Sir Breckton bimbózó kapcsolatának alakulását is izgatottan követtem nyomon. Sir Breckton figyelmes, kedves, becsületes, talpig úriember. Bármelyik nemes hölgyet megkaphatná, de az ő érdeklődését csak az egyszerű, tiszta szívű, átlagos kinézetű mosogatólány Amilia kelti fel. Amiliának sohasem volt semmije, az egész életében keményen dolgozott, de most végre boldog. Na de meddig? Hadrian döntésén múlik, hogy Amilia és Sir Breckton románca happy enddel zárul, vagy a lány szívét végleg összetöri.

Saldurt eddig sem szerettem, de most már felkerült a legellenszenvesebb negatív szereplős listámra is. Aki képes a nőket lelkileg és testileg is bántalmazni, az számomra nem ember, hanem egy féreg. Akárhányszor feltűnt a színen kegyetlenebbnél kegyetlenebb véget képzeltem el a számára.

Merrick Marius az agyafúrt stratéga. Akárhányszor megszólalt kirázott tőle a hideg. Barátságosnak akar látszani, de közben egy alattomos kígyó, aki akkor szúr hátba, amikor a legkevésbé számítasz rá.

Degan Gaunt egy nyafogó, önző kéjenc, aki szerintem még rengeteg gondot fog okozni hőseinknek. Nem is értem Hadrian és Arista, hogy nem veszi észre az igazságot. Egy ilyen ellenszenves ember nem lehet a valódi örökös. Egyre inkább biztos vagyok benne, hogy az lesz az örökös, akire gondolok, bár lehet Sullivan jól félrevezet engem és semmi sem úgy alakul majd, ahogy most elképzelem.

Újra találkozhattam Myronnal a szerzetessel és Magnussal a törppel is. Magnust az egyik percben imádom, a másikban viszont Royce-al együtt ki nem állhatom. Vagy segít, vagy éppen miatta lehet bajba kerülni. Kiszámíthatatlan mit mikor tesz. Myront viszont soha nem tudnám nem szeretni, már azért sem, mert sokban hasonlít rám. Könyvmoly, zárkózott, utál utazni.

Az utolsó 100 oldalon rengeteg minden történik. Egyes jeleneteknél a szívem szakadt meg, sírtam. Nagyon át tudtam érezni a szereplők bánatát, szenvedését, a másikban viszont örültem, mert a tetszésemnek megfelelően alakultak a dolgok.

Nagyon nehéz lesz a várakozás az utolsó részig, ami nem lesz rövid idő, mert a fordító most még a Vér éneke folytatásán dolgozik és a 6. kötet dupla hosszú lesz, mint ez, vagyis kb. 600 oldalnyi izgalom vár majd rám. De egy ilyen fantasztikus sztorira megéri várni, addig meg agyalhatok. Mi lehet vajon az Uli vermar? Mik jönnek? Az elfgyűlölet véget ér -e? Mi lesz Royce-al, Hadriannal, Aristával, Modinával, a birodalommal? Hadrian és Arista egymásra talál-e végre? Nem szeretném, hogy Arista egész életében érintetlen maradjon. A legjobban viszont az izgat, hogy ki az, aki a háttérben mozgatja a szálakat. Ki az, aki évek óta bábként játszik mindenkivel. Ki az , aki öt köteten át képes volt mindenkit félrevezetni. Gondolok valakire, de majd csak az év második felében derül ki, hogy jó volt-e a megérzésem.

10/10

Egy sorozat, ami könnyen rabul ejt. <3

A könyvet köszönöm a Fumax kiadónak!

Könyv adatai

Kiadó: Fumax
Eredeti cím: Wintertide
Műfaj: fantasy
Oldalak száma: 352
Borító: puha fedeles
Fordító: Matolcsy Kálmán
Teljes ára: 3095 Ft
Megjelent: angolul 2010, magyarul  2014
Más vélemények: Moly , Goodreads

MEGRENDELHETŐ: ITT

RÉSZLET A KÖNYVBŐL: ITT

Michael J. Sullivan könyvei

  • Riyria krónikák

1. The Crown Conspiracy – Trónbitorlók 10/10
2. Avempartha – Az elfek tornya 10/10
3. Nyphron Rising – Birodalom születik 10/10
4. The Emerald Storm – Smaragdvihar 10/10
5. Wintertide – Télvíz idején 10/10
6. Percepliquis

  • The First Empire (Riyria világának előzmény története)

1. Rhune
2. Dherg
3. Rhist
4. Phyre
5. Fhrey

  • Riyria krónikák (előzmény történet)

1. The Crown Tower
1,5. The Viscount and the Witch
2. The Rose and the Thorn



Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

$
0
0

Emily the Strange 2.

Emily-Kk_borito.indd13 éves. Képes átlátni rajtad, ha úgy tartja kedve. De valószínűbb, hogy inkább négy fekete macskájával kóricál; vagy furcsa gyomkertjét gondozza; vagy csínytevéssel behódolásra készteti a szomszédokat; vagy régóta halott ősöket keres fel egy jégkrémpálcikából és gitárhúrból álló szerkezettel.

Olvasd el, ha mered!

Véleményem:

“Emily egy…
1. Őrült tudós
2. Macskaimádó
3. Freskófestő
4. Gólem építő
5. Virtuomán gitáros
6. Boszorkányos gördeszkás
7. Csalafinta bajkeverő
8. Kopogószellem idomár
9. Rejtélymegoldó
10. Mesteri csínytevő
11. Hihetetlen húzó – halasztó
12. Magának való lány
13. Kivételes személyiség
—és most már kettő van belőle. “

Két évet vártam az emlékeit hajkurászó, 13 éves, különc Emily újabb történetére, de megérte. Jobban szórakoztatott, mint az első rész, pedig én már nagyon rég elmúltam 13 éves.

Emily nekem nagyon-nagyon furcsa, de macskaimádó, emiatt hamar belopta magát a szívembe. Emlékszem én is hasonló dolgokról álmodoztam abban a korban, mint ő.

  • Milyen jó is lenne egy macskanyelvet embernyelvre fordító gép.

Ma már tudom, hogy egy ilyen gép felesleges, hisz mindig értem Rufus szavakkal, vagy testbeszéddel miket is mond nekem. Leggyakrabban ezeket:

1. Végre itt vagy!
2. Hagyjál békén!
3. Hogy merészeled?
4. Engedj ki!
5. Add át a helyed most!
6. Kelj fel, látni akarlak! (ezt akár hajnal négykor is mondja)
7. Most simogathatsz!
8. Most kézbe vehetsz!
9. Szeretlek!
10. Éhes vagyok!
11. Játsszunk!
12. Ne hagyj egyedül!
13. Olvass, hogy a válladra ülhessek!

  • Milyen jó is lenne, ha kettő lenne belőlem. Több helyen lehetnék, több dolgot csinálhatnék, többet olvashatnék, hamarabb végezhetnék mindennel.

Ma már ezt sem szeretném. Emily azonban egy duplázógéppel valóra váltja az álmát. Ezzel viszont kezdődnek a gondok, mert semmi sem úgy alakul, ahogy ő elképzelte. Egy Emily is sok, de kettő már felér egy apokalipszissel. Egy idő után meg már azt sem lehet tudni melyik az igazi, melyik a másolat.

Szegény Dinkafalva. A szokványos, átlagos városban hamar eluralkodik a káosz és ez még nem elég, mert a lassú felfogású Holló nevű gólem is nagy zűrt kavar és a frászt hozza a lakosságra.

A történet legnormálisabb szereplője Sabbat, Miles, Nicse és Rejtély, a négy macska. Intelligensek, érzékenyek, murisak, szóval igazi egyéniségek és imádnivalóak. <3

Nem voltam mindennel megelégedve, de a történet annyira vicces, elborult, morbid, hátborzongató, meglepetésekkel és furábbnál-furább karakterekkel teli, hogy egy idő után már nem törődtem az apró hibákkal.

A könyv hasonló felépítésű mint az első kötet. Naplóregény szövegkönyvszerű párbeszédekkel, 13-as listákkal, illusztrációkkal. De a legnagyobb érdem a fordítóé, aki most is zseniálisat alkotott.

Várom a folytatást. Kíváncsi vagyok Emily legközelebb melyik kisvárost sodorja majd a pusztulás szélére és milyen újabb zűrt fog kavarni.

8/10

A macska útvesztő kartonból nagyon  jó ötlet.

A könyvet köszönöm a Fumax kiadónak!

Könyv adatai

Kiadó: Fumax
Eredeti cím: Stranger and Stranger
Műfaj: vígjáték
Oldalak száma: 271
Borító: puha fedeles
Fordító: Benes Attila
Teljes ára: 3095 Ft
Megjelent: angolul 2010, magyarul  2014
Más vélemények: Moly , Goodreads

MEGRENDELHETŐ: ITT

RÉSZLET A KÖNYVBŐL: ITT

Emily the Strange könyvek

1. The Lost Days – Elveszett emlékek 7/10
2. Stranger and Stranger – Különös különcségek 8/10
3. Dark Times
4. Piece of Mind


Ann Aguirre: Horda

$
0
0

Razorland trilógia 3.

Horda_borito.inddA horda megérkezett.

Pikk élete örökös harcból állt, amíg Megváltásban be nem fogadták. A várost azonban körülzárták a mutáns korcsok, és félő, hogy a lány máris elveszíti a nem rég megszerzett biztonságot, új, szerető családját.

Barátaival, Fakóval, Kószával és Tegannal ezért lehetetlen küldetést vállal: titokban elhagyja a települést, hogy segítséget szerezzen és megmentse azokat, akiknek új életét köszönheti. Amikor útnak indulnak, Pikk még nem is sejti, hogy a mindent eldöntő csata felé száguld. A korcsok már nem azok az értelem nélküli szörnyek, amiket az Enklávéban megismert: uralják a vadont, emberek városait rohanják le, felderítőket küldenek ki. Véres háború közeleg, olyan küzdelem, amilyenre évszázadok óta nem volt példa. De az emberiség már elfeledte, hogyan álljon ki magáért.

Csak egy valaki képes összefogni őket: Pikk.

A tét ezúttal nem csupán egy enkláve, egy helyőrség, vagy egy városka. Az egykori vadásznő most a teljes emberi faj túléléséért kénytelen fegyvert rántani, noha ő maga sem tudja, egyetlen lány és maroknyi barát megállíthatja-e a pusztítás hordáját…

Véleményem

” Békéről álmodom. Egy világról, ahol senki sem ítéli meg a másikat az irhája alapján.”

A 2. rész úgy ért véget, hogy Megváltás a pusztulás szélére sodródott és Pikkék az ostrom alatt arra kényszerültek, hogy hátrahagyják a szeretteiket és elmenjenek segítséget szerezni. Ezek után én arra számítottam, hogy a 3. kötet arról fog szólni, hogy az út során Pikk és Fakó sokat romantikázik, majd megszerzik a segítséget és végül Megváltás sikeresen megmenekül. A legtöbb ifjúsági regény ugyanis ilyen. Aguirre azonban megmutatta, hogy ezt másképp is lehet. Egy valósághű történetet kaptam rengeteg vérrel, halállal, harccal, mészárlással, kegyetlenséggel. Nem éreztem, hogy tiniknek szóló könyvet olvasnék, inkább a The walking deadre emlékeztetett engem.

A szereplők élete bizonytalansággal, fájdalommal, borzasztó szörnyűségekkel teli. Kétségbeesettek, reményt vesztettek. Velük együtt én is azt éreztem, hogy ezt a csatát az emberek nem nyerhetik meg. Sokan meghalnak ebben a részben, olyan karakterek is, akik közel álltak a szívemhez, de egy olyan történetben, ahol sok a harc, ott muszáj, hogy legyen egy ilyen fordulat is. Nagyon fájó, de pont ettől lesz életszerű az egész. Én nem is szeretem az olyan történeteket, ahol már az elején tudni lehet, hogy egy fontosabb szereplőnek sem fog baja esni.

A könyv mondanivalója is megfogott engem. Bemutatja, hogy a legkilátástalanabb helyzetben sem szabad elfelejteni, hogy az öröm, szeretet, kedvesség, önzetlenség, összefogás mennyire fontos. A gyűlölet és más népek el nem fogadása meg csak egyetlen dologhoz vezet. Háborúhoz, katasztrófához, egy olyan világhoz, amit ez a könyv jól bemutatott nekünk. Szóval Dan Wells Részlegesek sorozatához hasonlóan ebből is rengeteg mindent tanulhatna az emberiség. Nem is értem, hogy a minőségibb disztópiákat miért nem teszik kötelező olvasmánnyá az iskolákban.

“Közületek többen nem ismernek engem. Röviden elmondom, ki vagyok. Egy földalatti törzsből jöttem, egy olyan sötét helyről, amit elképzelni sem tudtok. Tizenöt éves koromig nem láttam a napot. De feljöttem a felszínre, és hiába mondta mindenki, hogy ez lehetetlen, én túléltem.  Pikknek hívnak. A pikk kettesről kaptam ezt a nevet, és én, Pikk azt mondom nektek: minden alapján, amit láttam, amit túléltem, nincs lehetetlen.”

Pikk fél, de nem a haláltól, hanem attól, hogy elbukik. Ő tudja, hogy milyen borzalmas érezés az, ha négy fal között kell leélni egy egész életet, vagy ha elveszted otthonod, szeretteid és egy teljesen ismeretlen helyen kell újra kezdeni mindent. Pikk egy olyan világot akar, ahol a gyerekek nem tudják milyen éhezni, félni, ahol békésen játszhatnak és biztonságban érezhetik magukat, ahol nem kell ölniük, hogy életben maradjanak. Nagyszerű terv, de a megvalósítása nem könnyű. Pikk azonban nem adja fel, bármennyi akadály is hárul elé.
Pikk az első rész óta hatalmas jellemfejlődésen ment keresztül. Amikor megismertem őt egy érzéketlen gépnek tűnt nekem, most meg egy fiatal lány, aki felnőtt a feladatához, megtanult szeretni és nem szégyelli a nőies oldalát sem. Elfogadja, hogy neki is vannak gyengeségei, ő is sebezhető. Nagyon megkedveltem őt.

Fakó a 2. kötetben kiverte nálam a biztosítékot. Elakarta magától taszítani Pikket, csúnyán bánt vele. Most már értem miért tette és Pikk is megérti őt. Fakónak a Korcs táborban olyan rémálomban volt része, aminek a hatására teljesen összetört. Az önbizalom hiányos fiú sebei meg nem gyógyulnak könnyen. Pikk azonban türelmes vele és nagyon szereti őt.

Kósza kegyetlen, nagyképű oldalát soha nem szerettem. Úgy éreztem soha nem teheti jóvá azt, amit Tegannel tett. Ebben a részben viszont nagyot nőtt a szememben és a tiszteletemet is kivívta.

Tegan egy csupa szív lány. Ha tehetné mindenkit megmentene, de az élet nem így működik. Rengeteg teher nehezedik rá, megverték, megerőszakolták, de nem roppan össze.  Jobban aggódik a sérültekért, mint a saját fájdalmával. Én azt hiszem sosem tudnék olyan erős lenni, mint ő.

Oaks mama, Edmund, Rex, Morrow, Sharok, nem tudtam őket nem szeretni, és még nagyon sok szívemnek kedves karakter volt  a könyvben rajtuk kívül is.

A korcsok megváltoztak. Nem csak testileg, hanem szokásokban is. Már nem agyatlan zombik, hanem gondolkodnak, éreznek, vagyis egyre jobban hasonlítanak az emberekhez.  Ebben a részben végre mindent megtudhattam róluk. Hogy vált ilyenné a világ, honnan jöttek, miért változtak meg, hogyan élnek, hogyan éreznek. A kultúrájuk megismerése közben meg egyre jobban megértettem őket.

“Szeretlek. Nem csak akkor, amikor könnyű. Mindig.”

Ebben a részben pont annyi volt a szerelmi szál, amennyi egy ilyen történethez illik. Nem éreztem csöpögősnek. Sok harc, véresebb jelenet után jól jött egy kis nyugalom, egy kis romantika. Pikk ugyan sokszor gondolja harc közben, hogy Fakó gyönyörű, meg vágyik az érintésére is. de szerelmes, ezért ez a természetes. Maggie sem tesz másképp a The Walking Deadben. Pikk és Fakó első ágyjelenetére is a megfelelő pillanatban kerül sor és az is ízlésesen, szépen volt megírva. Szóval tökéletes volt.

A történet végével is teljesen elégedett vagyok. Nem egyik pillanatról a másikra lett lezárva, hanem folyamatosan, és még az is kiderült miért Razorland a trilógia címe.

A Horda a sorozat legjobb része, olvasás közben egy percig sem unatkoztam. Lebilincselő, kalandos, izgalmas, akciódús, megrázó, felkavaró és váratlan fordulatokban gazdag.

10/10

Imádtam. <3

A könyvet köszönöm a Fumax kiadónak!

Könyv adatai

Kiadó: Fumax
Eredeti cím: Horde
Műfaj: Disztópia
Oldalak száma: 480
Borító: puha fedeles
Fordító: Holló – Vaskó Péter
Teljes ára: 3495 Ft
Megjelent: angolul 2013, magyarul  2014
Más vélemények: Moly , Goodreads

MEGRENDELHETŐ: ITT

RÉSZLET A KÖNYVBŐL: ITT

Ann Aguirre könyvei

  • Razorland

1. Enclave – Menedék 9/10
2. Outpost – Helyőrség 8/10
3. Horde – Horda 10/10


Kívánságlista 2. – Jon Sprunk: Az Árny ura

$
0
0

arnyuraVárható megjelenés: Március eleje

Történet:

A TITOKZATOS ÉSZAKI PUSZTASÁG…
a halál és az árnyak földje, ahol csupán a legerősebbek maradnak életben. Caimnak mégis e vidék mélyére kell utaznia, hogy felfejtse az életét övező rejtélyt. Támaszt kizárólag pengéitől és hű társaitól várhat, amikor beleveti magát az örök éjszakába, amerre a Napot sohasem látni , és mindenki az ellensége.

Caim korábban már némi békességre lelt, amikor eltemette atyja kardját, ám a messzi északon valamiféle kifürkészhetetlen erő lakozik, amely csak rá vár. Ha sikerrel akar járni, nem elegendő pusztán életben maradnia. Szembe kell szállnia az Árny Urával.

Jon Sprunk ezzel a mesteri regénnyel zárja le cselekménydús, nagy ívű trilógiáját.
“Az ármány, az akció és a minden korábbinál árnyaltabban megrajzolt jellemek mesterien szövődnek egybe ebben a letehetetlen könyvben… Összességében elsőrangú, izgalmas szereplőkkel teli, pergő tempójú dark fantasy történetet vehetünk kézbe.” BOOKLIST

Előrendelhető 35 % kedvezménnyel ITT

A sorozat korábbi részei:

1. Shadow’s Son – Az árny fia 10/10
2. Shadow’s Lure – Az árny csábítása 10/10


Kívánságlista 3. – Brenda Joyce: A szűz szerető

$
0
0

szuzszeretoVárható megjelenés: Már kapható

Eredeti cím: An Impossible Attraction (12. kötet)

Történet:

“Soha ne mondd, hogy soha…
Édesanyja halálakor Alexandra lemondott a szerelméről, hogy életét a húgairól való gondoskodásnak szentelje. Most viszont, hogy apja züllött életmódja szégyent hozott a Bolton névre, egyedül egy idősödő földesúrral kötendő házassággal tudná megmenteni a családot, a biztos nyomortól. Csakhogy mihelyt megpillantja Clarewood hírhedt hercegét, addig ismeretlen érzés éled benne. Sir Stephen az egyik leggazdagabb és legbefolyásosabb brit főrend, aki megesküdött, hogy sosem fog megnősülni. Alexandra Bolton azonban lángra gyújtja a szívét, mint eddig még senki, ezért tisztességtelen ajánlatot tesz a lánynak. A játékszabályokat persze a férfi szabja meg, hiszen ő mindig megkapja, amit akar. Vajon Alexandra lesz az első nő, aki visszautasítja közeledését? S ha a szenvedély mégis egymás karjába hajtja őket, nem áll-e közéjük a családi titkok generációkon átívelő szövevénye? ”

Megrendelhető ITT

A sorozat korábbi részei:

1. The Conqueror
2. Scandalous Love
3. Promise of the Rose
4. The Game
5. House of Dreams
6. The Prize – A váltságdíj
7. The Masquerade – Az álarcosbál
8. The Stolen Bride – Az ellopott menyasszony
9. A Lady At Last – Lady Vadóc
10. The Perfect Bride – Félelem és szenvedély
11. A Dangerous Love – Vándor szívek

A sorozat további részei:

13. The Promise


Premier: Reign – Az uralkodónő 2. évad

$
0
0

Premier: FEM 3 – február 12. 22:00  

reign2

A SOROZATRÓL:

Mária a skótok híres királynője volt, akinek korai éveit dolgozza fel a sorozat! A fiatal lány 15 éves korában érkezik Franciaországba három társalkodónőjével és legjobb barátnőjével együtt, hogy Ferenc herceg jegyese legyen. Mária persze azonnal a francia udvar intrikáinak kereszttüzében találja magát, ám erős személyisége segítségére van abban, hogy túlélje mindezeket és trónra kerüljön…

SZEREPLŐK: Adelaide Kane, Megan Follows, Torrance Coombs, Toby Regbo, Caitlin Stasey, Alan Van Sprang, Rossif Sutherland .


Koreai sorozatok 13.

$
0
0

Rising Star 1. évad

$
0
0

risingVéleményem:


Nehezen barátkoztam meg a műsorral, ennek főleg az volt az oka, hogy az énekesek többsége nem tudta elnyerni a tetszésemet. Anyukámmal és a mamámmal egyformán azt gondoltuk akkor, hogy bírtak ennyi gyenge énekest összeválogatni. Aztán teltek a hetek, egyre jobban megismertem az énekeseket, egyre jobban megszerettem, megkedveltem őket és eljött az a pillanat is, amikor már egyre jobban élveztem az adásokat és hétről – hétre vártam az újabb részt.

A szavazási rendszer szintén nagyon megfogott.. Végre tudtam ki hányadik helyen végez adásonként. Ha meg valaki rémes produkciót nyújtott, lehet bármennyire is szimpatikus nem kapott magas %-ot. A zsűri sem dicsért agyon senkit, ha valaki nem volt jó azt ki is mondták. Így kellene. Kero szigorúságát bírtam, Pásztor Anna inkább a fejdíszeivel tűnt ki nekem, mindig vártuk anyukámmal mi lesz a fején, de egyik sem tetszett nekünk. Feke Pál elég sokszor rosszul fejezte ki magát a műsor alatt, de legjobban nálam Mező Misi verte ki a biztosítékot Először Udvarias Annára szállt rá, majd amikor kiesett Gyopárt kezdte el látványosan utálni. majd amikor a kislány is kiesett akkor már Mirával is problémája akadt. Sőt amikor a kedvencei kiesés szélére kerültek, akkor utána mérgelődött, hogy jaj, miért is nem nyomott a többiekére nemet. Előbb kéne gondolkodni, nem később nyavalyogni.

A finálé elé úgy ültem le, hogy mindegy ki nyer, csak ne Sramek. Arra viszont nem számítottam, hogy az adás kész érzelmi hullámvasút lesz sok drámai fordulattal, de számomra pont ilyen a tökéletes finálé. A két és fél órát végigizgultam. Az első kör után mérges és csalódott voltam, mert továbbjutott az, akinek nem kellett volna és helyette kiesett az, aki sokkal jobb volt. A 2. kör után már temettem a kedvencemet, mert nem emelkedett fel előtte a fal, de aztán az utolsó másodpercben megtörtént a csoda és mégis ő jutott tovább és kiesett az, aki nem nyerte el a szimpátiámat Többen írták, hogy csalás, ez bennem is felmerült, de kit érdekel, ha így minden úgy alakult, ahogy szerettem volna. Az örömtől meg is hatódtam. Tudom, hogy ez önzőnek hangzik, csak abban  a pillanatban így éreztem, de azért megértem azokat is, akiknek ez a fordulat nagyon-nagy csalódást okozott. Végül a harmadik körre pont az a két énekes maradt, akiket a legjobban bírtam a műsor alatt, szóval mindegy volt ki nyer. Azért ez a párbaj sem volt mentes az izgalmaktól, mert mindketten ugyanannyi %-ot értek el. Vajon mi lett volna akkor, ha a századok is megegyeztek volna?

Olyan jó volt végre újra érezni azt a katarzist, amit én már utóbbi két X faktorból nagyon hiányoltam. itt aztán lehetett levegőt visszatartva izgulni.

A 13 döntősről:

Heiser Ádám: amikor berobbant egy Scooter dallal, azt hittem ő lesz a verseny showmanje, de aztán hamar kiderült, hogy nem. A nyávogása és túljátszott teátrális viselkedése nagyon zavart. Nem lepett meg, hogy elsőnek kiesett, bár én akkor nem őt ejtettem volna még ki.

Sárközi Lili és Józsi: az unalmas, kisiskolás előadásuk soha nem tetszett. Nem is értem, hogy kerülhettek be a legjobb 13 közé.

Ádám Krisztián: ő volt az, akit nem csak gyenge énekesnek tartottam, de az unszimpátiámat is kivívta. Már úgy is idegesített, ha láttam.

Udvarias Anna: ő számomra végig középszerű maradt, nem tartottam rossznak, de jónak sem. Amikor viszont kiesett sajnáltam, mivel Gyopár a párbajban sokkal gyengébb volt, mint ő.

Palmer Izsák: showt tudott csinálni, de nem akkorát, mint régen Király L. Norbi.

Szén Alexandra: ő néha tetszett nekem, néha nem. A legemlékezetesebb pillanata Rise Like A Phoenix volt. Csodálatosan adta elő, aminek a sikerét aztán utána már képtelen volt elérni.

Kovács Gyopár: őt borzasztó gyengének éreztem mindig. Nagyon mérges voltam, amikor egy párbajban kiejtette Mirát. Az Ének iskolájában jobban el tudtam volna őt képzelni, mert kb. azon a szinten áll, mint az ottani gyerekek. .

Gondi Helén: nekem ő nagyon átlagos volt, aki beleszürkült a mezőnybe. Nem éreztem egyéniségnek.

Singh Viki: amikor énekelt az felért nálam egy kínzással. Nem azért mert rossz, hanem azért, mert ezt a kiabálós, nyávogós éneklést nem bírom hallgatni. De volt valami a csajban, mert mégis megkedveltem őt.  Kasza Tibivel való duettjét  is imádtam.

Fehérvári Gábor Alfréd: eleinte ő is idegesített, mert zavart, hogy a pucérkodással akarta megnyerni magának a női szavazókat, de aztán egyre szimpatikusabb lett a számomra és neki volt a legegyedibb hangja a mezőnyben.

Peter Srámek: eleinte aranyosnak találtam és élveztem a retro dalait is, amik közül több is tetszett nekem. De aztán egyre inkább giccsesnek, túl soknak találtam őt. Majd amikor kilépett a komfortzónájából, egyre több gyengébb produkciót is láthattam tőle. Igazságtalannak éreztem volna, ha ő nyer.

Czibi Norbert: őt sem szerettem először, de aztán úgy alakult, hogy ő lett az egyik kedvencem. A legnagyobb pillanata a Feeling Good és a Raise Me Up volt. A fináléban viszont nem nyűgözött le. Viccesnek találtam, hogy Oláh Gergő (Törj ki a csendből) és Vastag Csaba (Hangokba zárva) győztes dalát énekelte, de nem tudta őket olyan jól elénekelni, mint Gergő és Csaba. Nem volt libabőr, nem volt meghatódás, de eszembe jutottak a régi szép idők, amikor még egy X finálé is előhozta belőlem ezt az érzést, mint most a Rising Star. Az Úgy szeretném meghálálni sem volt általa olyan átütő, szívbemarkoló, mint anno Kocsis Tibor előadásában. A mamám meg annyira megsajnálta őt a végére, hogy szomorú volt, hogy ő nem kapott semmit. Még felhozta az Éden hotelt is, amit ő csak kurva szállónak nevez, hogy ott persze 20 millát is nyer valaki szexért. Azt a pénzt ő inkább Norbinak adná.

Várhegyi Lucas Palmira: ő először kiesett Gyopár ellen, de aztán vigaszágon visszakerülhetett a műsorba. Kedves, szerény, tehetséges lány, aki nagyon megérdemelte a győzelmet. Igaz a fináléban ő sem volt tökéletes, kimagasló, többször volt hamiskás. Van még mit fejlődnie.

Azt viszont nagyon sajnáltam, hogy a finalisták nem kaptak saját dalt a fináléban, én a harmadik körben már azt énekeltettem volna el velük. Ez nekem egy picit csalódást okozott.

9/10

Nagyon remélem, hogy lesz 2. évad, mert sokkal-sokkal jobb, mint az X volt.

 



2014 legjobb könyvei – szavazás végeredménye 2.

$
0
0

20-nál több szavazatot kapott könyvek jutottak tovább a 2. fordulóba.

10884 szavazat érkezett. 644-ből 155 jutott tovább.

Lássuk mely könyvek voltak  a legnépszerűbbek és melyeknek van esélye, hogy bekerüljenek majd 2014.  100 legjobb könyve közé:

2. fordulóba jutott

Jennifer L. Armentrout : Opál 115  
Jennifer L. Armentrout: Origin – Eredet 104  
J. R. Ward: A király 101  
Gayle Forman: Ha maradnék 88  
Cassandra Clare: A mennyei tűz városa 77  
Sarah MacLean: A hódítás tíz szabálya 77  
Veronica Roth: Négyes 77  
Katie McGarry: Pushing the Limits – Feszülő húr 76  
Kresley Cole: Poison Princess – Méreghercegnő 76  
A. O. Esther: Gombnyomásra 74  
Jessica Sorensen:The Coincidence of Callie & Kayden – Callie, Kayden és a véletlen 72  
Tammara Webber: Törékeny 71  
A. O. Esther: Kristályfény (Összetört glóriák 5.) 69  
Ann Aguirre: Horda 68  
  A. O. Esther: Megbocsátás (Összetört glóriák 6.) 68  
Andy Weir: A marsi
67  
Colleen Hoover: Slammed – Szívcsapás 67  
Jessica Park: FLAT-OUT MATT – Titkolni bolondulásig 66  
 A. O. Esther:Gombnyomásra 2. 66  
Katie McGarry: Dare You To – Aki mer, az nyer 65  
Kody Keplinger: The Duff – A pótkerék 63  
Samantha Young: London Road
61  
Leiner Laura: Késtél 61  
A. O. Esther: Hazatérés (Összetört glóriák 7.)
60  
Robin LaFevers: Sötét diadal
58  
Monica Murphy: Három megszegett ígéret
57  
Sarah J. Maas: Crown of Midnight – Éjkorona
57  
Julie Kagawa: The Iron Queen – Vaskirálynő
56  
K.A. Tucker: Ten tiny Breaths – Tíz apró lélegzet
56  
Marie Lu: Champion – Bajnok
56  
James Dashner: Az Útvesztő
56  
Rachel Hawkins: Demonglass – Démonüveg
55  
Mark Lawrence: Bolondok hercege
54  
Carina Bartsch: Cseresznyepiros nyár
53  
Colleen Hoover: Point of Retreat – Visszavonuló
53  
On Sai: Lucy 53  
CJ Roberts: Captive in the Dark – Fogoly a sötétben
52  
Anna Banks: Poszeidón
52  
Gayle Forman: Csak egy év 52  
Lakatos Levente: Aktus
51  
J. Lynn : Várok rád
51  
James Dashner: Tűzpróba 51  
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)
50  
Tammara Webber: A sorok között
50  
J. A. Redmerski: Ének a szentjánosbogarakról 50  
Nyrae Dawn: A játszma
49  
Brigid Kemmerer : Storm – Vihar
48  
Helena Silence:Ezüsthíd
48  
Kemese Fanni: A viharszívű Mya Mavis 48  
Cassandra Clare: A szökevény királyné
47  
Cassandra Clare; Sarah Rees Brennan: Mit vegyünk egy árnyvadásznak, akinek mindene megvan? (és akivel amúgy sem járunk)
47  
Bónizs Róbert: A kőfaragó 46  
Cassandra Clare ; Sarah Rees Brennan; Maureen Johnson: A New York-i Intézet csatája
45  
Holly Black; Cassandra Clare: The Iron Trial – A vaspróba
45  
Sherry Gammon: Hihetetlen 45  
Cassandra Clare ; Maureen Johnson: A Dumort Hotel bukása
44  
Jus Accardo: Toxic – Mérgezés
44  
Rachel Vincent: Alpha – Alfa 44  
Sarah Dessen: Along for the ride – Álom két keréken
43  
Brigid Kemmerer: Spark – Szikra
42  
Kathy Reichs: Kincsvadászok
42  
Abbi Glines: Te vagy nekem a levegő 42  
Jamie McGuire: Red Hill 42  
Melissa Landers: Elidegenítve
40  
Marni Bates: Rocksztárt kaptam karácsonyra 40  
Katie Ashley: A szív zenéje
39  
Lacey Weatherford: Crush – Bizsergés
39  
Federico Moccia: A felhők fölött 3 méterrel 39  
Jus Accardo: Untouched – Érintés nélkül
38  
M. Leighton: Down to You – Rajtad áll
38  
Tara Sivec: Csábítások és csemegék 38  
Jodi Ellen Malpas: Kell a férfi 38  
J. R. R. Tolkien :A Hobbit 38  
David Levithan: Nap nap után
37  
Marni Bates: Segítség, Youtube-sztár lettem! 37  
Nicole Williams: Crash – Zuhanás
36  
Tavi Kata: Ballépések
35  
Brian McClellan: Vérrel írt ígéretek 35  
K. Bromberg: Szükség 35  
Kathy Reichs: Csupasz csontok
34  
Chanda Hahn: Bűbájtalan
34  
Elizabeth Richards: Főnix 34  
Sophie Jordan: Hidden – Menedék 34  
A. Meredith Walters:Find You in the Dark – Utánad a sötétbe
33  
Bella Andre: Most és mindörökké
33  
Georgia Cates: A megadás szépsége 33  
Marissa Meyer: Scarlet 33  
Michael J. Sullivan: Télvíz idején
32  
Sophie Jordan: Vanish – Szökésben
32  
Sylvia Day: Átverve/Átölelve 32  
Marni Bates: Láthatósági mellény lúzereknek 32  
Jennifer A. Nielsen: The False Prince – A hamis herceg
31  
Kae Westa: A démon és a papnő
31  
Nicholas Sparks: Vissza hozzád 31  
Gillian Flynn : Holtodiglan 31  
Rachel Van Dyken: Egyetlen 31  
Vivien Holloway: Mesterkulcs 31  
Debra Driza: Mila 2.0
30  
Nina George: Levendulaszoba
30  
Cora Carmack: Szerepváltás 30  
George Orwell :1984 30  
Alexandra Bracken: Sötét elmék
29  
Fábián Janka: Koszorúfonat
29  
Rainbow Rowell: Eleanor és Park 29  
Sarah Addison Allen: A barackfa titka
28  
Patrick Rothfuss: A szél neve
28  
Jojo Moyes: Páros, páratlan 28  
Emma Chase: Fejvesztve 28  
Elizabeth Hoyt: Az álarcos csókja 27  
C. C. Hunter: Born at Midnight – Született éjfélkor 27  
Kim Harrison: Dead Witch Walking – Boszorkányfutam 27  
Maggie Stiefvater: Ballada – A holtak éneke 27  
James Lear: A hátsó bejárat 27  
Olivia Cunning: Pengető ujjak 27  
Vivien Holloway: Tolvajbecsület 27  
Claudia Gabel; Cheryl Klam: Káprázat
26  
Böszörményi Gyula: Leányrablás Budapesten
26  
Karen Hawkins: Kincsvadászok 26  
Laurell K. Hamilton: Borzongató fény 26  
Miranda Kenneally: Kivédhetetlen szerelem 26  
Laini Taylor: Vér és csillagfény napjai 26  
Michael Grant ; Katherine Applegate: Eve & Adam – Éva és Ádám 25  
Molly McAdams: Taking Chances – Kétesélyes szerelem 25  
Rácz-Stefán Tibor: Fogadj el! 25  
Róbert Katalin: Szívből, színből igazán 25  
Agatha Christie: A karácsonyi puding esete 25  
Nyáry Krisztián: Igazi hősök 25  
Holly Black:RED GLOVE – A vörös kesztyű
24  
Margaret Stohl:Icons – Ikonok
24  
Rob Reger; Jessica Gruner: Emily the Strange: Különös különcségek 24  
Hino Matsuri: Vampire Knight 10. 24  
Hino Matsuri: Vampire Knight 11. 24  
Fábián Janka: Rozmaring 24  
K. A. Linde: Nincs kötelezettség 24  
Catherine Anderson: Borostyánszín 24  
J. Kenner: Kínzó vágy 24  
Vavyan Fable: Nászjelentés 1-2. 24  
Lauren Oliver: Pánik
23  
Meg Cabot: A menyasszony egy bombázó
23  
Fábián Janka: Karácsony a Ligetben 23  
Shayla Black: Kéjes kötelékek 23  
Holly Black: Black Heart – Fekete szív
22  
Laura Arkanian: Holdezüst, vérarany
22  
Nora Roberts · Day Leclaire: Varázslatos karácsony 22  
George R. R. Martin: A Hét Királyság lovagja 22  
Jayne Ann Krentz: Ölelő karok 22  
Stephen King: Mr. Mercedes 22  
Lauren Kate: Fallen in Love – Szerelemben
21  
Libba Bray: The Diviners – A látók I. 21  
James S. A. Corey: Abaddon kapuja 21  
Kisimoto Maszasi: Naruto 22. 21  
Yazawa Ai: Nana 16. 21  
Yazawa Ai: Nana 17. 21  
Fábián Janka: Kiből lesz a boszorkány? 21  
Rick Yancey: Az ötödik hullám 21  

 


2014 legjobb könyvei – 2. forduló – Szavazás 1.

$
0
0

Idén már 5.  alkalommal lehet szavazni a legjobb könyvekre.

Fontos! Az összeset jelöljétek be, ami tetszett, mert csak így kapunk igazságos eredményt.

Szavazni Április 8. -án 15 óráig lehet.

Könyvmolyképző kiadó

1. A. Meredith Walters: Find You in the Dark – Utánad a sötétbe
2. Beth Revis: Across the Universe – Túl a végtelenen

3. Brigid Kemmerer: Storm – Vihar  (Elementál 1.)
4. Brigid Kemmerer: Spark – Szikra  (Elementál 2.)
5. Böszörményi Gyula: Leányrablás Budapesten (Ambrózy báró esetei 1.)
6. Cassandra Clare: Mennyei tűz városa  (A Végzet Ereklyéi 6.)
7. Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné  (Bane krónikák 2.)
8. Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Vámpírok, pogácsák és Edmund Herondale (Bane krónikák 3.)

9. Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Az éjféli örökös  (Bane krónikák 4.)
10. Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel tündöklése  (Bane krónikák 5.)
11. Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Raphael Santiago megmentése  (Bane krónikák 6.)
12. Cassandra Clare – Maureen Johnson: A Dumort Hotel bukása  (Bane krónikák 7.)
13. Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Mit vegyünk egy árnyvadásznak, akinek mindene megvan?  (Bane krónikák 8.)
14. Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan – Maureen Johnson: A New York-i Intézet csatája  (Bane krónikák 9.)
15. Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)  (Bane krónikák 10.)
16. C. C. Hunter: Born At Midnight – Született éjfélkor
17. C. J. Roberts: Captive in the Dark – Fogoly a sötétben  (Fogoly a sötétben 1.)
18. Colleen Hoover: Hopeless – Reménytelen  (Hopeless 1.)
19. Colleen Hoover: Slammed – Szívcsapás  (Slammed 1.)
20. Colleen Hoover: Point of Retreat – Visszavonuló  (Slammed 2.)
21. Colleen Houck: A tigris utazása  (Tigris 3.)
22. Courtney Summers: This Is Not a Test – Éles helyzet  (Éles helyzet 1.)
23. Debra Driza: Mila 2.0
24.Helena Silence: Ezüsthíd  (Enigma 2.)
25.Holly Black – Cassandra Clare: The Iron Trial – Vaspróba  (Magisztérium 1.)
26. Holly Black: Red Glove – A vörös kesztyű  (Átokvetők 2.)
27. Holly Black: Black Heart – Fekete szív (Átokvetők 3.)
28. Hugh Howey: A megoldás  (A siló 4.)
29. Hugh Howey: A hajótörött (A siló 5.)
30. Jay Kristoff: Stormdancer – Vihartáncos
31. Jennifer L. Armentrout: Opál (Luxen 3.)
32. Jennifer L. Armentrout: Origin – Eredet  (Luxen 4.)
33. Jennifer A. Nielsen: The False Prince – A hamis herceg  (Hatalom-trilógia 1.)
34. Jenny Han: The Summer I Turned Pretty – A nyár, amikor megszépültem  (Nyár-trilógia 1.)
35. Jessica Park: Flat-Out Matt – Titkolni bolondulásig  (Szeretni bolondulásig 2.)
36. Jessica Sorensen: The Coincidence of Callie & Kayden – Callie, Kayden és a véletlen  (Véletlen 1.)
37. J. Lynn: Wait for You – Várok rád
38. Julie Kagawa: The Iron Queen – Vaskirálynő  (Vastündérek 3.)
39. Jus Accardo: Untouched – Érintés nélkül  (Denazen 1,5)
40. Jus Accardo: Toxic – Mérgezés  (Denazen 2.)
41. Kae Westa: A démon és a papnő
42. K. A. Tucker: Ten Tiny Breaths – Tíz apró lélegzet
43. Kami Garcia: Unbreakable – Törhetetlen
44. Katja Millay: The Sea of Tranquility – Nyugalom tengere
45. Katie McGarry: Pushing the Limits – Feszülő húr  (Pushing the Limits 1.)
46. Katie McGarry: Dare you to – Aki mer, az nyer (Pushing the Limits 2.)
47. Kemese Fanni: A viharszívű Mya Mavis  (Pippa Kenn trilógia 2.)
48. Kevin Hearne: Hammered – Elkalapálva  (A Vasdruida Krónikái 3.)
49. Kiersten White: Paranormalcy – Természetfölötti  (Paranormalcy 1.)
50. Kim Harrison: Dead Witch Walking – Boszorkányfutam  (Rachel Morgan 1.)
51. Kody Keplinger: The DUFF – A pótkerék
52. Kresley Cole: Poison Princess – Méreghercegnő (Az Arkánum Krónikák 1.)
53. Kristin Cashore: Bitterblue – Keserkék (Graceling 3.)
54. Lacey Weatherford: Crush – Bizsergés
55. Laura Arkanian: Holdezüst, vérarany
56. Lauren Kate: Fallen in Love – Szerelemben (Fallen 3,5)
57. Leigh Bardugo: Shadow and Bone – Árnyék és csont  (Grisa trilógia 1.)
58. Libba Bray: The Diviners – A látók I.  (A látók 1.)
59. Lisa Jane Smith: A beavatás  (The Secret Circle – Titkos Kör 1.)
60. Lisa Jane Smith: A fogoly  (The Secret Circle – Titkos Kör 2.)
61. Maggie Stiefvater: A Skorpió Vágta
62. Maggie Stiefvater: Ballada – A holtak éneke  (Tündérdallam 2.)
63. Marc Levy: Ha lenne még egy esély
64. Margaret Stohl: Icons – Ikonok
65. Marie-Aude Murail: Oh, boy!
66. Marie Lu: Champion – Bajnok (Legenda 3.)
67. Michael Grant – Katherine Applegate: Eve & Adam – Éva és Ádám
68. M. Leighton: Down to You – Rajtad áll
69. Moira Young: Blood Red Road – Vérvörös út  (Homokvidék 1.)
70. Molly McAdams: Taking Chances – Kétesélyes szerelem
71. Nicole Williams: Crash – Zuhanás  (Zuhanás 1.)
72. On Sai: Lucy (Szivárgó sötétség 2.)
73. Rachel Hawkins: Hex Hall  (Hex Hall 1.)
74. Rachel Hawkins: Demonglass – Démonüveg (Hex Hall 2.)
75. Rachel Vincent: Shift – Változás (Shifters 5.)
76. Rachel Vincent: Alpha – Alfa  (Shifters 6.)
77. Rácz-Stefán Tibor: Fogadj el!
78. Rebecca Maizel: Infinite Days – Végtelen napok
79. Rick Riordan: Az elveszett hős
80. Róbert Katalin: Szívből, színből, igazán
81. Samantha Young: London Road  (Dublin Street 2.)
82. Sarah Addison Allen: A barackfa titka
83. Sarah Dessen: Along for the Ride – Álom két keréken
84. Sarah J. Maas: Crown of Midnight – Éjkorona  (Üvegtrón 2.)
85. Sarah MacLean: A hódítás tíz szabálya  (A csábítás kilenc szabálya 2.)
86. Shannon Hale: Austenland – Vakáció Mr. Darcyval
87. Sophie Jordan: Vanish – Szökésben  (Tűzláng-trilógia 2.)
88. Sophie Jordan: Hidden – Menedék  (Tűzláng-trilógia 3.)
89. Stephanie Perkins: Lola és a szomszéd srác  (Anna és a francia csók 2.)
90. Tammara Webber: Breakable – Törékeny  (A szív körvonalai 2.)
91. Tammara Webber: Between The Lines – A sorok között  (A sorok között 1.)
92. Tara Sivec: Csábítások és csemegék  (Csokoládéimádók 1.)
93. Tarryn Fisher: The Opportunist – Kihasznált alkalom
94. Tavi Kata: Ballépések (Sulijegyzetek 2.)


2014 legjobb könyvei – 2. forduló – Szavazás 2.

$
0
0

Idén már 5.  alkalommal lehet szavazni a legjobb könyvekre.

Fontos! Az összeset jelöljétek be, ami tetszett, mert csak így kapunk igazságos eredményt.

Szavazni Április 8. -án 15 óráig lehet.

Fumax

1. Andy Weir: A marsi
2. Ann Aguirre: Horda (Razorland-trilógia 3.)
3. Anthony Ryan: A vér éneke  (Hollóárnyék trilógia 1.)
4. Brian McClellan: Vérrel írt ígéretek  (Lőpormágus-trilógia 1.)
5. Dan Wells: Ruins – Romok  (Részlegesek 3.)
6. Dan Wells: Nem akarlak megölni  (John Cleaver 3.)
7. David Benioff: Tolvajok tele
8. James S. A. Corey: Abaddon kapuja  (A Térség 3.)
9. Kathy Reichs: Végzetes utazás  (Temperance Brennan 4.)
10. Kathy Reichs: Csupasz csontok  (Temperance Brennan 6.)
11. Kathy Reichs: Virals – Kincsvadászok  (Virals 2.)
12. Mark Lawrence: Bolondok hercege  (A vörös királynő háborúja 1.)
13. Michael J. Sullivan: A Smaragdvihar  (Riyria-krónikák 4.)
14. Michael J. Sullivan: Télvíz idején  (Riyria-krónikák 5.)
15. Oliver Bowden: Assassin’s Creed – Fekete lobogó  (Assassin’s Creed 6.)
16. Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek (Emily the Strange 2.)

Gabo

1. Ben Aaronovitch: London folyói  (Peter Grant 1.)
2. Johanna Lindsey: Az én bukott angyalom (Locke család 3.)
3. Johanna Lindsey: Rád talál a szerelem (Locke család 4.)
4. John Green: Csillagainkban a hiba
5.John Green: Alaska nyomában
6. John Green: Katherine a köbön
7. Julia Quinn: Egy csók… és minden más  (Smythe-Smith Kvartett 3.)
8. Julia Quinn: És boldogan éltek  (Bridgerton család)
9. Julia Quinn: Lent délen, édes…  (Csudajó trilógia 3.)
10. Julie Garwood: A nagymenő  ( FBI 11.)
11. Kiera Cass: The One – Az Igazi  (A Párválasztó 3.)
12. Kiera Cass: The Selection Stories – Párválasztó történetek A herceg – A palotaőr (A Párválasztó 0,5 & 2,5)
13. Kleinheincz Csilla: Ólomerdő (Ólomerdő 1.)
14. Lauren Weisberger: Az ördög Pradát visel  (Az ördög Pradát visel 1.)
15. Leiner Laura: Akkor szakítsunk
16. Leiner Laura: Késtél  (Bexi 1.)
17. Loretta Chase: Egy majdnem hölgy  (Carsington fivérek 4.)
18. Nora Roberts: Az Oromház rejtélye
19. Patrick Rothfuss: A szél neve  (A királygyilkos krónikája 1.)
20. Robert Galbraith: Kakukkszó  (Cormoran Strike 1.)

Maxim

1.Abbi Glines: Ha esélyt adnál  (A Vincent fiúk 2.)
2. Abbi Glines: Te vagy nekem a levegő
3. Alexandra Bracken: Sötét elmék  (Sötét elmék 1.)
4. Amy Kathleen Ryan: Szikra  (Ragyogás 2.)
5. Anna Banks: Poszeidón  (Szirénia öröksége 1.)
6. Carina Bartsch: Cseresznyepiros nyár  (Cseresznyepiros nyár 1.)
7. Chanda Hahn: Bűbájtalan  (Balszerencsés tündérmese 1.)
8. Claudia Gabel – Cheryl Klam: Káprázat
9. David Levithan: Nap nap után  (Nap nap után 1.)
10.Debora Geary: Modern boszorkány  (Modern boszorkány 1.)
11.Elizabeth Richards: Főnix (A sötétség városa 2.)
12.Jamie McGuire: Gyönyörű esküvő  (Gyönyörű sorscsapás 2,5)
13.Jamie McGuire: A jóslat  (A Sötétség és Fény angyalai 2.)
14.Jamie McGuire: Red Hill
15.Jennifer E. Smith: Létezik térkép a szerelemhez?
16.Melissa Landers: Elidegenítve  (Elidegenítve 1.)
17.Nina George: Levendulaszoba
18. Rebecca Donovan: Visszafojtott lélegzet (Csak lélegezz! 2.)
19. Robin LaFevers: Sötét diadal  (A halál szépséges szolgálólányai trilógia 2.)
20. Sherry Gammon: Hihetetlen  (Port Fare 2.)
21. Wendy Higgins: Angyali szövetség  (Angyali gonosz 2.)

Ulpius-ház

1.Bella Andre: A Sullivan család  (A Sullivan család 1.)
2. Bella Andre: Menekülés a szerelemtől  (A Sullivan család 2.)
3. Bella Andre: Most és mindörökké  (A Sullivan család 3.)
4.Charlotte Brontë: Jane Eyre
5. Fábián Janka: Koszorúfonat
6. Fábián Janka: Rozmaring
7. Fábián Janka: Karácsony a ligetben
8. Fábián Janka: Kiből lesz a boszorkány?
9. Georgia Cates: A fájdalom szépsége (A fájdalom szépsége 1.)
10. Georgia Cates: A megadás szépsége  (A fájdalom szépsége 2.)
11. James Lear: A hátsó bejárat
12. J. A. Redmerski: Az örökké határa  (A soha határa 2.)
13. J. A. Redmerski: Ének a szentjánosbogarakról
14. Jessica Bird (J. R. Ward): Egy ellenállhatatlan agglegény  (Egy felejthetetlen hölgy 2.)
15. Jodi Ellen Malpas: A férfi alatt  (Ez a férfi 2.)
16. Jodi Ellen Malpas: Kell a férfi  (Ez a férfi 3.)
17. J. R. Ward: Bűvölet  (Bukott angyalok 4.)
18. J. R. Ward: A király (Fekete Tőr Testvériség 12.)
19. K. A. Linde: Nincs kötelezettség
20. Katie Ashley: A javaslat  (Az ajánlat 2.)
21. Katie Ashley: A szív zenéje (Runaway Train 1.)
22. Katy Evans: Real – Valós
23. K. Bromberg: Szükség  (Szükség-trilógia 1.)
24. Kresley Cole: Az álmok sötét harcosa  (Halhatatlanok alkonyat után 10.)
25. Lakatos Levente: Aktus  (Dr. Lengyel 3.)
26. Lora Leigh: Buja szándékok  (Buja fiúk 4.)
27. Markus Zusak: A könyvtolvaj
28. Monica Murphy: Second Chance Boyfriend – Második esély pasi  (Drew+Fable 2.)
29. Monica Murphy: Három megszegett ígéret  (Drew+Fable 3.)
30. Nyrae Dawn: A játszma
31. Olivia Cunning: Pengető ujjak  (Turné 1.)
32. S. C. Stephens: Meggondolatlan  (Esztelenül 3.)
33. Shayla Black: Kéjes kötelékek


2014 legjobb könyvei – 2. forduló – Szavazás 3.

$
0
0

Idén már 5.  alkalommal lehet szavazni a legjobb könyvekre.

Fontos! Az összeset jelöljétek be, ami tetszett, mert csak így kapunk igazságos eredményt.

Szavazni Április 8. -án 15 óráig lehet.

Agave

1. Laurell K. Hamilton: Tigrisvadászat  (Anita Blake 20.)
2. Laurell K. Hamilton: Borzongató fény  (Merry Gentry 9.)
3. Neil Gaiman: Szerencsére a tej
4. Richelle Mead: Vámpírakadémia  (Vámpírakadémia 1.)

Alexandra

1. Christina Dodd: A sötétség lángjai  (A sötétség örökösei 4.)
2. Daniel Keyes: Virágot Algernonnak
3. George R. R. Martin: A Hét Királyság lovagja
4. Gillian Flynn: Holtodiglan
5. Marissa Meyer: Scarlet (Holdbéli krónikák 2.)

Athenaeum

1. Amanda Stevens: A próféta  (Sírkertek Királynője 3.)
2. Cecelia Ahern: Bennem élsz
3. Darynda Jones: Második sírhant  (Charley Davidson 2.)
4. Emma Chase: Behálózva  (Behálózva 1.)
5. Emma Chase: Fejvesztve  (Behálózva 2.)
6.  J. Kenner: Kínzó vágy  (Vágy 1.)
7. J. Kenner: Örök rabság  (Stark-trilógia 3.)
8. Jodi Picoult: Sorsfordítók
9. Rachel Van Dyken: Egyetlen

Álomgyár

1. Marie M.: Hancúrcica társra talál

Cartaphilus

1. James Dashner: Az útvesztő (Útvesztő 1.)
2. James Dashner: Tűzpróba  (Útvesztő 2.)
3. Jojo Moyes: Páros, páratlan
4. Rick Yancey: Az ötödik hullám

Ciceró

1. Federico Moccia: A felhők fölött 3 méterrel
2. Gayle Forman: Csak egy nap  (Csak egy nap 1.)
3. Gayle Forman: Csak egy év  (Csak egy nap 2.)
4. Gayle Forman: Ha maradnék  (Ha maradnék 1.)
5. Lauren Oliver: Pánik
6. Meg Cabot: Ébredés  (Elhagyatva 3.)
7. Meg Cabot: A menyasszony egy bombázó (Heather Wells rejtélyes esetei 5.)
8. Scott Westerfeld: Góliát (Leviatán 3.)
9. Szabó Tünde: Balla Adrienn 1. – Az alibi  (Balla Adrienn 1.)
10. Veronica Roth: A beavatott  (Divergent 1.)
11. Veronica Roth: A hűséges (Divergent 3.)
12. Veronica Roth: Négyes  (Divergent 0,1-0,4)

Content 2 Connect 

1. Cora Carmack: Szerepváltás  (Szakítópróba 3.)

Corvina  

1. Nyáry Krisztián: Igazi hősök

Decens magazin Média

1. A. O. Esther: Gombnyomásra  (Gombnyomásra 1.)
2. A. O. Esther: Gombnyomásra 2.  (Gombnyomásra 2.)
3. A. O. Esther: Kristályfény  (Összetört glóriák 5.)
4. A. O. Esther: Megbocsátás  (Összetört glóriák 6.)

Európa

1. Agatha Christie: A karácsonyi puding esete (Hercule Poirot 33.)
2. George Orwell: 1984
3. Jayne Ann Krentz: Ölelő karok
4. J. R. R. Tolkien: A hobbit
5. Margaret Mitchell: Elfújta a szél  (Elfújta a szél 1.)
6. Stephen King: Mr. Mercedes

Főnix Könyvműhely

1. Victoria Schwab: Felszabadulás  (Az Archívum 2.)
2. Vivien Holloway: Mesterkulcs  (Winie Langton történetek 1.)
3. Vivien Holloway: Tolvajbecsület  (Winie Langton történetek 2.)

Fabyen 

1. Vavyan Fable: Nászjelentés


2014 legjobb könyvei – 2. forduló – Szavazás 4.

$
0
0

Idén már 5.  alkalommal lehet szavazni a legjobb könyvekre.

Fontos! Az összeset jelöljétek be, ami tetszett, mert csak így kapunk igazságos eredményt.

Szavazni Április 8. -án 15 óráig lehet.

General Press

1. Catherine Anderson: Borostyánszín
2. Elizabeth Hoyt: Botrányos vágyak  (Maiden Lane 3.)
3. Elizabeth Hoyt: Az álarcos csókja (Maiden Lane 4.)
4. Eloisa James: Szelíd szépség  (Tündérmesék 2.)
5. Karen Hawkins: Kincsvadászok (Hurts amulett 1.)
6. Monica McCarty: A Harcos  (A Felföld rettegett fiai 1.)
7. Nicholas Sparks: Vissza hozzád
8. Sabrina Jeffries: Felejthetetlen csók (Hallstead Hall bajkeverői 3.)

Gold Book

1. J. D. Robb: Halálos hálátlanság (Eve Dallas 37.)
2. Bónizs Róbert: A kőfaragó

Harlequin

1. Brenda Joyce: Halálos esküvések (Francesca Cahill 9.)
2. Brenda Joyce: Félelem és szenvedély  (de Warenne-dinasztia 10.)
3. Brenda Joyce: Vándor szívek (de Warenne-dinasztia 11.)
4. Nora Roberts: Acélos rózsa (A Hold árnyéka 3.)
5. Nora Roberts: Tűznél forróbb (A Hold árnyéka 4.)
6. Nora Roberts – Day Leclaire: Varázslatos karácsony
7. Susan Mallery: Egy falat csokoládé (Sütikirálynők 1.)
8. Susan Mallery: Egy csepp méz  (Sütikirálynők 2.)
9. Sylvia Day: Átverve / Átölelve  (Átverve & Átölelve 1-2.)

Jaffa

1. Rachel Vincent: Lélekőrzők (Sikoltók 3.)

Kossuth

1. Jennifer Ashley: Szabadító szerelem  (Mackenzie fivérek 5.)
2. Laini Taylor: Vér és csillagfény napjai (Füst és csont leánya 2.)

Libri

1. Jennifer Probst: Elhibázott házasság  (Milliárdosfeleségek 3.)
2. Jennifer Probst: Eltervezett házasság  (Milliárdosfeleségek 4.)

Mangafan

1. Hino Matsuri: Vampire Knight 8.
2. Hino Matsuri: Vampire Knight 9.
3. Hino Matsuri: Vampire Knight 10.
4. Hino Matsuri: Vampire Knight 11.
5. Kisimoto Maszasi: Naruto 22.
6. Yazawa Ai: Nana 15.
7. Yazawa Ai: Nana 16.
8. Yazawa Ai: Nana 17.

Manó könyvek

1. Joss Stirling: Storm és Stone

Móra

1. Marni Bates: Rocksztárt kaptam karácsonyra
2. Marni Bates: Segítség, Youtube-sztár lettem! (Segítség, Youtube-sztár lettem! 1.)
3. Marni Bates: Láthatósági mellény lúzereknek (Segítség, Youtube-sztár lettem! 2.)
4. Miranda Kenneally: Kivédhetetlen szerelem  (Hundred Oaks)

Pioneer Books

1. Julie James: Az a gyanúm, szerelem  (FBI 2.)
2. Sylvain Reynard: Pokoli gyönyör  (Pokoli erény 2.)

Scolar

1. Rainbow Rowell: Eleanor és Park

Victoria

1. Celeste Bradley: A szélhámos  (Álruhások Klubja 2.)
2.  Nicole Jordan: A csábítás művésze (Édenkert 2.)
3. Susan Elizabeth Phillips: A nagy menekülés (Wynette, Texas 7.)

 


2014 legjobb könyvei – 2. forduló – Szavazás

$
0
0

Idén már 5.  alkalommal lehet szavazni a legjobb könyvekre.

Fontos! Az összeset jelöljétek be, ami tetszett, mert csak így kapunk igazságos eredményt.

Szavazni Április 8. -án 15 óráig lehet.

Vajon mely könyvek kerülnek a 278-ból a legjobb 100 közé?

Könyvmolyképző kiadó

Fumax, Gabo, Maxim, Ulpius-ház kiadó

Agave, Alexandra, Athenaeum, Álomgyár, Cartaphilus, Ciceró, Content 2 Connect , Corvina, Decens magazin Média, Európa, Főnix Könyvműhely, Fabyen kiadó

General Press, Gold Book, Harlequin, Jaffa, Kossuth, Libri, Mangafan, Manó könyvek, Móra, Pioneer Books, Scolar, Victoria kiadü


Kate Mosse: Labirintus

$
0
0

Languedoc trilógia 1.

labirintusMár több mint 1 millió eladott példány az idén Angliában!
A British Book Awards 2006 nyertes könyve!

Három titok. Két nő. Egy Grál.
1209 júliusában egy tizenhat éves carcassonne-i lány titokzatos könyvet kap az apjától, benne a Megfeszített Krisztus kicsorgó vérét felfogó Szent Grál titkával, amelynek gyökerei az ókori Egyiptom sivatagának mélyéről erednek… 2005 júliusában Alice Tanner két csontvázat talál a Carcassonne körüli hegyekben végzett ásatások során. A rejtett sírüreg belsejében Alice hitetlenkedve fedezi föl, hogy érteni véli az üreg kőfalába vésett titokzatos, ősi szavakat. Már túl késő, amikor rádöbben, hogy olyan események sodrásába került, amelyek fölött neki nincs hatalma, s hogy személyes sorsa elszakíthatatlan szálakkal kötődik a 800 évvel korábban élt eretnekek sorsához. Legenda, vallás, történelem, múlt és jelen lebilincselően izgalmas meséje, amely A Da Vinci-kód sikerével vetekszik.

Véleményem


“A Katharok hite szerint ez itt nem isten földje, nem valami tökéletes hely, hanem egy tökéletlen és rossz világ. Nem is várják, hogy a jóság és a szeretet legyőzze ezen a földön a gonoszságot. Tudják, hogy ez ebben a mi átmeneti életünkben nem lehetséges. Az emberiség nem sokat változik. A felszínen nagy különbségeket látunk. Fejlődünk, új szabályokat dolgozunk ki, jobb életszínvonalat érünk el. Minden nemzedék újabb értékeket tisztel, és elveti a régieket. Büszke arra, hogy okosabb. Úgy tűnik nem sok minden köt össze bennünket a régiekkel, de idebent az emberi szív ma is úgy dobog, mint ezer évvel ezelőtt. Kapzsiság, hatalomvágy, halálfélelem…Ezek az érzések és vágyak nem változnak, de a szép dolgok sem változnak. Szeretet, bátorság, teljes önfeláldozás, kedvesség…”

2005 július 4.-én a Sabarthes hegységben, Franciaország délnyugati részén egy fiatal nő Alice ásatás közben egy titkos barlangra bukkan, amelyben egy Labirintus ábrára, két csontvázra és egy gyűrűre lel. Eközben egy magányos öregember arra vár, hogy hosszú-hosszú élete végén jóvátehesse, amit egykor elrontott és megismerhesse végre a teljes igazságot. Szabad akar lenni, mert a születés, élet, halál körforgásának figyelemmel kísérését már elviselhetetlenül nehéz tehernek tartja.

Én már a legelső oldalakon menthetetlenül beleszerettem a könyvbe. A kezdés magával ragadott, elvarázsolt és egyből rengeteg kérdés merült fel bennem, amire nagyon érdekelt mi lesz a válasz. Ki ez az öregember? Miért élt ilyen sokáig? Mit rontott el? Kié az a két csontváz? Hogyan és miért haltak ilyen szörnyű halált?

A válaszokat a múltban kell keresni, mégpedig az 1209-es években. A középkori élet mindennapjai lenyűgöztek. A Katharok kínzása és embertelen barbár módon történő lemészárlása, elevenen megégetése elborzasztottak. Rengeteg brutális kegyetlenségben, igazságtalanságban volt része ezeknek a jó embereknek, akiknek nem volt semmi bűnük, csak a vallásuk volt más. A keresztesek viszont mindent elítéltek, csak azért mert nem ismerték. Tudtam, hogy a történet vége nem lesz happy end, de még így is iszonyatosan felkavart a tragédiához vezető út. Átéreztem a szereplők fájdalmát, megszakadt értük a szívem.

Bár a múltbeli események közelebb álltak hozzám, de a modern korit is szerettem a sok nyomozás és kutatás miatt. Vártam mi módon fognak a múlt és jelen szálai egyszer csak összefutni.

A karakterek aprólékosan ki vannak dolgozva és a sok nézőpont is élvezetessé tette számomra a történetet. Imádom amikor szinte az összes szereplő gondolatait, érzéseit megismerhetem.

A modernkor szereplői, akiknek az életét 230 oldalon keresztül követhettem nyomon:

  • Alice nem is sejti, hogy amit megbolygatott, az egy gonosz dolog és a hegy mélységesen mély gyomrában szunnyadt 800 éven át. Ezek után az élete gyökeresen megváltozik, mindenhol veszély leselkedik rá, nem bízhat senkiben. Próbálja kideríteni mi ez az egész, mi az, amit talált. Közben viszont állandóan menekülnie kell, mert sehol nincs biztonságban.
  • Shelagh Alice legjobb barátnője, de a viselkedése megváltozik miután megtudja mit tett a lány. Alice szeretne rájönni miért lett Shelagh ennyire ellenséges vele, de mire megkaphatná a válaszokat, Shelaghnak nyoma vész. Miért tűnt el és hová?
  • Noubell felügyelő azért érkezik a helyszínre, hogy kiderítse gyilkosság történt, vagy a két csontváz valóban egy 800 éves lelet. De amikor Alice megemlíti neki a gyűrűt ő is furán kezd el viselkedni. Mi lesz így Alice-al, ha már a rendőrség segítségére sem számíthat?
  • Authié ügyvéd. Képes bárkit megfélemlíteni és az alattomos, gúnyos mosolyától is mindig kirázott a hideg. Ha ő valamit akar, azt bármi áron megszerzi.
  • Marie Cecile de L’oradore szenvedélyesen kutatja a Szent Grál ősi titkát. Hatalomra vágyik, örök életre. Nem fogja fel, hogy az örök élet nem egy ajándék, hanem egy örökké tartó magányos szenvedés, hisz akiket megszeret, azokat láthatja megöregedni, majd meghalni.
  • Francois Baptiste Marie fia és ugyanolyan könyörtelen, mint az anyja.
  • Will Marie szeretője. Nagyon szeretné jóvátenni azt a hibát, amit a múltban Alice-al kapcsolatban elkövetett.
  • Audric Baillard egy 13. századi carcassone-i Kathar családról írja a könyvét és a legnagyobb vágya az, hogy végre megismerje azoknak a fájdalmas, lelket megérintő utolsó óráknak az igaz történetét. Addig nem tud békében nyugodni, míg meg nem tudja mi lett Alais sorsa.

A múlt szereplői, akikről 259 oldalon keresztül olvashattam:

  • Alais Trencavel vicomte tiszttartójának Pelletiernek a fiatalabbik lánya és Guilhem du Mas lovag felesége. Még nagyon fiatal, mindössze 17 éves. Jól ért a kardforgatáshoz, a gyógyításhoz. Felelőtlen, esztelen, önfejű, bátor, makacs, hűséges, vakmerő. Mások baját előbbre valónak tartja a magáénál. Sok áldozatot hoz azokért, akiket szeret. Megfogadja, hogy akár az élete árán is megőrzi és megvédi a Labirintus trilógiát és a benne rejtőző ősi titkokat. Hamar rádöbben, hogy nem bízhat senkiben, csak önmagában. Még akkor sem adja fel, amikor a szíve összetörik, kitör a háború, eluralkodik a káosz és mindenhol veszély leselkedik rá. Egy nagyon erős, szeretetreméltó lány.
  • Oriane a nővére viszont teljesen más, mint ő. Egy undorító, gonosz, számító ribanc, aki a szépségével képes minden férfit megbabonázni.
  • Pelletier az apjuk nem is tagadja, hogy ő csak Alaist tudja szeretni, csak benne tud megbízni.
  • Guilhem nagyon nehezen viseli, hogy Alais apja folyton folyvást megalázza, sőt elkövet egy nagy hibát is, amikor a farkával gondolkodik, nem az eszével. E tette után gyötri is a bűntudat, én is haragudtam rá. Egy olyan ember nem érdemel együttérzést, aki képes megcsalni, megalázni a feleségét. De ő annyira jó karakter, hogy még ezek után sem tudtam őt nem szeretni. A későbbi tettei lenyűgöztek és végig azért drukkoltam, hogy Alais megbocsásson neki.
  • Francois Pelletier legfőbb bizalmasa, de mindig akkor tűnik el, amikor nagy szükség lenn rá. Na vajon miért?
  • Sajhé a történet elején mindössze csak 11 éves, de már ekkor is reménytelenül szerelmes Alaisba.
  • Raimond Roger Trencavel egy nagyszerű ember. Mindenkihez van egy kedves szava, a békére törekszik, hogy védje a jókat, ártatlanokat. De ellenséggé válik, mert a birtokán eretnekek és zsidók élnek. Nem érti miért bűn az, ha becsületes, de más vallású emberek élnek a birtokán és nehezére esik szembenézni a háború szörnyűségeivel, az értelmetlen gyilkolással.
  • Guy d Évreux a kegyetlen keresztes lovag, a lelkén rengeteg ártatlan ember vére szárad.

A könyv végig nagyon izgalmas, tele van megdöbbentő fordulatokkal, nem lehet tudni Alice és Alais kiben bízhat meg, kikre számíthat a nagy bajban.
Kaland, bátorság, önfeláldozás, szerelem, szeretet, árulás, rejtélyek, titkok, cselszövések, összeesküvések, egy brutális igazságtalan háború. A Labirintus egy fantasztikusan megírt misztikus történelmi regény, le sem bírtam tenni annyira jó.

10/10

Nem egy könnyed történet, de én nagyon imádtam. <3
Könyv adatai

Kiadó: Partvonal
Eredeti cím: Labyrinth
Műfaj: Történelmi misztikus
Oldalak száma: 516
Borító: kemény fedeles
Fordító:Kállai Tibor
Teljes ára: 3490 Ft
Megjelent: angolul 2004, magyarul  2006
Más vélemények: Moly, Goodreads

MEGRENDELHETŐ: ITT

Kate Mosse könyvei

  • Languedoc trilógia

1. Labyrinth – Labirintus 10/10
2. Sepulchre – Kripta 10/10
3. Citadel – Fellegvár



Kívánságlista 4. – Anthony Ryan: A várúr

$
0
0

VU-fedel.inddA Hollóárnyék trilógia 2.

Várható megjelenés: április közepe

Történet:

A hatalmas sikerű fantasy debütálás, A vér éneke New York Times bestseller folytatása!

Hazatérése után Vaelint az új király kinevezi az Északi Végek várurának. A megfáradt harcos azt reméli, végre békére lelhet ezen a kietlen, fagyos vidéken, távol a királyság hazugságaitól és intrikáitól. Ám a vér énekével megáldottak nem élhetnek csendes életet.

Sok ellenség elhullott Janus király háborúiban, de nem minden legyőzött halt meg, így Vaelin célponttá válik, nem csak azoknak, akik bosszúra szomjaznak, hanem azok számára is, akik tudják, mire képes.

A Hit alapjai megrendültek, a királyságban egyre többen beszélnek nyíltan uralkodóváltásról. A vér éneke felbecsülhetetlen segítőtárs az ilyen vészterhes időkben, de használója az igazi hatalom töredékét birtokolja csak azokhoz képest, akik ismerik titkait. Valami ugyanis a királyság ellen vonul, valami, ami szörnyű erőknek parancsol, és Vaelinnek rá kell ébrednie: a végső megsemmisüléssel szembenézve még a legkelletlenebb kéz is kész kardot rántani.

„Lényegében 2014 legjobb hősi fantasyje” Fantasy Book Critic

Előrendelhető 32 % kedvezménnyel ITT

A sorozat korábbi részei:

1. Blood Song – A vér éneke 10/10

A sorozat további részei:

3. Queen of Fire

 


2014 legjobb könyvei – szavazás végeredménye

$
0
0

2010
3. J. R. R. Tolkien: A Gyűrűk Ura I-III.
2. J. R Ward : Halhatatlan szerető
1. J. R. Ward: Megbosszult szerető

2011
3. Nalini Singh : Angyaltánc
2. Nalini Singh: Angyalcsók
1. Nalini Singh: Vonzódás

2012
3. Karen Marie Moning: Rossz hold kelt fel
2. Karen Marie Moning: Új nap virrad
1. Nalini Singh : Borzongás

2013
3. Jennifer Armentrout : Ónix
2. Nalini Singh: Szabadulás
1. Jennifer Armentrout:Obszidián

2014
????

1266 könyvből  278 jutott a 2. fordulóba. 13171 szavazat után most kiderül, melyek lettek 2014 legjobbjai. Köszönöm mindenkinek, aki szavazott és az összes könyvnek grat, aki rákerült erre a listára. 1000ből 100..nak lenni is nagyon jó. :)

2014  legnépszerűbb kiadói (zárójelben a 2013-as helyezésük és, hogy akkor hány könyvük volt a 100 legjobb között)
20. Fabyen 1  (21. – 1)
19. Victoria 1 (új)
18. Manó könyvek 1 (14. – 2)
17. Pioneer Books 1 (új)
16. Scolar 1 (új)
15. Agave 1 (7. – 4)
14. Libri 2  (11. – 2)
13. Athenaeum 2 (18. – 1)
12. Gold Book 2 (új)
11. Cartaphilus 2 (új)
—————-
10. Decens Magazin Média 3  (új)
9. Alexandra 3 (19. – 1)
8. Európa 3 (17. – 1)
7. Móra 3 (új)
6. Ciceró 5 (6. – 4)
5. Fumax 8 (4. – 6)
4. Maxim 9 (5. – 5)
3. Gabo 10 (3. – 10)
2. Ulpius 11 (1. – 27)
1. Könyvmolyképző 31 (2. – 24)

100. – 91.

2014 szav1

99. Vavyan Fable: Nászjelentés    
Sorozat: –
Szavazat: 48
Kiadó: Fabyen
Fülszöveg

99. A. O. Esther: Gombnyomásra 2.
Sorozat: Gombnyomásra 2.
Szavazat:  48
Kiadó: Decens Magazin Média
Fülszöveg

96. Marni Bates: Láthatósági mellény lúzereknek    
Sorozat: Smith Gimi 2.
Szavazat: 49
Kiadó: Móra
Fülszöveg

96. Cassandra Clare – Sarah Rees Brennan: Az éjféli örökös 
Sorozat: Bane krónikák 4.
Szavazat: 49
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

96. A. O. Esther: Kristályfény
Sorozat: Összetört glóriák 5.
Szavazat:  49
Kiadó: Decens Magazin Média
Fülszöveg

95. Brian McClellan: Vérrel írt ígéretek
Sorozat: Lőpormágus-trilógia 1.
Szavazat: 50
Kiadó: Fumax
Fülszöveg

94. Susan Elizabeth Phillips: A nagy menekülés 
Sorozat: Wynette, Texas 7.
Szavazat: 51
Kiadó: Victoria
Fülszöveg

91.  Sherry Gammon: Hihetetlen
Sorozat: Port Fare 2.
Szavazat: 52
Kiadó: Maxim
Fülszöveg

91.  Julie Kagawa: The Iron Queen – Vaskirálynő
Sorozat: Vastündérek 3.
Szavazat: 52
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

91. Colleen Hoover: Point of Retreat – Visszavonuló  
Sorozat: Slammed 2.
Szavazat:  52
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

90. – 81.

2014szav2

90. Tara Sivec: Csábítások és csemegék   
Sorozat: Csokoládéimádók 1.
Szavazat: 53
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg 

88.Marissa Meyer: Scarlet
Sorozat: Holdbéli krónikák 2.
Szavazat: 54
Kiadó: Alexandra
Fülszöveg 

88. Jessica Bird (J. R. Ward): Egy ellenállhatatlan agglegény    
Sorozat: Egy felejthetetlen hölgy 2.
Szavazat: 54
Kiadó: Ulpius
Fülszöveg

85.Joss Stirling: Storm és Stone     
Sorozat: –
Szavazat: 55
Kiadó: Manó könyvek
Fülszöveg
  
85. J. R. Ward: Bűvölet 
Sorozat: Bukott angyalok 4.
Szavazat: 55
Kiadó: Ulpius
Fülszöveg

85. Rachel Van Dyken: Egyetlen
Sorozat: –
Szavazat: 55
Kiadó: Athenaeum
Fülszöveg

84. Helena Silence: Ezüsthíd
Sorozat: Enigma 2.
Szavazat: 56
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

83. Beth Revis: Across the Universe – Túl a végtelenen       
Sorozat: –
Szavazat: 57
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

82. Jennifer Probst: Eltervezett házasság
Sorozat: Milliárdosfeleségek 4.
Szavazat: 59
Kiadó: Libri
Fülszöveg 

80. – 71.

2014szav3

77. Jennifer E. Smith: Létezik térkép a szerelemhez?   
Sorozat: –
Szavazat: 60
Kiadó: Maxim
Fülszöveg

77. Abbi Glines: Ha esélyt adnál
Sorozat: A Vincent fiúk 2.
Szavazat: 60
Kiadó: Maxim
Fülszöveg

77. Julia Quinn: Egy csók… és minden más
Sorozat: Smythe-Smith Kvartett 3.
Szavazat: 60
Kiadó: Gabo
Fülszöveg

77. Marie Lu: Champion – Bajnok
Sorozat: Legenda 3
Szavazat:  60
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

 77. Katie McGarry: Dare you to – Aki mer, az nyer 
Sorozat: Pushing the Limits 2.
Szavazat: 60
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

76. Veronica Roth: Négyes 
Sorozat: Divergent 0,1-0,4
Szavazat: 61
Kiadó: Ciceró
Fülszöveg

75. Maggie Stiefvater: A Skorpió Vágta    
Sorozat: –
Szavazat: 62
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

71. Gayle Forman: Csak egy nap
Sorozat: Csak egy nap 1.
Szavazat: 63
Kiadó:  Ciceró
Fülszöveg

71. Robin LaFevers: Sötét diadal
Sorozat: A halál szépséges szolgálólányai trilógia 2.
Szavazat: 63
Kiadó: Maxim
Fülszöveg

71. Mark Lawrence: Bolondok hercege
Sorozat: A vörös királynő háborúja 1.
Szavazat: 63
Kiadó: Fumax
Fülszöveg

71. David Benioff: Tolvajok tele
Sorozat: –
Szavazat: 63
Kiadó: Fumax
Fülszöveg

70. – 61.

2014szav4

69.  Jennifer Probst: Elhibázott házasság
Sorozat: Milliárdosfeleségek 3.
Szavazat: 64
Kiadó: Libri
Fülszöveg

69. Julia Quinn: Lent délen, édes…
Sorozat: Csudajó trilógia 3.
Szavazat: 64
Kiadó: Gabo
Fülszöveg 

67. A. O. Esther: Gombnyomásra
Sorozat: Gombnyomásra 1.
Szavazat:  65
Kiadó: Decens Magazin Média
Fülszöveg

67. Patrick Rothfuss: A szél neve
Sorozat: A királygyilkos krónikája 1.
Szavazat: 65
Kiadó: Gabo
Fülszöveg

66. Samantha Young: London Road
Sorozat: Dublin Street 2.
Szavazat: 66
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

62. Lakatos Levente: Aktus
Sorozat: Dr. Lengyel 3.
Szavazat: 67
Kiadó: Ulpius
Fülszöveg

62. Katy Evans: Real – Valós
Sorozat: –
Szavazat: 67
Kiadó: Ulpius
Fülszöveg

62. Anna Banks: Poszeidón
Sorozat: Szirénia öröksége 1.
Szavazat: 67
Kiadó: Maxim
Fülszöveg 

62. Julia Quinn: És boldogan éltek
Sorozat: Bridgerton család
Szavazat: 67
Kiadó: Gabo
Fülszöveg

60. – 51.

2014szav5

59. J. D. Robb: Halálos hálátlanság
Sorozat: Eve Dallas 37.
Szavazat: 69
Kiadó: Gold Book
Fülszöveg

59. Nyrae Dawn: A játszma
Sorozat: –
Szavazat: 69
Kiadó: Ulpius
Fülszöveg

59. Carina Bartsch: Cseresznyepiros nyár
Sorozat: Cseresznyepiros nyár 1.
Szavazat: 69
Kiadó: Maxim
Fülszöveg

58. George Orwell: 1984 
Sorozat: –
Szavazat: 70
Kiadó: Európa
Fülszöveg

57. C. J. Roberts: Captive in the Dark – Fogoly a sötétben
Sorozat: Fogoly a sötétben 1.
Szavazat: 71
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

55. Daniel Keyes: Virágot Algernonnak
Sorozat: –
Szavazat: 72
Kiadó: Alexandra
Fülszöveg

55. Tammara Webber: Breakable – Törékeny
Sorozat: A szív körvonalai 2.
Szavazat: 72
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

53. K. A. Tucker: Ten Tiny Breaths – Tíz apró lélegzet
Sorozat: –
Szavazat: 74
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

53. Jessica Park: Flat-Out Matt – Titkolni bolondulásig
Sorozat: Szeretni bolondulásig 2.
Szavazat: 74
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

51. Gillian Flynn: Holtodiglan 
Sorozat: –
Szavazat: 75
Kiadó: Alexandra
Fülszöveg

51. John Green: Alaska nyomában
Sorozat: –
Szavazat: 75
Kiadó: Gabo
Fülszöveg

50. – 41.

2014szav6

49. Julie James: Az a gyanúm, szerelem
Sorozat: FBI 2.
Szavazat:  77
Kiadó: Pioneer Books
Fülszöveg

49. Monica Murphy: Second Chance Boyfriend – Második esély pasi
Sorozat: Drew+Fable 2.
Szavazat: 77
Kiadó: Ulpius
Fülszöveg

48. Margaret Mitchell: Elfújta a szél     
Sorozat: Elfújta a szél 1.
Szavazat: 76
Kiadó: Európa
Fülszöveg

47. Marie-Aude Murail: Oh, boy!  
Sorozat: –
Szavazat: 78
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

46. J. Lynn: Wait for You – Várok rád 
Sorozat: –
Szavazat: 80
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

45. Rebecca Donovan: Visszafojtott lélegzet
Sorozat: Csak lélegezz! 2.
Szavazat: 81
Kiadó: Maxim
Fülszöveg

42. Stephanie Perkins: Lola és a szomszéd srác
Sorozat: Anna és a francia csók 2.
Szavazat: 82
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

42. Kresley Cole: Az álmok sötét harcosa
Sorozat: Halhatatlanok alkonyat után 10.
Szavazat: 82
Kiadó: Ulpius
Fülszöveg

42. Ann Aguirre: Horda
Sorozat: Razorland-trilógia 3.
Szavazat: 82
Kiadó: Fumax
Fülszöveg

40. – 31.

2014szav7

39. Markus Zusak: A könyvtolvaj    
Sorozat: –
Szavazat: 83
Kiadó: Ulpius
Fülszöveg

39. Wendy Higgins: Angyali szövetség
Sorozat: Angyali gonosz 2.
Szavazat: 83
Kiadó: Maxim
Fülszöveg

39. Leiner Laura: Késtél
Sorozat: Bexi 1.
Szavazat: 83
Kiadó: Gabo
Fülszöveg

38. J. A. Redmerski: Az örökké határa
Sorozat: A soha határa 2.
Szavazat: 84
Kiadó: Ulpius
Fülszöveg 

37. Charlotte Brontë: Jane Eyre
Sorozat: –
Szavazat: 85
Kiadó: Ulpius
Fülszöveg

35. Rainbow Rowell: Eleanor és Park 
Sorozat: –
Szavazat: 86
Kiadó: Scolar
Fülszöveg

35. Emma Chase: Behálózva
Sorozat: Behálózva 1.
Szavazat:  86
Kiadó: Athenaeum
Fülszöveg

34. Leiner Laura: Akkor szakítsunk
Sorozat: –
Szavazat: 87
Kiadó: Gabo
Fülszöveg

33. Kody Keplinger: The DUFF – A pótkerék
Sorozat: –
Szavazat: 89
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg 

30. – 21.

2014szav8

30. Marni Bates: Segítség, Youtube-sztár lettem!
Sorozat: Smith Gimi 1.
Szavazat: 90
Kiadó: Móra
Fülszöveg 

30. Sarah MacLean: A hódítás tíz szabálya
Sorozat: A csábítás kilenc szabálya 2.
Szavazat: 90
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

30. Kresley Cole: Poison Princess – Méreghercegnő
Sorozat: Az Arkánum Krónikák 1.
Szavazat: 90
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

29. Anthony Ryan: A vér éneke
Sorozat: Hollóárnyék trilógia 1.
Szavazat: 91
Kiadó: Fumax
Fülszöveg

27. Rachel Hawkins: Demonglass – Démonüveg
Sorozat: Hex Hall 2.
Szavazat: 92
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg 

27. Dan Wells: Nem akarlak megölni
Sorozat: John Cleaver 3.
Szavazat: 92
Kiadó: Fumax
Fülszöveg 

25. J. R. R. Tolkien: A hobbit 
Sorozat: –
Szavazat: 93
Kiadó: Európa
Fülszöveg 

25. Kiera Cass: The Selection Stories – Párválasztó történetek A herceg – A palotaőr
Sorozat: A Párválasztó 0,5 & 2,5
Szavazat: 93
Kiadó: Gabo
Fülszöveg 

24. Katie McGarry: Pushing the Limits – Feszülő húr
Sorozat: Pushing the Limits 1.
Szavazat: 94
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

23. Bónizs Róbert: A kőfaragó    
Sorozat: –
Szavazat: 98
Kiadó: Gold Book
Fülszöveg

22. Marni Bates: Rocksztárt kaptam karácsonyra
Sorozat: –
Szavazat: 99
Kiadó: Móra
Fülszöveg

20. – 11.

2014szav9

20. James Dashner: Tűzpróba
Sorozat: Útvesztő 2.
Szavazat: 101
Kiadó:  Cartaphilus
Fülszöveg

20. Jessica Sorensen: The Coincidence of Callie & Kayden – Callie, Kayden és a véletlen
Sorozat: Véletlen 1.
Szavazat: 101
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg 

18. Veronica Roth: A hűséges
Sorozat: Divergent 3.
Szavazat: 104
Kiadó: Ciceró
Fülszöveg 

18. Sarah J. Maas: Crown of Midnight – Éjkorona
Sorozat: Üvegtrón 2.
Szavazat:  104
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

17. Rachel Hawkins: Hex Hall
Sorozat: Hex Hall 1.
Szavazat: 105
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

15. Colleen Hoover: Slammed – Szívcsapás
Sorozat: Slammed 1.
Szavazat: 106
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

15. Cassandra Clare: Mennyei tűz városa
Sorozat: A Végzet Ereklyéi 6.
Szavazat: 106
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

13. Gayle Forman: Ha maradnék
Sorozat: Ha maradnék 1.
Szavazat: 107
Kiadó: Ciceró
Fülszöveg

13. Jamie McGuire: Gyönyörű esküvő
Sorozat: Gyönyörű sorscsapás 2,5
Szavazat: 107
Kiadó: Maxim
Fülszöveg

12. Katja Millay: The Sea of Tranquility – Nyugalom tengere
Sorozat: –
Szavazat: 116
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

11. Colleen Hoover: Hopeless – Reménytelen
Sorozat: Hopeless 1.
Szavazat: 117
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

10. – 4.

2014szav10

10. John Green: Csillagainkban a hiba
Sorozat: –
Szavazat:  120
Kiadó: Gabo
Fülszöveg

9. Richelle Mead: Vámpírakadémia
Sorozat: Vámpírakadémia 1.
Szavazat:  122
Kiadó: Agave
Fülszöveg

8. Dan Wells: Ruins – Romok
Sorozat: Részlegesek 3.
Szavazat: 123
Kiadó: Fumax
Fülszöveg

7. J. R. Ward: A király
Sorozat: Fekete Tőr Testvériség 12.
Szavazat: 124
Kiadó: Ulpius
Fülszöveg

6. James Dashner: Az útvesztő
Sorozat: Útvesztő 1.
Szavazat: 126
Kiadó: Cartaphilus
Fülszöveg

5. Veronica Roth: A beavatott
Sorozat: Divergent 1.
Szavazat: 143
Kiadó: Ciceró
Fülszöveg

3. – 1.

2014szav11

3. Kiera Cass: The One – Az Igazi
Sorozat: A Párválasztó 3.
Szavazat: 145
Kiadó: Gabo
Fülszöveg

3. Andy Weir: A marsi
Sorozat: –
Szavazat: 145
Kiadó: Fumax
Fülszöveg

2. Jennifer L. Armentrout: Origin – Eredet
Sorozat: Luxen 4.
Szavazat: 157
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

1. Jennifer L. Armentrout: Opál
Sorozat: Luxen 3.
Szavazat: 162
Kiadó: Könyvmolyképző
Fülszöveg

A szavazáshoz tartozó kihívás Rufus plecsniért: ITT

rufusplecsni


James S. A Corey: Abaddon kapuja

$
0
0

Térség 3.

Ak-borito.inddA legjobb sci-fi regénynek járó Locus-díj – 2014

TÖRJ ÁT A TÚLOLDALRA!

Nemzedékeken át a naprendszer – a Mars, a Hold és a kisbolygó-övezet – jelentette az emberiség terjeszkedésének határait. Egészen mostanáig. A programját a Vénusz felhőtakarója alatt végigfuttató földönkívüli vírus magasabb fokozatba kapcsolva hatalmas struktúraként emelkedik a felszín fölé, majd rejtélyes Gyűrűvé formálódik az Uránusz pályájánál, amiről senki sem tudja, hogy mi célt szolgál.

Szerte a naprendszerből kutató- és hadihajók flottái rajzanak elő, hogy megvizsgálják a különleges jelenséget. Jim Holden legszívesebben az űr legtávolabbi sarkába menekülne, ám ő és a Rocinante legénysége rákényszerülnek arra, hogy egy forgatócsoportot szállítsanak a Gyűrűhöz. Eközben valaki Holden tönkretételén munkálkodik, akár emberéletek ezreinek feláldozása árán is.

Az Abaddon kapuja a nagy sikerű Térség-sorozat harmadik része, a Hugo-díjra jelölt Leviatán ébredése és a Kalibán háborúja című regények közvetlen folytatása. A SyFy csatorna megrendelésére már készül az első évad A Térség tévésorozatból, amelyet 2015-ben mutatnak be.

Véleményem:


” – Hisz a megbocsátás eszméjében? A megváltás lehetőségében? Abban, hogy minden ember élete értékes, függetlenül attól, mennyire romlott vagy eltévelyedett?
-Dehogy hiszek -csattant fel Bika. – Szerintem lehetséges olyan mélyre süllyedni, hogy onnan már képtelenség visszakapaszkodni. “

Amikor pár éve megkérdezték tőlem, hogy  fogok-e valaha sci-fit olvasni, egyből azt válaszoltam rá, hogy soha. Annyira távol állt tőlem ez a műfaj, hogy nem tudtam elképzelni, hogy én egy világűrben játszódó történetet meg tudnék szeretni. De most itt van James S. A. Corey, vagyis Daniel Abraham és Ty Franck, akik elérték a lehetetlent. A leviatán ébredését hamar megszerettem, a Kalibán háborúját már a kedvencemnek neveztem, az Abaddon kapuja viszont annyira magával ragadott, hogy most már az első számú kedvenceim között tartom számon. Izgalmas, szórakoztató, akciódús, elgondolkodtató és a karakterek is nagyon szerethetőek.

Az idegen eredetű mesterséges tárgy, a protomolekula több, mint egy éven át a Vénusz légkörének kegyetlen fogságában főtt, aztán az Uránusz pályáján kivűlre juttatott egy gigantikus szerkezetegyüttest és felépített egy ezer kilométer széles gyűrűt. Az emberek rettegnek, félnek a Vénuszról származó idegen technológiától, nem tudják mit jelent ez az emberiség számára, nem értik mi a gyűrű valójában. De az emberek kíváncsiak, szeretnek mindent megvizsgálni, szeretnének választ kapni a kérdéseikre. Honnan származik a protomolekula? Kik hozták létre? Értelmes, emberiségnél is fejlettebb lények? Ha igen, akkor mi a céljuk? Betörni a naprendszerbe és válogatás nélkül lemészárolni mindenkit? Vagy teljesen más? A marsiak ,a földi flottila és a Külső Bolygók Szövetsége szembe akar nézni a rémisztő valamivel. Nem tudják mi vár rájuk ott, gonosz-e vagy nem, van-e egyáltalán visszaút, de elutaznak a gyűrűhöz, mert mindnyájan részesei akarnak lenni az emberi történelem egyik legjelentősebb eseményének. A háborús ellenfelek viszont még ebben a helyzetben is képesek egymással civakodni, pedig csak akkor maradhatnak életben, ha összefognak.

A könyvben négy nézőpontból követhetjük nyomon az eseményeket és én mind a négy szálat más okból szerettem.

Holden és társai Alex, Amos és Naomi nagyon szeretne kimaradni a gyűrű körül kialakult mizériából. Ettől az eseménytől most szeretnének távol maradni. Ráadásul Miller szelleme egy éve jelentget meg Holden előtt a legváratlanabb pillanatokban és értelmetlen dolgokról hadovál, ő meg ezt egyre nehezebben viseli. Fél, retteg, próbálna elmenekülni minden elől, de egy váratlan fordulat keresztülhúzza a terveit. Csak úgy mentheti meg a Rocinantét, ha ő is elmegy a gyűrűhöz és szembenéz a félelmeivel. Holdenre nagy lelki megpróbáltatás vár, mert nagyon nehéz feladat olyasmiben részt venni, ami elől inkább elmenekülnénk. Én csak tudom, mert nekem is vannak ilyen félelmeim. Holden gondolatait olvasva viszont hiszem, hogy nekem is sikerülhet az, ami neki.

Bika biztonsági parancsnokként utazik a Külső Bolygók szövetségének űrhajóján. Ő felel a zökkenőmentes működésért. Ha valaki szándékosan veszélybe sodorja a hajót, azt képes kihajítani is onnan. Kemény és rideg, de egy hőstípus, akinek fontosabb az emberek biztonsága, mint a saját élete. A történet egy bizonyos pontján nagyon a szívembe zártam őt. Példaértékű a kitartása minden körülmények között, sőt nincs könnyű helyzetben, mert sokszor semmibe veszik földi származása miatt.

Melba, vagyis Clarissa Mao, a Mao Kwikowski birodalom fejének Jules Maonak a lánya és Julie Mao húga. Egy elmebeteg pszichopata, aki elektrokémiai technikusként utazik a gyűrűhöz. Bosszút akar állni Holdenen, meg akarja szégyeníteni, azt akarja, hogy a nevét a leggaládabb árulókkal együtt emlegessék, mindent azért, mert a férfi tönkretette a családját. Aki meg akarja akadályozni a tervében, azt nagyon gyorsan elteszi láb alól, nem válogat az eszközökben. Gyűlöltem őt, de mégis érdekes volt olvasni a gondolatait. Sosem tudnék neki megbocsátani, de a történet végére mégis sikerült megsajnálnom.

Anna leszbikus lelkésznő. a vallási gyülekezet tagja. Szerinte nincs rossz ember, csak hibás döntések és mindenki együttérzést érdemel. Én azt hiszem sosem tudnék olyan jó lenni, mint ő. nem tudnék így gondolkodni, de sokszor elgondolkodtattak a cselekedetei.

“Az ördög mindig is ott élt az emberekben. Amikor túl messzire mennek, amikor nem teszik fel maguknak a kérdést, hogy tényleg érdemes-e megtenniük valamit csak azért, mert megtehetik. “

Az emberek rettenetes dolgokat tudnak művelni, ha félnek. Ahelyett, hogy megpróbálnák megérteni mi mit jelent, a fájdalomra koncentrálnak és mindenben, mindenkiben a rosszat látják. Ha meg kifogynak az ötletekből, akkor a fegyverért nyúlnak, pedig az erőszak nem megoldás. Attól, hogy másokat bántanak nem lesz jobb, nem fogják jobban érezni magukat. Vajon valaha képes lesz megváltozni az emberiség? Tanulni tudnak a hibáikból? Vagy valamit nagyon elcsesztek és már csak egy nagy tragédia szükséges ahhoz, hogy rájöjjenek, hogy valamit nagyon elrontottak? Sajnos egyértelmű a válasz és ezt a könyv is jól bemutatja.

Most nincsenek zombik, nincs űrcsata sem, hanem egy kemény lelki dráma részese voltam, ami tele volt belső monológgal, erkölcsi dilemmákkal, de én nem is bántam. Emellett volt itt azért sok minden más is: belső konfliktus, árulás, hatalmi játszma, rengeteg szörnyűség, vér, halál, fájdalom, sokkoló fordulatok, amik olyan váratlanul értek, hogy nem akartam elhinni, hogy ez megtörténhet. Még mondtam is magamban, hogy ez nem lehet igaz, biztos félreolvastam valamit, de aztán rájöttem, hogy nem.

A történet ugyan három részesre volt tervezve, de itt mégsem ér véget. Az univerzum kinyílt, több ezernyi bolygó vár felfedezésre, az emberek meg máris vérszemet kaptak, milyen jó is lenne mindet benépesíteni. Pedig talán jobb lenne, ha megelégednének azzal ami van, hisz ki tudja mik élnek arrafelé. Lehet valami nagyon rossz és az emberek nagy árat fognak fizetni azért, mert mindent maguknak akarnak. Izgatottan várom a folytatást.

10/10

Imádtam.

A könyvet köszönöm a Fumax kiadónak!

A könyv adatai

Kiadó: Fumax
Eredeti cím: Abaddon’s Gate
Műfaj: Sci-fi
Oldalak száma: 524
Borító: puha fedeles
Fordító: Galamb Zoltán
Teljes ára: 3995 Ft
Megjelent: angolul 2013, magyarul  2014
Más vélemények: Moly, Goodreads

MEGRENDELHETŐ: ITT

James S.A. Corey könyvei

  • Térség

1. Leviathan Wakes – Leviatán ébredése10/8
2. Caliban’s War – Kalibán háborúja 10/9
3. Abaddon’s Gate – Abaddon kapuja 10/10
4. Cibola Burn –
5. Nemesis Games –


Oliver Bowden: Egység

$
0
0

Assassin’s Creed 7. – Kenway ciklus 3.

AC-E_fedel.indd„Megvertek és elárultak, megölték az apámat. Bosszút állok – bármi áron”

1789. Párizs varázslatos városában felvirrad a Francia Forradalom hajnala . Az utcakövek vértől vöröslenek, ahogy a nép fellázad az elnyomó arisztokrácia ellen. De a forradalmi igazságszolgáltatásért komoly árat kell fizetnie minden embernek…

Miközben a gazdagok és a szegények közötti választóvonal minden korábbinál szélesebbre nyílik, és egy nemzet önmagát tépi szét, két fiatalember, egy férfi és egy nő, bosszút akar állni mindazért, amit elveszített.

Arno és Élise hamarosan az Orgyilkosok és a Templomosok évszázados küzdelme kellős közepén találja magát – egy olyan világban, amelynek halálos veszedelmei minden képzeletet felülmúlnak.

Véleményem:


Nagyon vártam az új részt, annyira, hogy mindig lestem a játékokkal kapcsolatos oldalakat az újabb infókért. Hol fog játszódni, milyen történelmi korban, ki lesz a főszereplő, miről fog szólni stb. Aztán jöttek a hírek: francia forradalom, Rómeó és Júlia szerű történet. Már ekkor tudtam, hogy ez megint egy nekem való sztori lesz. A játékot aztán a Mondo oldalán a tesóm megnyerte, de végül játszani nem tudtam vele, mert nem sikerült PS4-et szereznem. Szerencsére itt van nekünk a Fumax kiadó, aki elhozta  a sztorit könyv alakban, így nem maradok le semmiről. A játékkal ellentétben viszont itt nem Arno Dorian szemszögéből látjuk az eseményeket, hanem egy teljesen más nézőpontból. Azért, hogy a játékot ismerőknek is tudjon sok újdonságot mutatni.

“Részlet Arno Dorian naplójából 1794. szeptember 12.

Az íróasztalomon fekszik az első oldalnál kinyitott naplója. Csak ennyit tudtam elolvasni, mielőtt az érzelmek mindent elsöprő hulláma elállította a lélegzetemet, és a szöveget darabokra törték a szemembe toluló kristályok. Az arcomon könnyek csordultak végig, ahogy rám támadtak a hozzá fűződő emlékek: a huncut bújócskázó kislány, a tűzről pattant menyecske, akit felnőtten megismertem és megszerettem, a vállán átvetett vörös hajfonatok, a sötét, ragyogó szempillák mögött fénylő szemek. Mozgását a képzett táncos és a mesteri kardvívó egyensúlyérzéke jellemezte. Ugyanolyan magától értetődő nyugalommal siklott végig a palota parkettjén a vágyakozó férfiszemek előtt, mint ahogyan harcolt. Ám a szeme titkokat rejtett. Titkokat, amelyeket most megismerhetek. Ismét felemelem a naplóját, a tenyeremmel és az ujjbegyemmel akarom simogatni a lapjait, a szavait, érezni lelke egy részét az oldalakon. Olvasni kezdek.”

Ebben a könyvben az előzőekkel ellentétben most egy lány a főszereplő. Őrültem ennek a hírnek, pedig jobban szeretem a férfi főhősöket. Arnoval együtt olvashatjuk el a naplóját, ami nem egy vidám élettörténet, hanem egy fájdalommal, veszteségekkel teli, lelket megérintő tragédia.

Élise de La Serre karaktere engem Arya Starkéra emlékeztetett a Trónok harcából. Élise egy nemesi család tagja, egy gondtalan, naiv, szerethető, kedves kislány, akit nem vonzanak a női dolgok. Ő nadrágot hord a legszívesebben, vívóleckéket vesz, csínytevésekben vesz részt. 1779-ben az élete azonban gyökeresen megváltozik. Megtudja családja sötét titkát és innentől kezdve egyre több teherrel, fájdalommal kell megbirkóznia, ami egy magányos, sebezhető kislánynak nem könnyű. Talán, ha több szeretetet és figyelmet kap, akkor az ő élete is más irányt vett volna, de az a hatalmas felelősség, hogy egykor ő lesz a több évszázados titkos nemzetközi rend franciaországi vezetője és minden idejét ennek kell szentelnie nem valami jó dolgot vetít előre. Sőt meg is kapja az első feladatát, ami szegény Élise tetszését nem nyeri el és nagyon szeretne kibújni a teljesítése alól.

“A mi ősi rendünk a saját képére reméli átalakítani a világot, de létezik egy velünk ellentétes rend is, amelynek szintén sok tagja van, és szintén a saját céljait akarja megvalósítani. Míg mi arra törekszünk, hogy a helyesen gondolkodó emberek válláról levegyük a választás felelősségének terhét és irányítsuk őket, ez az ellenkező rend a káoszt kívánja, és anarchiát teremtene azzal, hogy minden embernek legyenek önálló gondolatai. El akarják söpörni a hagyományos gondolkodásmódot, amely több ezer éven át oly hasznosan vezette az emberiséget, és a szabadságnak egy másik formájával kívánják helyettesíteni. Ezeket az embereket Orgyilkosoknak hívják.”

Igen, Élise egy Templomos család tagja és az apja a jelenlegi Nagymester. Feladata meg az lenne, hogy a legjobb barátját, azt a fiút, aki nagyon kedves az ő szívének, meg kéne győznie, hogy az ő világnézetük a helyes és az ő oldalukra kellene állítani minél hamarabb. Igen ám, de Arno nem egy átlagos fiú, szíve választottja ugyanis Orgyilkos felmenőkkel rendelkezik, de erről ő semmit nem tud. Élise azonban tudja, hogy helytelen dolog lenne valakit a sorsa ellen fordítani, de ha nem teszi meg és az Orgyilkos rend rátalál a fiúra és magukkal viszik, könnyen ellenség válhat belőle. Élise meg nagyon nem szeretné elveszíteni a fiút. Ha viszont teljesíti a feladatot, akkor együtt lehet vele. De vajon együtt lehet két szerelmes titkok és hazugságok közt örökké? Boldog lesz így az életük?

“– Tud fogadni engem? – hallottam odakintről.
– Igen, monsieur – válaszoltam, mire védelmezőm belépett. És azonnal eltakarta a szemét.
– A fenébe is, kislány, azt mondta, hogy tud fogadni engem! – rikácsolta.
– És tudom is – tiltakoztam.
– Micsoda? Hiszen hálóinget visel.
– De tudom fogadni.
A kézfeje mögött láttam, hogy rázza a fejét.
– Nem, nem. Nézze, Angliában, ha azt kérdezzük, hogy „tud-e fogadni”, az azt jelenti, hogy „fel van öltözve”

Élise életét a bentlakásos iskolában töltött évek sem könnyítik meg. A tehetetlenség és több évnyi boldogtalanság miatt egyre idegesebb és egyre inkább megváltozik. Lázad a gyűlölt rendszabályok ellen. Szemtelen, akaratos, verekedős, szóval igazi rossz kislány lesz belőle és minél vakmerőbb, annál nagyobb veszélybe sodorja a családja helyzetét és ő is egyre többször kerül bajba. Élise vakmerősége mulatságos, de megdöbbentő és felháborító is.

“Az Orgyilkos és Templomos Rend olyan, mint két bolha, amely azon veszekszik, hogy melyikük irányítja  a macskát.”

És Élise, hogy boldogul Nagymesterként egy olyan világban, ahol férfiak az urak? Nem úgy, ahogy kellene. Megfeledkezik a kötelességéről, nincsenek szövetségesei, meggondolatlan, óvatlan, forrófejű, öntelt, sértődékeny, állandóan a saját feje után megy, nem hallgat senkire, csak a saját igazát hajtogatja. Állandóan dühbe gurul, sértegeti, megbántja, akiket szeret. Nem képes logikusan gondolkodni sem. Úgy lekevertem volna ennek az önző lánynak egy hatalmas pofont, vagy Arno a térdére fektethette volna és jól elfenekelhette volna. A Rendben többen maguknak akarják a Nagymester címet, őrülnének, ha véget érne a La Serre-ek uralma. Ő viszont csak kesereg és csak a bosszúra gondol. Így adja magát a nagy kérdés. Élise megőrzi-e emberségét, rájön-e még időben, hogy rossz útra tévedt, vagy a gyűlölet és a bosszú már teljesen elvette az eszét és nincs vissza út. A helyzetét az 1789-es francia forradalom és a Templomosok és Orgyilkosok közötti véget nem érő viszály sem könnyíti meg.

Az Egység Templomos központú regény, de mégis más, mint Haythamé volt. Jól bemutatja mivé tud válni egy ember, ha nem a megfelelő utat válassza és mennyi mindent el lehet veszíteni egy rossz döntés miatt. A legtöbb fájdalmat ugyanis az tudja okozni, akit a legjobban szeretünk. A történet végig pörög, 16 évet ölel fel, izgalmas, fordulatos, kalandos, tragikus, tele összeesküvéssel, árulással, hatalmi játszmával, szeretettel, gyűlölettel, fájdalommal.

Kíváncsi leszek, hogy Arno beteljesíti-e Élise kérését és a Templomosok és az Orgyilkosok közötti örökös harc, ami során ártatlanok halnak meg, valaha véget ér-e, lesz-e egyszer béke köztük. A történet majd a 19. századi Londonban folytatódik és én alig várom. Addig meg szívesen elolvasnám Arno történetét is, érdekelne, hogy végzett a merénylőkkel, összeesküvőkkel, meg minden más is, de ezt sajnos Bowden nem írta meg. szóval marad majd a játék.

10/9

Szerettem ezt a részt is nagyon, de Arnoról jó lett volna még többet megtudni.

A könyvet köszönöm a Fumax kiadónak!

Könyv adatai

Kiadó: Fumax
Eredeti cím: Assassin’s Creed: Unity
Műfaj: történelmi kalandregény
Oldalak száma: 454
Borító: puha fedeles
Fordító: Bayer Antal
Teljes ára: 3790 Ft
Megjelent: angolul 2014, magyarul 2015
Más vélemények: Moly, Goodreads

MEGRENDELHETŐ: ITT

RÉSZLET A KÖNYVBŐL: ITT

Oliver Bowden könyvei

  • Assassin’s creed

1. Renaissance – Reneszánsz 10/7
2. Brotherhood – Testvériség 10/10
3.  The Secret Crusade – Titkos keresztes háború 10/10
4. Revelations – Jelenések 10/10
5. Forsaken – Árulás 10/10
6. Black Flag – Fekete lobogó 10/9
7. Unity – Egység 10/9
8. ??? – ???


Brian McClellan: Vérrel írt ígéretek

$
0
0

A lőpormágus trilógia 1.

verrelirt„A királyok kora lejárt – és én fojtottam vérbe.” Tamás tábornagy királyellenes puccsa korrupt arisztokratákat küldött a guillotine alá, és éhezőket juttatott kenyérhez. Egyúttal azonban háborút provokált a Kilenc Nemzetekkel, és belső támadásokat a királyhű fanatikusok részéről. Közben Tamás állítólagos szövetségesei, az Egyház, a munkások szakszervezete és a zsoldoscsapatok között kapzsi hatalmi harcok törnek ki. Kifogyva a lehetőségekből, Tamás saját félelmetes lőpormágusi képességei mellett csak kevés bizalmasára támaszkodhat. Közülük leginkább saját elhidegült fiára, a megkeseredett Tánielre, aki briliáns lövész és lőpormágus, és Adamatra, egy nyugdíjazott rendőrfelügyelőre, akinek hűségét zsarolással teszik próbára. A külső és belső ellenség szorításában vergődve, felerősödnek a rémült suttogások pusztításról és halálról, és a földre visszatérő egykori istenekről. Persze, ezek csupán babonás vén parasztok legendái – modern, tanult emberek már nem hisznek az ilyesmiben. Pedig talán jobban tennék… A Legjobb fantasy debütálás, David Gemmell Morningstar díjának nyertese 2014-ben.

Véleményem:

“A világ változik. Az emberek nem azért léteznek, hogy  a kormányukat, vagy a királyukat szolgálják. A kormányok léteznek azért, hogy az embereket szolgálják, vagyis az embereknek joguk van beleszólni azoknak a kormányoknak a működésébe.”

Nagyon kevés történetbe tudok beleszeretni már az első pár oldalon, de itt most ez történt. Az alaptörténet, a világfelépítés, a karakterek mind azonnal belopták magukat a szívembe és ekkor még nem is tudtam, hogy mennyi izgalom, bonyodalom, váratlan fordulat fog még várni rám. Olyan sok, hogy egyáltalán nem volt időm unatkozni olvasás közben. Szóval  megint egy olyan könyv akadt  a kezembe, amibe akkor se tudnék belekötni, ha akarnék, annyira egyben van az egész.

A világ nagyon jól fel van építve. A legenda szerint Kresimír isten hozta létre a Kilenceket. Kiválasztott 9 királyt, hogy azok kormányozzák a megteremtett országokat. Minden királyhoz rendelt egy varázslókból álló királyi társaságot, hogy védelmezzék és tanácsokkal lássák el őt. Ezeket Kiváltságosoknak nevezte el. A Kiváltságosok felfoghatatlan erővel rendelkező nagy hatalmú varázslók, akik a kesztyűjükkel képesek parancsolni villámnak, tengernek, viharnak, földnek, tűznek stb. A gyógyítók a legritkább Kiváltságosok. A varázsrontók meg olyan Kiváltságosok, akik feladták veleszületett varázsképességeiket, hogy képesek legyenek kioltani a mágiát.

A második szinten állnak a Különbök, vagyis a lőpormágusok. Nem tudnak varázsolni, de szívósabbak az átlagembereknél. Egy lőpormágus akár másfél kilométerre is el tud repíteni egy golyót és mindig pontosan célba találnak. Az elméjük erejével képesek irányítani is a golyók mozgását és lőport nyelve erősebbek és gyorsabbak is, mint egy normál ember. Közelharcban viszont nem sok esélyük van a Kiváltságosok mágiájával szemben.

A harmadik szinten állnak a Fortélyosok. Képességeiket inkább tehetségnek, mintsem varázserőnek lehet nevezni. Az egyedi képességek ilyesmik lehetnek: Nincs szüksége alvásra, észreveszi  a hazugságot stb. és a harmadik szemükkel képesek észlelni is a varázslatot.

A történet egy 18. századhoz hasonló kitalált világban játszódik. Sokan már nem hisznek a legendákban, babonákban, mítoszokban, pedig jobb lenne ha nem vennék félvállról a jóslatokat. Adroban az emberek XII. Manhouch király uralma alatt éheznek, nyomorognak. A kincstár üres, de a király még ekkor sem hajlandó lemondani a fényűzésről. Adót emelne, meg azt tervezi, hogy eladja az országot a szomszédos birodalomnak Keznek. Tamás tábornagy ezt a helyzetet már nem  tűri. Tudja, hogy Kez uralma alatt az emberek még jobban szenvednének, nem lenne beleszólásuk semmibe és úgy élhetne mindenki, mint egy  rabszolga. Tamás egy nap fogja magát és összeesküvő társaival puccsot hajt végre. Megölik a királyt, lemészárolják a Kiváltságosait, a nemesek többségét kivégzik. Az országra rákényszerítik a változást, a népre pedig azt, hogy valamiképpen reagáljon rá. Az utcákon eluralkodik a káosz, véres összecsapások zajlanak mindenfelé. Veszély, árulás, kémek ólálkodnak mindenhol. Az ellenség bármikor, bárhonnan lecsaphat. Tamás próbálja elfojtani  a lázadást, ehhez még egy mentálisan problémás bérgyilkos bandát is képes alkalmazni. Majd felveszi a harcot  királyhűekkel, készül a háborúra Kezzel, ami elkerülhetetlen. Egy nép érdekeit néző kormányt is meg akar alapítani és szeretne békét is teremteni, majd azt fenntartani. Emellett valaki a belső köréből merényletet követ el ellene. Nem tudja ki lehet az, ki vagy kik árulták el. Ricard a szakszervezetek és a kikötő ura? Ondrausz a könyvelő, a pénzügyek felelőse? Charlemund a fő-diocel, aki az egyik legjobb kardforgató és övé az egyház is? Lady Winceslav, akié a  világ legnevesebb zsoldosserege? Prime lektor, az adopesti egyetem túlsúlyos alkancellárja? Vagy a rejtélyes Tulajdonos, Adopest alvilágának legnagyobb hatalmú alakja, akit soha senki nem látott még, senki sem tudja ki lehet, és minden tárgyalásra csak egy Eunuchot küld maga helyett? Tamás körül mindenki gyanús, emiatt nem bízhat senkiben.

“- Behajítottam Nikslaus herceget az Adotengerbe. Tániel kinyitotta a szemét és felült. Apja a körmeit tisztogatta. Elégedettnek tűnt magával. – Azt hiszem háborút robbantottam ki – mondta. – Szét kellett volna lőnöd a fejét. Az Adotenger túl jó neki. Tamás felsóhajtott. – Nem, egy golyó az, ami túl jó neki. Azt akarom, hogy szenvedjen. Azt akarom, hogy megalázva érezze magát. De azt akarom, hogy sokáig tartson. “

A könyvben Tamás, Tániel, Adamat és Nila szemszögéből követhetjük nyomon az eseményeket. A karakterábrázolás zseniális, mindenki egy igazi egyéniség és nagy örömömre senki nem tökéletes.  Emiatt én több szereplőt is meg tudtam kedvelni közülük.  A továbbiakban pár sorban bemutatnám őket.

Tamás tábornagy a hatvanas évei elején jár és ő a legerősebb lőpormágus. Zseniális stratéga, rideg, könyörtelen, számító, könnyen elveszíti az önuralmát, de nem szívtelen.  Engem nagyon megérintett, ahogy  a kutyáival bánik.

Tániel Tamás fia és még csak 22 éves. Apja forrófejű kölyöknek tartja, Tániel viszont nagyon szeretné bebizonyítani neki, hogy nem az. Ő kapja azt a  feladatot, hogy vadássza le azt a Kiváltságost, aki egy pillanat alatt megölt öt tapasztalt lőpormágust, majd választania kell kötelesség és barátság között és a Kez hadsereggel és fel kell vennie a harcot. Csalódott a menyasszonyában Vlorában, aki olyan borzalmas hibát követett el, hogy soha többé nem tud neki megbocsátani, emellett lőporfüggő is, ami olyan tünetekkel jár, mint a drogfüggőség. Árad belőle a szomorúság,  nagyon vágyik arra, hogy szeressék. Az ilyen típusú szereplők meg mindig hamar levesznek  a lábamról.

Ka-Poel néma barbár lány a Daníz birodalomból és egy távoli háború óta mindenhova követi Tánielt. Kicsi, de sokkal erősebb, mint aminek látszik. Nagyon szeretném, ha ő és Tániel egymásra találna. Tániel megérdemelné végre, hogy boldog legyen.

Adamat  rendőrfelügyelő volt, de már nyugdíjba vonult.  Tamás viszont megbízza több feladattal is és mivel szüksége van pénzre a tartozása miatt, ezért elvállalja. Feleségét és gyermekeit elküldi az országból, hogy biztonságban legyenek, majd beleveti magát a nyomozásba. Meg kell fejtenie mit jelent a haldokló varázslók utolsó mondata, vagyis mi Kresimír Ígérete  és neki kell megkeresnie az árulót is a belső körön belül. Nyomozás során egyre több veszély leselkedik rá és egyre több érdekes titokra bukkan. Hűséges Adrohoz, de mindenkinek van gyenge pontja, amivel zsarolható, így hát neki is. Én is úgy döntöttem volna, mint ő. Abban a helyzetben nem tudott volna másképp cselekedni.

Mihali az ördögi zakkant szakács, akarom mondani séf, mielőtt magamra haragítom. Adom isten reinkarnációjának vallja magát, de senki nem veszi komolyan. Sokat nevettem rajta.

Borbador száműzött Kiváltságos, nagy nőcsábász és  Tániel legjobb barátja. A kitartása lenyűgözött. Amikor én már rég feladtam volna, ő akkor is talpra állt és küzdött.

Gavril nagydarab részeges őrparancsnok. Általában nem kedvelem a részeg szereplőket, de benne mégis azonnal megfogott valami. Egyből éreztem, hogy ő jó ember, de  a múltjában történt valami rossz, amit a mai napig nem tudott még feldolgozni.

Nila egy nemesi családnál mosónő, amikor akaratán kívül bele keveredik az eseményekbe. Elbújtatja a trón örökösét, hogy Tamás emberei ne tudják magukkal vinni. Kedves lány, de királyhű és teljes szívéből gyűlöli Tamást. Nagyon remélem, hogy az Olemmel való románca folytatódni fog, annyira aranyosak együtt <3 és azt is, hogy nem fogják eltenni láb alól.

Olem Tamás testőre. Soha nem alszik, nagyon szókimondó és mindig cigi lóg ki  a szájából. Nem lehet őt nem szeretni.

Lord Vetas kiismerhetetlen, könyörtelen, veszélyes ember. Színtiszta rosszindulat árad belőle, amikor felbukkant, mindig kirázott tőle a hideg. Számomra mégis érdekes negatív szereplő, mert izgalmassá teszi a történetet és sok bonyodalmat okoz.

A könyv pörgős, szórakoztató, izgalmas, fordulatos, csavaros, tele van látványos harc jelenetekkel, véres csatával, intrikával, összeesküvéssel, árulással, titokkal, rejtéllyel, hatalmi viszállyal, politikai csatározással. Végig nagyon izgulni lehet a szereplőkért, itt senki nincs biztonságban. Ami meg az utolsó oldalakon történt… :O  Nagyon – nagyon nehéz lesz a várakozás a következő részig.

 10/10

<3 <3 <3 Imádtam. Az év legjobb könyve eddig. <3 <3 <3

A könyvet köszönöm a Fumax kiadónak!
  • Könyv adatai

Kiadó: Fumax

Eredeti cím: Promise of Blood

Műfaj: fantasy

Oldalak száma: 550

Borító: kemény fedeles

Fordító: Rusznyák Csaba

Teljes ára: 4495 Ft

Megjelent: angolul 2013, magyarul 2014

Más vélemények: Moly, Goodreads

MEGRENDELHETŐ: ITT

RÉSZLET A KÖNYVBŐL: ITT

Brian McClellan könyvei

  • Lőpormágus trilógia

1. Promise of Blood – Vérrel írt ígéretek 10/10

2. The Crimson Campaign – ???

3. The Autumn Republic – ???


Viewing all 1233 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>